У дрогобицькому музеї відкрилася виставка, присвячена 150-літтю Уляни Кравченко

29.04.2010 | Filed under: Некатегоризовано

У приміщенні історичного відділу музею «Дрогобиччина» відкрилася виставка, присвячена 150-літтю української письменниці і поетки, народної вчительки, соратниці Івана Франка, яка понад 40 років своєї самовідданої праці віддала Дрогобиччині, – Уляни Кравченко.

На відкритті експозиції зібралися членкині міськрайонного відділу «Союзу Українок», просвітяни і просто небайдужі мешканці міста. Разом із своєю вчителькою – Надією Яворською – прийшли учні 3 класу ЗОШ №16.

На виставці представлено особисті речі, що були зібрані працівниками музею ще 50 років тому, коли святкували столітній ювілей. Уляна Кравченко вона уміла шити і перешивати найскладніші фасони. Увагу відвідувачів музею привертають оригінального авторського крою біла батистова сорочка із надзвичайно витонченим червоним вишиттям, дитяча лляна сорочечка, пошита і вишита Уляною Кравченко, яка була найдорожчою її реліквією після трагічної загибелі 19-літнього сина. Тій сорочечці уже понад сто років… Потрапила вона до музею із Перемишля у 1967-му – через 20 років після смерті самої Уляни Кравченко. На виставці експонується вишиті руками Уляни Кравченко подушка, рушник школи у Сольці. Тут і дитячі книжечки із пожовтілими від часу сторінками, що містять дуже щирі, лагідні та привітні слова. Тут і давні, дещо пожовклі фотографії – красивої молодої дівчини; турботливої учительки і мами; в оточенні друзів і соратників по перу… Серед учениць жіночої гімназії у Перемишлі… Можна лише уявити, якою дорогою була для Уляни Кравченко та маленька картина під вишитим нею рушничком! – та навіть не картина, а так – невеличкий етюд, де вона сидить у своїй скромній кухні при школі в Сольці… Малював її син Юрко, який у свої 19 вже мав ім’я – молодого художника Єжи Нємєнтовського.

Та головне серед усього – Поезія… Гімн «Союзу Українок», посвяти І.Франкові, Т.Шевченкові, Матері, Крутам… Молитви. Дитячі вірші. На виставці представлено збірки поезій Уляни Кравченко, видані за підтримки підтримки Івана Франка.

Більшість тих експонатів опинилися в музеї завдяки тому, що майже чотири десятиліття працювала у ньому талановита і надзвичайно цікава людина – доброї пам’яті пані Дарія Беч-Огієнко, – учениця Уляни Кравченко і товаришка її дочки – Нусі Нємєнтовської…

Іван Тихий

(Переглядів 43 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви