Група депутатів Трускавецької міської ради вважає, що виконком прийняв незаконне рішення, яке може зашкодити громаді міста і мінеральним джерелам.
Про це написав депутат міської ради в фейсбуці.
“Нещодавно на засіданні Трускавецького міськвиконкому було прийнято рішення про присвоєння адреси (Альфа+) будинку в санітарній зоні біля питного водосховища, де будувати будь-що заборонено. Це сталось з другої спроби. Бо попереднього разу за присутності депутатів та журналістів виконком не зробив помилки. А цього разу думали обійдеться, бо нікого немає? На моє питання чи є дозвіл на початок робіт чи існує детальний план забудови у відповідь отримав – нема. А як можна присвоювати адресу будинку, який без дозволу будувався? Куда він (будинок) діватиме каналізаційні стоки? В питне озеро??!
Не підтримали цього рішення виконкому лише 4-є (Ренат Борсук з КУНу, Віра Савка з Народного контролю та Олександр Грищенко бувший архітектор міста Трускавець, Ярема Олег з Громадянської позиції був відсутній на момент голосування “доповнено 22-09-2016 з його коментаря”) чому інші це підтримали нехай тут напишуть і пояснять виборцям та депутатам чиї інтереси вони відстоюють??
Зверніть увагу – ХТО ПІДТРИМУЄ “АЛЬФУ+” і від якої політичної сили.
Депутат від КУН Бучкович Роман, підготував проект рішення про скасування рішення виконкому..”
Пояснювальна записка до проекту рішення
Трускавецької міської ради
«Про скасування рішення виконавчого комітету Трускавецької міської ради № 262 від 07.08.2016 року».
В межах першого поясу зони санітарної охорони питного водосховища по вул. Городище виконавчим комітетом Трускавецької міської ради №262 від 07.08.2016р. було прийняте рішення «Про присвоєння адреси об’єкту нерухомого майна, нежитловій будівлі по вул.. Городище»
Вищевказане рішення виконкому суперечить рішенню Трускавецької міської ради від 31 травня 2012 р. «Про затвердження містобудівної документації «Детальний план території земельних ділянок по вул. Городище в м. Трускавець, що знаходяться у приватній власності ТзОВ «Альфа-Плюс» на замовлення Трускавецької міської ради», яким було відхилена містобудівна документація і зобов’язано ТзОВ «Альфа-Плюс» розробити проект охорони першої санітарної зони питного водосховища і струмків, які в нього впадають. Станом на 19.09.2016 року проект заходів охорони першої санітарної зони питного водосховища і струмків, які в нього впадають. ТзОВ «Альфа-Плюс» повністю проігнорувало рішення Трускавецької міської ради і проекту заходів охорони першої санітарної зони немає.
Згідно постанови Ради міністрів УРСР від 9 листопада 1981 р. N 548 «Про межі округів зон санітарної охорони курорту Трускавець у Львівській області» в районі питного водосховища було відселено десятки сімей і знесено багато будинків, а тепер всупереч діючим законам, санітарним нормам і правилам проводяться незаконні будівництва та більше того цим незаконно зведеним об’єкта нерухомого майна, рішенням виконавчим комітетом ТМР, присвоюється юридична адреса…
Прийняте рішення суперечить ст. 36 Законом України «Про питну воду та питне водопостачання» у межах першого поясу зони санітарної охорони забороняється:
скидання будь-яких стічних вод, а також купання, прання
білизни, вилов риби, випасання, водопій худоби та інші види
водокористування, що впливають на якість води;
перебування сторонніх осіб, розміщення житлових і громадських
будівель, організація причалів плаваючих засобів, застосування
пестицидів, органічних і мінеральних добрив, прокладення
трубопроводів, видобування гравію чи піску, проведення
днопоглиблювальних та інших будівельно-монтажних робіт,
безпосередньо не пов’язаних з експлуатацією, реконструкцією чи
розширенням водопровідних споруд і мереж.
Збудований об’єкт по вулиці Городище 11-Б., якому виконком призначив юридичну адресу, не відповідає вихідним відомостям на будівництво, а саме погоджувався будинок охорони розміром приблизно 4 на 4 м2, а по факту збудовано двоповерховий житловий будинок, площа забудови якого складає 165,5 м2).
Порушується постанова Кабміну №827 від 12.12 1994 року згідно якої мінеральні води Трускавецького родовища є корисними копалинами загальнодержавного значення. Трускавецьке родовище мінеральних вод складається з окремих ділянок на яких розвинені різні мінеральні води – це ділянки Нафтуся, Юзя, Помірки, Воротище і Липки. Санітарна зона охорони питного озера включає в себе ділянки на яких є мінеральні води – Воротище і Липки.
Тому, виходячи з вищенаведеного, з прийнятим виконавчим комітетом Трускавецької міської ради рішення №262 від 07.08.2016р виникає загроза не тільки втрати озером статусу ПИТНОГО водосховища, але й загроза втрати родовищ мінеральних.
ТОП коментованих за тиждень