19 серпня – свіжі новини “Трускавецького вісника”

19.08.2010 | Filed under: Некатегоризовано

Цирк поїхав…

13 – 15 серпня у Трускавці перебував київський цирк-шапіто «Ґранд», розміщувався він на території автостоянки в кінці вулиці Мазепи (біля Стебницького кільця). В суботу, 14 серпня, на цирковій виставі з 18.00 до 20.30 побувало і понад 50 дітей пільгових категорій, а саме – сироти, з багатодітних родин, позбавлені батьківського піклування та інваліди. Квитки для діточок були виділені за особистим клопотанням трускавецького міського голови Лева Грицака.

Циркова програма, хоча і занадто комерціалізована, все ж сподобалася глядачам, як маленьким, так і старшим. Із захопленням дивилися присутні на вражаючі номери акробатів під куполом цирку, на виступи силачів, в тому і славної родини Акулових, фіналістів шоу «Україна має талант», на видресуваних мавпочку, лелеку, пелікана, дикобраза, змій та ігуан, крокодила та паву, інших тварин. Веселий клоунський дует заводив публіку, вдало підібраний звуковий та світловий супровід сприяв напруженій увазі. В антракті, а також перед початком програми та після її завершення діти могли покататися під куполом цирку на гойдалці, проїхатися по арені на поні, сфотографуватися з тваринами. В неділю цирк дав дві програми, після чого поїхав із Трускавця. А нам, дорослим, залишився інший цирк – тепер політичний, з розмаїтими листівками та провокаціями, з показовими виступами та клоунадою, щоправда, радше гірко-сумною, ніж розважально-веселою. Перебуватиме цей «цирк» у Трускавці ще два з половиною місяці.

Пенсіонерам роз’яснили, що і як

В п’ятницю, 13 серпня, відбулася зустріч з пенсіонерами міста за участю заступника голови Управління Пенсійного фонду України в м. Трускавці Олександра Кропивницького, начальника Управління праці та соціального захисту населення ТМР Юстини Когут, директора Територіального центру з обслуговування пенсіонерів Олени Пилат. Пенсіонери мали можливість поставити запитання та послухати обґрунтовані відповіді. Зустріч тривала близько півтори години (з 134.00 до 14.30) в санаторії «Карпати».

А в середу, 18 серпня, о 12.00 в «Карпатах» відбулася зустріч міського голови Трускавця Лева Грицака з багатодітними сім’ями. Про її перебіг читайте в статті «Багатодітні сім’ї відчувають турботу чинного міського голови».

Рада Старійшин вже функціонує

В час, коли підприємці Трускавця зібралися в п’ятницю, 11 серпня, в міській раді для обговорення проекту Податкового Кодексу, в санаторії «Карпати» відбулися установчі збори Ради Старійшин міста. Обрано керівництво новоствореної громадської організації. Очолив її Богдан Кривко, заступниками стали Володимир Кушнір, Василь Петранівський та Іван Скибак. Старійшини зацікавилися проектом пам’ятника Бандері, а голова Об’єднання громадсько-політичних організацій Трускавця Мирослав Бурик ще й тим, що через недалекоглядність та лиху волю депутатів місто може вчасно не розпочати опалювальний сезон.

До речі, не лише старші люди Трускавця гуртуються в громадські організації. Молодь міста вирішила створити ГО «Майбутнє нації», вже подано документи на реєстрацію. Очолив організацію Олександр Кузнєцов. Очікується, що новостворена ГО ввійде до складу Молодіжного Парламенту – дорадчого органу при міському голові Трускавця.

Художники Трускавця матимуть де виставлятися

В понеділок, 16 серпня, о 14.00, відбулася зустріч художників Трускавця, об’єднаних в спілку «Вернісаж», із мером нашого міста. Зустріч проходила в робочому кабінеті Лева Грицака. Головна причина, чого художники зібралися – можливість виставлятися в приміщеннях цокольного поверху музею Михайла Біласа. Митець Михайло Білас – автор багатьох всесвітньо відомих гобеленів та картин. Не так давно в підвальних приміщеннях музею Біласа було проведено ремонт, але не так якісно, як хотілося б. Потрібно ще зробити бетонну відмостку, побілити стіни, щоб не кинулися цвіль та грибок, зробити дренаж. Художники можуть це зробити за власні кошти, адже їх можна буде відбити, організовуючи в цьому чудовому приміщенні в самому центрі міста виставки-продажі картин.

Інше питання, яке спільно обговорили наш міський голова та трускавецькі художники – участь в пленері художників, який планується провести в Трускавці з 27 вересня по 11 жовтня, під Х Трускавецький Міжнародний Економічний Форум за участю 7 президентів 7 – 8.10. Пленер планують завершити в День художника 11 жовтня (професійне свято художників), за кошти відділу культури планують випустити каталог робіт, по одній картині художники подарують місту. Орієнтовно коштуватиме каталог 2 тисячі доларів, планують його друкувати в дрогобицькому видавництві «Коло». Розроблятиме каталог Орест Скоп, старшим серед трускавецьких художників Лев Ярославович бачить патріарха трускавецьких митців, уславленого Юрія Копчака. На черзі – обговорення ряду технічних моментів. Після зустрічі з Левом Грицаком художники разом із заввідділом культури ТМР Світланою Ковальчин пішли оглянути приміщення, яке їм пропонується в музеї Біласа.

Мер звернувся до керівників і людей

В п’ятницю, 11 серпня, міський голова виступив по міському радіо із гнівним осудом дій опозиції, яка блокує нормальну роботу КП «Наше місто» та намагається позбавити Трускавець газу. Дісталося на горіхи не лише 6 підписантам листівочки, яку розповсюдила опозиція по скриньках, але і секретарю міської ради, яка нібито теж підписала листівку, десь в Інтернеті. В зверненні Лев Грицак дав конкретний аналіз причин ситуації, що склалася та пропозиції по виходу з неї, а власне, як погасити борг за газ за попередній опалювальний період.

Теж мер міста звернувся до керівників установ, підприємств та організацій із проханням не забувати за пенсіонерів, особливо тих, які пропрацювали в них на підприємствах. Це звернення було викликане проханням пенсіонерів та ветеранів, яке вони подали під час зустрічі з мером 6 серпня. А для більш прозорої та відкритої співпраці влади та громади міський голова Лев Грицак підписав звернення до мешканців міста, в якому розміщено дні прийому та номери телефонів (в тому числі і мобільні) посадовців мерії та комунальних служб.

Відбувся звіт БФ «Трускавчани»

В середу, 18 серпня, в «Міленумі» пройшов творчий звіт депутата трьох демократичних скликань, голови правління БФ «Трускавчани» Євгена Володимировича Юника. Благодійний фонд діє від серпня 2009 року. Було роздано листівки. Зустріч відбулася у форматі «Виступ Є. Юника» та «Відповіді на запитання». Детальніше про захід – в одному з найближчих номерів вісника.

А ось цитата з прес-релізу, поширеного фондом: «Благодійний фонд «Трускавчани» заснований 17 серпня 2009. Мета його створення – це об’єднання мешканців Трускавця, задля спільного вирішення проблем міста –  від глобальних (незадовільне водопостачання, погана якість доріг тощо) до дрібних (необхідність ремонту будинків, недостатня кількість коштів у знедолених та ін.). За досить короткий час існування благодійного фонду «Трускавчани» зроблено досить багато. Виділено допомогу трускавецьким малозабезпеченим сім’ям, людям з обмеженими можливостями, пенсіонерам, словом усім, хто звертався до фонду за допомогою. Кількість осіб, яким реально було надано допомогу, становить майже 4000 чоловік».

Художники Трускавця висловили свою думку відносно поспішного спорудження пам’ятника Бандері

16 серпня трускавецькі художники висловили ряд зауважень до проекту пам’ятника Бандері, який поспішно прагнуть встановити до виборів 31 жовтня цього року. Зробили вони це під час зустрічі з нашим міським головою, оглянувши макет в бюлетені «Ради міста», організації Руслана Козира. Ось дослівно їхні зауваження:

«Бандеру поставили на коліна в центрі міста перед санаторієм КҐБ…»

«Місце перед «Златою» найбільш непридатне для цього пам’ятника, Бандера має стояти на висоті, а не на Річках, одній з найнижчих точок Трускавця, там пасував би фонтан чи квіточки, а то ставлять Бандеру там, де сніговик стояв…»

«Для такої скульптури треба простір…»

«На цьому місці до Бандери будуть пляшки відкривати або бити, може цього і добивається Петро Євгенійович?» (мова про політтехнолога Пєрєвязкіна з Санкт-Петербурга)

«Щось дуже цей Бандера подібний до Леніна, може тому, що Самотос був автором багатьох пам’ятників Леніну?»

«Самі прізвища Каменщик та Пєрєвязкін мають в собі щось масонське…»

«Перемішали кубізм і пластику, на задній фон поставили якісь будівельні блоки, причому червоних більше, ніж чорних, так що це не може бути прапором, а радше наругою над ідеями націоналізму. Було або все робити в пластиці, або все в кубізмі…»

«Що ж це за пам’ятник такий буде – з бляхи? І за російські гроші? Чому однією рукою ставлять пам’ятники Бандері ті, хто створює фірми з росіянами і навіть державною мовою на своїх сайтах не послуговується? Хіба це не цинізм?»

Це ми записали порівняно негострі висловлювання стосовно проекту, в той же час ніхто не є проти пам’ятника нашому герою. Просто він не має бути подібним на Леніна і не має стояти на колінах біля розважального закладу навпроти оздоровниці своїх колишніх мучителів та ворогів.

Зі всіх присутніх художників сподобалася ідея, втілена в проекті, лише одному художнику і то з кількома доповненнями. В цілому проект назвали сирим та рекомендували міському голові оголосити проведення конкурсу на кращий пам’ятник Бандері в Трускавці, щоб ідеї російських технологів не були насмішкою над місцевими  патріотами, для яких Бандера є символом героїчної, а не передвиборчої боротьби. Про даний проект йшла мова і на зустрічі мера міста з пресою з нагоди створення кількох організацій, які матимуть дорадчі функції, відбулася вона в середу, 18 серпня, о 11.00 в залі засідань міської ради.

У Трускавці буде погруддя митрополиту Андрею Шептицькому

1 листопада 1944 року перестало битися серце митрополита УГКЦ Андрея Шептицького – одного з тих людей, кому завдячують теперішні греко-католики організованістю, силою та вірою самобутньої української церкви. В Трускавці планується вшанувати цю постать (у Стебнику біля церкви Різдва Пресвятої Богородиці вже є погруддя Митрополита) – біля однієї з церков, або пророка Іллі, або святого Миколая буде встановлено погруддя видатного церковного діяча. Про це було повідомлено на прес-конференції 18 серпня в міській раді Трускавця.

Бренд Східниці просуватимуть

Рекреаційний та оздоровчий потенціал Східниці в Україні відтепер просуватиме Агенція розвитку курорту. Її створили в цьому селищі для розробки та реалізації проектів популяризації Східниці, повідомляє газета «Нафтовик Борислава». Головою наглядової ради Агенції став Іван Піляк.

Бютівці Дрогобича обговорять кандидатів на мера

Міська організація партії «Батьківщина» в м. Дрогобичі ініціює загальноміське обговорення кандидатур в депутати міської ради та на посаду мера міста. Відбудеться таке обговорення в суботу, 21 серпня, о 17.00 в залі «Верховина» по вулиці Шевченка. За результатами лабораторії соціологічних та політичних досліджень «Соціовимір» Освітньо-ресурсного центру «Європейський вибір», 81,4% Дрогобича та мешканців Стебника незадоволені діяльністю чинного мера. За даними соцопитування, «Батьківщина» в Дрогобичі та Стебнику може розраховувати на 15,4% голосів виборців, а представники цієї політичної сили, які б балотувалися на мера Дрогобича, можуть набрати 7,2% (Михайло Ваврин, голова ДМО партії), 4,4% (Костянтин Іваночко, колишній заступник голови ЛОО партії), 2,4% (Микола Летнянчин, депутат ДМР від БЮТ).

Власна інформація

(Переглядів 61 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви