Ласим шматком у Трускавці є земля. Кожен квадратний метр її ціниться, як кажуть, на вагу золота, а особливо, коли йдеться про такий кавалок землі у першій санітарній зоні охорони курорту.
Наразі вся земля цієї зони не є товаром, отже – не продається. Вона є власністю міської громади, яка в особі міської влади володіє цією землею і відповідає за її благоустрій. Незважаючи на це земельне право міської ради, прецедент таки виник буквально на голому місці. Спричинилася до цього пожежа у курортному парку, яка виникла 14 серпня 2009 року. В результаті була знищена стара більярдна, яка разом із технічними прибудовами (альтанка для музикантів, електромайстерня) займала майже 400 метрів квадратних.
Скажемо відразу, що ця більярдна давно уже втратила своє культурно-розважальне призначення і у відповідності до плану санітарно-оздоровчих заходів курорту, затверджених Постановою КМ УРСР № 548 від 9 листопада 1981 року підлягала зносу.
Цим майном на той час опікувалася Трускавецька територіальна курортна рада. Дану Постанову курортна рада виконувати не поспішала. Так ця більярдна під назвою “Дептак”, споруджена ще за часів матінки Австрії, після реорганізації курортної ради автоматично перейшла під юрисдикцію її правонаступниці – ЗАТ “Трускавецькурорту”. Товариство теж не вважало за потрібне зносити більярдну. І так вона існувала собі до дня пожежі. Але Товариство, немов щось відчуваючи, проводить процес приватизації цього нерухомого майна. І Господарський суд Львівської області 13 жовтня 2008 року виносить вердикт – визнати право власності ЗАТ “Трускавецькурорт” на об’єкти нерухомості, які знаходяться на бульварі Торосевича, 16 – тобто на більярдну, альтанку і електромайстерню. Пізніше, другого лютого 2009 року, за сім місяців до пожежі, КП ЛОР “Дрогобицьке міжміське бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки” реєструє право власності на ці об’єкти нерухомості, які за висновками управління архітектури міста “не являються капітальною будівлею, а малою архітектурною формою”.
Як бачимо, в жодному документі не йдеться про право власності чи оренди Товариства на цю ділянку землі, а лише про майно на ній.
Виникає питання, чому ЗАТ “Трускавецькурорт” (раніше курортна рада) упродовж тридцяти років (з часу виходу згадуваної Постанови Кабміну УРСР) не зносили ці старі архітектурні форми? Гадаємо тому, що приваблював цей хоч невеликий, але ласий шматок землі в центрі курорту. Адже з їх ліквідацією право на володіння цією ділянкою землі автоматично переходить до міської ради. А її, цю ділянку, не хочеться віддавати. Тому Товариство ніяк не реагує на лист міського голови Лева Грицака від 14 вересня 2009 року , в якому йдеться про те, що станом на сьоме вересня 2009 року ніяких робіт щодо демонтажу аварійного залишку споруди (після пожежі 14 серпня) не виконано. А ця напівзруйнована споруда становить загрозу для відпочивальників та мешканців міста, про що свідчать неодноразові звернення в дирекцію КП “Парк курортний” від гостей міста. Товариству пропонується в найкоротший термін провести демонтаж залишку даної споруди та привести в належний стан прилеглу територію.
З метою вивчення ситуації, що склалася у курортному парку після пожежі, за розпорядженням міського голови було створено комісію з обстеження споруди колишньої більярдної. Комісія 17 лютого 2010 року провела обстеження цієї території і в своєму акті відзначила, що обгорілі залишки колишньої більярдної обнесені будівельною сіткою, залишки обгорілих дерев’яних конструкцій нахилилися і спричиняють небезпеку, є потенційною загрозою для мешканців та відпочивальників міста, локальним джерелом забруднення І-ої санітарної зони охорони курорту. Більше того, залишки від пожежі знаходяться неподалік свердловини мінеральної води та станції приготування “Нафтусі”.
Комісія робить висновок, що колишнє приміщення більярдної підлягає демонтажу, а земельна ділянка рекультивації за кошти Товариства. На підставі цього акту обстеження 3 березня 2010 року виконком виніс рішення № 58, яким ЗАТ “Трускавецькурорт” зобов’язується в місячний термін здійснити демонтаж обгорілих залишків зазначеного об’єкту та провести рекультивацію земельної ділянки. Але Товариство, продовжуючи свої дії у старому дусі, ні демонтажу, ні рекультивації не проводить. Натомість звертається до міської влади з клопотанням про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення 520 квадратних метрів зазначеної земельної ділянки. Словом ЗАТ “Трускавецькурорт” просто так, за “дякую” не хоче повертати цей ласий шматок землі місту. На нашу думку, така ситуація лише шкодить доброму іміджу Товариства, яке є провідною структурою курорту. А це означає, що міській владі доведеться за цю ділянку ще поборотися в суді.
Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір’я»
ТОП коментованих за тиждень