Візит в Угорщину

20.02.2017 | Filed under: Публікації

17 – 19 лютого делегація з України, в яку входили міський голова Старого Самбора Ігор Трухим, депутат Старосамбірської міської ради Ростислав Зиблікевич і голова ГО «Європейська інтеграція України» Іван Цегенько, перебувала з візитом в угорських містах Бой і Печ та брала участь у офіційних заходах з вшанування в’язнів ГУЛАГу.

Цей регіон зі Старим Самбором поєднала спільна історія, адже в Старому Самборі знаходився пересильний концтабір, де перебувало і загинуло багато угорців в повоєнний період. Міста Бой і Печ знаходяться на південному заході Угорщини на відстані 730 км від Старого Самбора, звідки і почалась ця корисна і пізнавальна подорож. Візит організував віце-консул генерального Консульства Угорщини в місті Ужгород Ласло Віда, який прийняв представників з України в Генеральному Консульстві Угорщини в Ужгороді, а потім супроводжував в Угорщину та (що не маловажно) виконував і роль перекладача, оскільки на відміну від поляків – з угорцями існує значний мовний бар’єр.

Проминувши кордон, одразу ж відчули всі переваги європейських доріг. Отож, значна відстань була подолана доволі швидко і вже під вечір українську делегацію особисто вітав міський голова невеличкого містечка Бой Хорс Йозеф. Пан Йозеф з 1990 року є беззмінним міським головою цього міста, котре знаходиться у знаменитому виноробному регіоні Угорщини на відстані всього якихось 12-ть кілометрів від Хорватії! Виявилось, що мер ще й потомственний винороб, тож вечірня екскурсія була звичайно ж у винні підвали міського голови, який розповів про виробництво славного угорського вина і культуру його споживання.

Наступного дня зранку гостям з України була проведена екскурсія містом, а також показано багато виробничих об’єктів. Мер розповів, як вони залучають інвесторів, як з ними співпрацюють, як місто і держава створюють умови для того, щоб в країну приходив інвестор. Розповідь вразила! Угорщина – це країна, де дійсно і уряд, і держава дбають про людей і розвиток країни не на словах, а на ділі! Після екскурсії пан Йозеф в міській управі показав відеопрезентацію міста, розповів про бюджет, комунальне господарство, показав систему он-лайн управління тепловою мережею міста. Виявилось, що бюджет міста з населенням неповних 4 тисячі людей є таким, як в наших містах-мільйонниках!

Після обіду всі були запрошені до міста Печ на відкриття пам’ятника в’язням ГУЛАГу. Символічний вінок був покладений до підніжжя пам’ятника і від старосамбірської громади. Завершив вшанування концерт симфонічної музики в одному з найбільших європейських концертних залів Європи.

– Для мене Угорщина стала неймовірним відкриттям, хоча я був в цій країні на відпочинку неодноразово, – розповідає голова правління ГО «Європейська інтеграція України» Іван Цегенько. – Я знав, що угорці дуже привітні і гостинні люди. Але мене вразило те, як вони дбають про сучасність і пошановують своє минуле! Не банальними ходами і мітингами, а реальними ресурсами. На програму з вшанування в’язнів ГУЛАГу, яких в живих залишилось вже одиниці, уряд виділив один мільярд гривень!!! Уявляю собі, скільки грошей виділяється на інші, пріоритетні програми! Мені особисто було дуже приємно, що побував на таких вшануваннях, хоча й в Угорщині, адже моя покійна бабця також в свій час була вивезена в такі ж табори, де знаходились представники багатьох національностей. Та в нашій країні, на жаль, зовсім інші реалії та інше відношення до своїх громадян. Але, тим не менше, маємо багато позитивних моментів. Я розповів угорцям про Трускавець, про його унікальність і неповторність. Особливо господарів зацікавили новітні методики лікування і діагностики, котрі практикуються на курорті, а також ціни на послуги, якими вони були приємно здивовані.

Наступного ранку прийшов час прощатись з гостинними господарями. Але є велике сподівання, що такі візити будуть частими та двохсторонніми і гості з Угорщини будуть мати можливість також відкрити для себе і Україну.

Степан Гнатків

(Переглядів 116 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви