У пошуках «крайнього», або Про доброго та поганого поліцейського

28.01.2011 | Filed under: інтерв’ю

Минулого тижня в ряді місцевих ЗМІ з’явилася стаття Валентини Гук «КП «Наше місто»: на сцені й за лаштунками, або Хто ходить задом наперед». Що цікаво, опублікували її і на офіційному сайті Трускавецької міської ради (інколи складається враження, що офіційний сайт міської ради став дошкою оголошень пані Валентини Гук).

Пані Валентина Гук є дружиною колишнього міського голови Дрогобича п. Миколи Гука, який допровадив сусіднє з нами місто до катастрофічного становища. В статті пані Гук є не просто ряд образ людської гідності на адресу керівництва та членів Трускавецької міської організації партії  «Свобода», але і ряд закидів, тому ми цією публікацією пробуємо пролити світло на дану проблему з перших вуст.

Отже, сьогодні гостем редакції нашої газети є депутат Львівської обласної ради по мажоритарному виборчому округу № 16, член «ВО «Свобода», колишній генеральний директор КП «Наше місто», а тепер заступник генерального директора з питань маркетингу та обслуговування в санаторії «Карпати» у м. Трускавці Олексій Балицький.

Олексій Михайлович люб’язно погодився дати відповіді на всі питання, які були опубліковані Валентини Гук стосовно КП «Наше місто». Подаємо спростування у форматі питання-відповідь.

О. Балицький: Насамперед хотів би зазначити, що в даній ситуації, яка склалась в комунальному господарстві міста, немає вини особистостей, ні міських голів, ні політичних сил, тим паче, як на мене, є цілий комплекс причин, які призвели до того, що зараз маємо.

Причина перша, загальнодержавна – це  невідповідність тарифів на комунальні послуги, відсутність відшкодування в повній мірі по різниці в тарифах. Не дивлячись на це, ми маємо стрімке підвищення цін на енергоносії та жорсткий контроль розрахунків за них. Державна політика у цій галузі регулює значну частину процесів і відповідальна за стан справ у ній. Недарма велику увагу зараз приділено саме реформі комунального господарства, влада повинна бути відповідальна за стан справ у цій сфері.

Причина друга – постійний брак коштів загального бюджету міста, від позики до позики. А при наявності є ще пріоритет виплат, звичайно ж, комунальне господарство в такому випадку постійно недофінансовується. Насамкінець, маємо ще державне казначейство, так, наразі декілька регіонів вже подали позов до суду на Державне казначейство України через недоотримання коштів та блокування рахунків 2010-2011 рр.

Причина третя – саме комунальне підприємство «Наше місто», його структура, кадровий потенціал та внутрішня політика підприємства. Створене з величезними боргами 1 квітня, на день сміху, воно на сьогоднішній день стало предметом гірких сліз, гучних скандалів та проблемою № 1 в області. Так, в дане підприємство надто багато вклали коштів, були можливо і нераціональні рішення щодо їхнього використання, хтось скаже, що і керівник не всім подобався. Всі ці фактори відіграли важливу роль в формуванні економічного потенціалу підприємства. Стереотип керівника КП «Наше місто» – це завідомо повний негатив, як не крути, а вирішити багато проблем не під силу наразі нікому.

Перебуваючи на цій посаді, я максимально старався допомогти вирішити ряд першочергових питань, з якими щотижнево до мене звертались мешканці, але без коштів багато не зробиш. Пріоритетом використання отриманих коштів була виплата заробітної плати, сплата основних, обов’язкових платежів, таких як ПДВ, в пенсійний фонд, оплата за енергоносії, закупівля найнеобхідніших матеріалів.

Щось все-таки вдалось виконати і приємною несподіванкою були різдвяні привітання і слова подяки від мешканців міста на мою адресу.

