Свіжі новини – 22 вересня

22.09.2010 | Filed under: Некатегоризовано

Бориславські лемки запрошують на кермеш

26 вересня виповнюється 20 років товариству «Лемківщина» в м. Бориславі та стільки ж народному хору «Лемківска студенка». З цієї нагоди цього дня (це неділя) в Бориславі відбудеться ряд заходів. Свято лемки, яких у цьому місті проживає досить багато, розпочнуть о 12.00 урочистою Службою Божою біля каплички на вулиці Лемківській (район Раточин), а о 14.30 в міському Палаці культури розпочнеться великий святковий концерт за участю колективів з Борислава, Трускавця, Львова, Самбірщини, Рожнятова, Долини, повідомив нас оргкомітет Товариства «Лемківщина».

Інтерв’ю з головою товариства бориславських лемків Яніною Начас читайте в цьому ж номері вісника.

Німці допомагають, але й контролюють

В неділю, 19 вересня, до Трускавця прибула делегація німецьких лікарів у складі 35 чоловік, які зупинилися в готелі «Ріксос-Прикарпаття». Окрім відпочинку, гості з Німеччини, мали зустріч з міським головою Левом Грицаком, головним лікарем міської лікарні Йосипом Свіжинський, ознайомилися із містом під час екскурсії, яку їм проведено за сприяння Івана Скибака, заступника генерального директора санаторію «Карпати», взяли участь у науковій конференції. Німці мають безпосередній стосунок до допомоги Трускавцю – колись ними було надано авто швидкої допомоги, тож тепер вони цікавилися, як машина їздить і чи справно працює обладнання, передане ними в рамках міжнародної гуманітарної співпраці.

Німці з баварського містечка Хофхайм (250 км від Мюнхена) співпрацюють з Трускавцем з 1997 року, за цей час вони надали нам 4 карети швидкої допомоги, різне медичне обладнання. Під час зустрічі вони висловили надзвичайне задоволення, наскільки Трускавець пішов вперед. «Тепер ми припиняємо надавати вам гуманітарну допомогу, адже є багато інших міст в Україні, які б хотіли сягнути такої високої планки як Трускавець. Якщо б вся Україна досягла таких результатів як Трускавець, то ви без сумніву були вже в Євросоюзі», зазначив один з учасників зустрічі з німецької сторони. Проте німці не припиняють дружбу з нашим курортом, готуються документи для підписання між двома нашими містами партнерських сосунків.

Дружба з поляками міцніє

Трускавецькі футболісти-ветерани виїхали до польського міста Живєц для участі в міжнародному футбольному турнірі, умова якого – вік поза 35 років. Перед виїздом вони мали теплу та приязну зустріч з головою нашого міста Левом Грицаком. А вже в цю суботу, 25 вересня, до Трускавця приїжджає на три дні делегація з польського міста-побратима Ліманови. Зустріч поляків з мером Трускавця відбудеться в суботу в залі засідань міської ради.

Можливі надзвичайні ситуації

На вихідні стався вибух електрощитової в будинку № 1 по вулиці Івасюка. Про це повідомив на понеділковій нараді генеральний директор КП «Наше місто» Олексій Балицький. Ремонтні роботи по усуненні наслідків вибуху тривають. Причини події з’ясовують, одна із попередніх версій – коротке замикання внаслідок перевантаження електромережі.

А тим часом маємо інформацію, що люди масово почали скуповувати електрообігрівачі, деякі навіть не встановивши собі автономне опалення з газовим котлом, від’єднуються від опалення централізованого, щоб не платити високу ціну за теплопостачання, особливо після подорожчання блакитного палива. Натомість внутрішньо будинкові мережі не розраховані на таку велику кількість електроприладів, а тут ще добавляться електронагрівачі, тому ситуацій, яка мала місце на Івасюка, може побільшати. Наша порада – якщо вже користуєтеся електрообігрівачем (масляним чи УФО), то нехай будуть вимкнені телевізор, пральна машина та інша побутова техніка, щоб не спричинити загоряння.

Зобов’язувати не потрібно

Під час сесійного засідання 17 вересня один із депутатів пропонував зобов’язати генерального директора КП «Наше місто» виплатити заробітну плату всім працівникам на підприємстві. Ми звернулися до п. Олексія Балицького, щоб він прокоментував це і ось що почули у відповідь: «Я дуже добре знаю, що зарплата повинна виплачуватися і яка відповідальність за невиплату передбачена в кримінальному законодавстві. Тому мене до нічого зобов’язувати не потрібно. Підприємство починає заробляти на себе і то не тільки в Трускавці. Так, найсвіжіший приклад – минулого тижня ми робили ямковий ремонт в селі Модричі. Я особисто зацікавлений у тому, щоб заборгованість по зарплаті, яка ще є на підприємстві і всі добре знають, що вона не з моєї вини, була погашена якомога швидше», зазначив Олексій Михайлович після понеділкової наради 20 вересня.

А тим часом нам стало відомо, що ведуться перемовини з різними банками Трускавця, практично зі всіма філіями, які є в місті. Найбільш конкретні пропозиції дав «Приватбанк», є такі, що відмовилися від співпраці, пропозиції окремих банків неприйнятні для КП «Наше місто». Цілком можливо, що під заставу треба буде давати окрім котельні ще один об’єкт, але це суто наше припущення.

Із сесії ТМР

22 вересня пройшло четверте пленарне засідання 33 сесії Трускавецької міської ради п’ятого демократичного скликання. Перше питання, яке було розглянуто – по пам’ятнику Бандері. Більше половини присутніх у залі депутатів захотіли використати це питання для власного піару, тому ми принципово у цій новині не вказуємо прізвища жодного з депутатів. Бо говорили депутати і про Філона з Олександрії, і про вишивані калісони, і про партійні квитки в кишенях, і про каналізаційний колектор під місцем біля «Злати», де планується встановити пам’ятник, і про «заговорювання», і про жінку, яка обіцяє дати, але коли справа доходить до головного, то не дає, а один з депутатів розпочав свій спіч словами «Мені і сумно, і встидно». Говорили і про спільне фінансування спорудження пам’ятника, один з присутніх в залі запропонував за свої кошти доробити Бандері ноги.

Тим не менше всі одноголосно проголосували за те, щоб пам’ятник в Трускавці був, правда з одним доповненням – в трьохденний термін потрібно провести процедуру громадських слухань та громадського обговорення. Внесли депутати і зміни в порядок денний – після перерви вони розглянули питання по змінах в бюджет розвитку для можливості залучення 35 мільйонів гривень для будівництва стадіону, яке розпочнеться у Трускавці вже в жовтні. Було перекинути (чисто символічно) 50 тисяч гривень на цю благу справу, проте не за рахунок міської ГГРЕС, як планувалося, а з ремонту вулиці Воробкевича, на яку піде замість 650 600 тисяч. Розглянути депутати і питання вилучення з оренди земельної ділянки біля стадіону від фірми «ПКТ».

Лев Грицак зустрівся з керівниками підприємств

З 9.00 до 9.30 22 вересня тривала зустріч міського голови Лева Грицака з керівниками підприємств та організацій міста. Мета зустрічі – привести місто до порядку до Х Міжнародного Економічного форуму, який пройде вже за 2 тижні. Лев Ярославович подякував всім, хто долучився до ремонту чи будівництва дитячих майданчиків, навів за приклад підприємця Володимира Наконечного («Будівельні технології ХХІ століття»), який вимостив доріжки біля будинку 1 по Стуса. Він закликав всіх взяти активну участь в облагородженні своїх та прилеглих територій. Нижче вміщуємо текст звернення міського голови.

«Шановні трускавчани! 7– 8 жовтня в нашому місті проходитиме Х ювілейний Міжнародний економічний форум «Транскордонне співробітництво: погляд у майбутнє». Участь в ньому візьмуть найвищі посадові особи України та сусідніх з нею держав – Президенти, Прем’єр-міністри, члени урядів, представники місцевого самоврядування. 

Одночасно у Трускавці проходитиме ряд інших заходів – наукові конференції, пленери художників, мистецький фестиваль «Карпатія-2010» тощо. На ці кілька днів наш Трускавець стане економічною та культурною столицею Європи, своєрідним українським Давосом, місцем, де вирішуватимуться важливі питання, затверджуватиметься стратегія транскордонного співробітництва, міжнародна співпраця.

Приймати таких почесних гостей – це надзвичайно велика честь і відповідальність для Трускавця, тим більше що вирішуватимуться і питання, які безпосередньо стосуються нашого міста: будівництво стадіону, підготовка до Євро-2012, розвиток інфраструктури, водопостачання міста, ремонт доріг.

Я, міський голова Лев Грицак, звертаюся до Вас особисто, дорогі мешканці Трускавця, керівники підприємств, установ та організацій, всі, хто вболіває за долю та майбутнє нашого міста-курорту. Закликаю докласти всіх зусиль, щоб Трускавець, який є обличчям України для гостей Форуму, вразив своєю чистотою, привітністю, дбайливим ставленням та любов’ю всіх його жителів до рідного міста. Поприбираймо свої будинки та прибудинкові території, пофарбуймо бордюри, звернімо увагу на благоустрій навколо всіх вілл, пансіонатів, готелів, санаторіїв, закладів харчування, приватних підприємств. Подбаймо про те, щоб у гостей Х Міжнародного Економічного форуму залишилися якнайкращі враження про наш Трускавець, який має всі шанси стати постійним господарем Форуму. Трускавець повинен гідно репрезентувати Україну перед високоповажними гостями, виправдати довіру нашого Президента.

Адже цей форум презентуватиме наше місто як один із центрів туризму, відпочинку, курортного лікування. Планується заключення договорів із іноземними туристичними фірмами і від привабливості, культури, чистоти міста буде багато залежати. Всі Ви добре розумієте, що наповнюваність відпочивальниками і туристами міста – це наш добробут і подальший розвиток міста. Тому переконливо прошу Вас прийняти участь у приведенні прилеглих територій своїх осель, підприємств у хороший привабливий стан.

З повагою, Ваш міський голова Лев Грицак»

Власна інформація

(Переглядів 19 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви