Буський районний суд визнав винним колишнього начальника управління культури Львівської ОДА Сергія Бурка в корупційному перерахуванні бюджетних коштів на рахунок приватної компанії керівника комісії Львівської обласної ради з питань культури Ореста Шейки, хоча замовлені у 2012 році роботи Орестом Шейкою здійснені не були, і відповідну продукцію надруковано лише під час перевірки у 2013 році.
Про це повідомив Олег Яценко – експерт Інформаційно-аналітичного центру “Логос”, який спільно з організаціями-партнерами здійснює антикорупційний моніторинг за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.
За словами експерта таким чином суд підтвердив висновок громадського моніторингу щодо факту отримання неправомірної матеріальної вигоди у грошовій формі компанією “Гердан” депутата Ореста Шейки внаслідок позаконкурсного освоєння коштів обласної “мовної” програми. Постанова суду, прийнята 18 лютого на основі складаного працівниками Служби Безпеки України протоколу про корупцію, не була оскаржена винними особами і набула законної сили 1 березня.
Експерт повідомив, що встановлений судом штраф вже сплачено винною особою – колишнім начальником управління культури Львівської ОДА Сергієм Бурком, який за фіктивними актами виконаних робіт “оформляв” кошти Програми розвитку української мови, української культури та історичної свідомості громадян України на території Львівської області на 2012-2014 роки.
Олег Яценко також повідомив, що після постанови суду колишній начальник управління культури Сергій Бурко певний термін не зможе виконувати розпорядчі функції. Водночас, для вирішення корупційної проблеми в гуманітарній сфері області, на переконання експерта, необхідним є позбавлення можливості впливу на розподіл бюджетних коштів не лише С.Бурка, але й усіх інших фігурантів корупційних схем компанії “Гердан”, зокрема, і тих, які очолюють депутатські комісії Львівської обласної ради.
Учасник моніторингу нагадав, що через приватну компанію опозиційного депутата відбувалося монопольне освоєння усіх коштів обласного бюджету, виділених на розвиток української мови, української культури та історичної свідомості громадян протягом 8 місяців 2012 року.
Експерт звернув увагу, що попри кричущий конфлікт інтересів в поєднанні депутатської та бізнесової діяльності Орестом Шейкою, підпис цього голови депутатської комісії у 2013 році знову затверджує кошториси тих підрозділів Львівської ОДА, які є розпорядниками бюджетних коштів обласних програм гуманітарного спрямування. “Це залишається суттєвим корупціогенним фактором, хоча львів’яни очікували від опозиційних депутатів створення не корупційних схем, а побудови місцевої альтернативи гуманітарній політиці міністра Дмитра Табачника” – вважає Олег Яценко.
Учасник моніторингу також звертає увагу на корупційність вже підтриманої на сесії Львівської обласної ради пропозиції голови депутатської комісії з питань освіти Юрія Підлісного щодо позаконкурсного виділення 200 тисяч “мовних” коштів на ініційований його однопартійцем Орестом Шейкою конкурс “Україна, в якій я хочу жити”. Олег Яценко стверджує, що не зважаючи на факт позаконкурсного освоєння поліграфічною компанією депутата Ореста Шейки понад 100 тисяч гривень на проведення цього заходу у 2011 році, обласне управління культури досі не має необхідних зразків випущеної продукції, актів їх списання або розповсюдження, що може стати підставою для нового кримінального провадження.
ТОП коментованих за тиждень