Цілком згідний з міським головою Русланом Козирем, що далі так не може бути, потрібно ставити крапку. В надто важкій ситуації опинився пан Руслан – дефіцит коштів, велика кількість проблем, здається, що все звалилось нараз. Але я впевнений, що спільно ми зможемо вийти з даної ситуації. Дуже слушна думка міського голови задіяти саму громаду в реформі підприємства, щоб не було дорікань в майбутньому,  окрім цього це допоможе у створенні ОСББ.

Тим не менше хотів би коротко надати відповіді на ряд зауважень, які пролунали на мою адресу та на адресу ВО «Свобода» у статті пані Гук.

«Основна причина страйку  – заборгованість із зарплати перед працівниками за вересень – грудень 2010 року»

– Основна причина страйку, на мою думку, недостатнє фінансування виконаних робіт по благоустрою міста  з  загального бюджету, що призвело до росту заборгованості по зарплаті.

Вважаю, що гучні заяви щодо виконання робіт тільки за наявності кошторисних призначень мають дуже віртуальний характер. Для прикладу, по виконанню робіт з благоустрою за січень місяць 2011 року, УЖКГ і Б максимально може проплатити КП «Наше місто» до 100 тис. грн. без тендерних процедур, а виконано робіт всього на 800 тис. грн..

Звичайно, що є дуже великі зауваження і до роботи самого комунального підприємства, до системи оплати праці, до виконання робіт, до формування загальновиробничих та адміністративних витрат підприємства. Для того, щоб виправити ситуацію, потрібно спочатку закрити питання заборгованості по заробітній платі, а після цього реформувати.

«Пропозиції організаторів страйку є деструктивні. Не маючи альтернативи реформуванню КП «Наше місто», вони вимагають скерувати кошти з бюджету розвитку (1 млн. грн.) на погашення боргу перед колективом»

– Насамперед варто зазначити, що ми пропонували різні варіанти виходу із складної ситуації, але не ми є організаторами страйку. Працівники КП «Наше місто» самі стали на захист своїх конституційних прав, і звинувачувати когось у підбурюванні цих людей є неетично. Втім, час покаже, чиї пропозиції були деструктивні, побачимо, як буде відбуватись фінансування з загального бюджету. А щодо реформування КП «Наше місто», то я особисто пропонував декілька варіантів цього процесу. Як би не було прикро, та найбільш реальний та швидкий варіант виходу з даної ситуації – це поповнення статутного фонду комунального підприємства.

«Практика виплати заробітної платні з фонду розвитку, започаткована у минулі роки, є, по-перше, незаконною, а по-друге, нераціональною. Фонд розвитку має виконувати притаманну йому функцію – працювати на розвиток підприємства»

– Цілком погоджуюсь з таким  трактуванням використання коштів фонду розвитку – за умови, що у нас немає першочергових критичних соціальних проблем. Звичайно, ці кошти можна було б використати на ремонт асфальтобетонного покриття вул. Річки чи будь якої іншої вулиці, але чи правильно буде  купувати новий костюм, не маючи  коштів на хліб?

«КП «Наше місто» заборгувало своїм працівникам ще минулого року, тобто за минулої влади. Втім, жодних протестів на захист своїх прав ніхто не влаштовував»

– Це теж неправда, і минулого року були і страйки, і протести, неодноразово працівники підприємства КП «Наше місто» збирались біля Трускавецької міської ради.

«Станом на кінець минулого року підприємство має кредиторську заборгованість 13 млн. 149 тис. грн., а дебіторську – 5 млн. 884 тис. Є дуже багато факторів, на які в минулому часі керівництво не звертало уваги, що, на мій погляд, призвело до запланованого банкрутства підприємства»

– Я особисто озвучив ці цифри в травні 2010 року на сесії міської ради. Ще раз підкреслюю – це було в травні місяці 2010 року. На той час, я тимчасово виконував обов’язки генерального директора КП «Наше місто» і доповідав про звільнення від земельного податку. Чому депутати знехтували даною інформацією і втрутились в даний процес –  питання риторичне, адже ніхто на цей час не хотів прикладати зусиль для того, щоб покращити ситуацію, яка склалася, а спокійно спостерігали за крахом комунального господарства. Окрім того, даними цифрами оперували і представники облдержадміністрації, так що вести розмову про те, що керівництво не звертало увагу, цілком неправильно. Якщо хтось і хоче знайти винуватого, то я вважаю, що потрібно переглянути більш детально всю історію підприємства.

«Хоч страйком створено, є підстави думати, що не він замовляє музику і що справжній хормейстер, як і належить диригенту, – у театральній ямі. Ми не можемо стверджувати напевне, що одним з організаторів цього «путчу» є Олексій Балицький. Зате як доконаний факт можемо констатувати, що трускавецька «Свобода» там наслідила»

– Дуже шкода мені, що представники команди міського голови, команди «Фронту Змін» такої думки, думки, яка роз’єднує  ці політичні сили, які повинні консолідуватись для вирішення саме даних питань як на рівні міста, так і області.

Відносно організаторів так званого «путчу», то розповім детальніше, як все відбувалося. 17 січня о 9.30 до мене зателефонували працівники комунального підприємства і запропонували бути присутнім на зборах колективу о 12.00 цього ж дня, що можуть підтвердити самі працівники. Йдучи на зустріч, я запросив голову постійної комісії з питань житлово-комунального господарства Львівської обласної ради Михайла Задорожного. Хочу сказати, що ВО «Свобода» завжди відстоювала інтереси простих громадян, ми стояли і надалі будемо стояти на захисті українців. Скажу більше, мені не було б соромно, якби я і був організатором даного процесу.

«Цей «свободівець» пропрацював на посаді гендиректора КП «Наше місто» за минулої влади  півроку і під його «чуйним» керівництвом борг перед працівниками, як і заборгованість самого підприємства, не зменшилася ні на гривень, а навпаки, суттєвого виросла»

– Так, я визнаю, що я не чарівник і чарівної палички мені не дали, можливо у нового керівника вона є, тому суттєво зменшити заборгованість за півроку я не зміг.  Цей «свободівець», як Ви мене назвали, зумів втримати на плаву «Титанік», який вже тонув, зумів вчасно сплачувати внески до Пенсійного фонду (протягом всього періоду), отримати ліміти та вчасно запустити опалювальний сезон, виплачувати заробітну плату, закуповувати необхідні матеріали для виконання робіт та сплачувати обов’язкові платежі (ПДВ, електроенергія, інші податки).

Стосовно заробітної плати – станом на 01 серпня 2010 р.  заборгованість по заробітній платі сягала більше мільйона гривень. Загалом за чотири місяці я виплатив понад 1,6 мільйона гривень на заробітну плату. Очоливши дане підприємство в серпні 2010 року, я виплачував заробітну плату за квітень(!). Це заборгованість майже в чотири місяці! Приблизно така ситуація і залишилась, однозначно вона не зменшилась, але не можу сказати, що вона і радикально виросла.

Зокрема, всі кошти, які надходили на рахунок підприємства, скеровувались оптимально для забезпечення життєдіяльності підприємства та міста в цілому. Я не купляв нових авто, не збільшував видатків. Заборгованість і далі зростає, та про це ми не говоримо.

«Якщо згадати минулолітню так звану «газову епопею», то найцікавішим є те, що саме Балицький, виконуючи вказівки тодішнього міського голови, чи не найбільше наполягав на кредиті під заставу комунального майна – останнього у місті. Зрештою Приватбанк дав кредит на дуже вигідних умовах – з невеликими відсотками і без застави. І свідчить це про те, що інші варіанти, окрім як дати в заставу і у такий спосіб відчужити останню власність громади, тоді навіть не розглядалися»

– Це свідчить тільки про одне, що ми змогли домовитись про відкриття кредитної лінії в Приватбанку.

«З приходом нової влади Олексію Балицькому було запропоновано очолити і реформувати КП «Наше місто». Але він бачив себе в кріслі не менше як першого заступника міського голови і від «недостойної» посади гендиректора відмовився».

– Пропозиції, звичайно, були.  Згоден також, що пропозиція була «непристойна», про це ми вже згадували.

Хто ж захоче свідомо очолити підприємство з такими боргами? Давай працюй, друже, а ми подивимось, як воно буде, ти реформуй, покажи себе.

Чи бачив я себе на посаді заступника міського голови? Можливо, хоча пріоритетом для мене це не було, в мене немає на це ніяких амбіцій. Я вважаю, що у мене не менше знань і практики, ніж у деяких діючих заступників, окрім цього досить суттєва підтримка як на місці, так і в обласній раді, що немаловажно. (Нагадаємо, що О. Балицький переміг по мажоритарному округу – прим. ред.)

«Ще один «свободівець», депутат минулої і теперішньої каденції Павло Швець, також активна дійова особа комунального «путчу», відмовився очолити депутатську комісію з питань житлово-комунального господарства, як пропонував міський голова»

– Складається враження, що «Свобода» явно комусь стала впоперек горла. Цим все сказано, про дійових осіб надуманого владою «путчу» я взагалі не говорю.

«Якщо пан Балицький такий потужний менеджер, про що свідчать його претензії на посаду заступника міського голови, то чому від слідів його професійної діяльності на попередній посаді директора КП «Курортний парк» залишилася хіба що маса рекламних бордів сім’ї колишнього боса? – питання риторичне. І останній штришок як інформація до роздумів: куди наразі пішов реалізовувати свій прихований потенціал цей «свободівець»? – до колишнього боса. Народ говорить, що пан Балицький є працівником санаторію «Карпати»

– Я ніколи не декларував свої потужності чи ставив претензії щодо вакансій, а робив пропозиції, причому, вважаю, конструктивні.

І на завершення нашої розмови, хочу подати інформацію до роздумів. Чому ні з того ні з сього так активно почали паплюжити ВО «Свободу» в Трускавці, в тому числі і Балицького? Немає кому працювати? Шукають винного? Вбачають конкуренцію? А, можливо, озвучена пропозиція  погашення заробітної плати не до снаги для міської влади?

***

В цій статті далеко не повністю висвітлено всі питання стосовно КП «Наше місто», взаємин старої та нової влади Трускавця, шляхів вирішення складних ситуацій, виходу з кризової ситуації. Замість спільно шукати виходу із нелегкої ситуації на комунальному підприємстві, влада інколи йде шляхом безпідставних звинувачень, перекручувань фактів, маніпуляцій громадською думкою. Об’єктом критики цього разу стала міська організація «Свободи» та особисто депутат обласної ради, представник цієї політичної сили, проте наступного разу винними можуть стати інші політичні сили, політичні діячі, лідери громадських організацій. Воістину, як в прислів’ї, «Поганому танцюристу завжди щось заважає».

Правду кажуть, що завжди легше когось критикувати, ніж щось робити, і ситуація останніх двох з половиною місяців у Трускавці довела правдивість цього твердження. Та сподіваємося, що влада Трускавця візьметься нарешті за роботу, замість цькування неугодних розпочне хоча б якусь діяльність щодо покращення ситуації в місті. Проблеми були, є і будуть, їх потрібно вирішувати, саме з цією метою обирали владу на виборах 31 жовтня. Хоча тоді, в цей останній день жовтня, ніхто не думав, що влада замість щось реально робити, займатиметься вияснюванням стосунків та порахунками. Хоча, можливо, думка пані Валентини Гук і не відображає позиції мера Трускавця, адже, як нам відомо, інформаційний відділ міської ради перебуває наразі у процесі формування.

Підготував Володимир Ключак

(Переглядів 92 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Трускавецькі футболісти – володарі перехідного Кубку! (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо юних футболістів (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)Здаються в оренду приміщення у Трускавці (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви