Депутат обласної ради Михайло Задорожний про стан справ у КП «Наше місто»

28.01.2011 | Filed under: інтерв’ю

Сьогодні ми спілкуємося з головою комісії із питань житлово-комунального господарства Львівської обласної ради (до речі, депутатом ЛОР кількох скликань) Михайлом Задорожним. Головна тема розмова – ситуація в КП «Наше місто».

– Михайле Леоновичу, знаємо, що нещодавно, а саме 17 січня, ви взяли участь у страйку працівників  трускавецького КП «Наше місто». Яка ваша думка про стан справ на підприємстві та про всю цю ситуацію?

– Добрий день, шановні трускавчани. Дійсно. я брав участь  в цьому страйку на запрошення трудового колективу як голова комісії із житлово-комунального господарства Львівської обласної ради. Як на мене, безперечно, що на зібранні лунали кардинальні пропозиції, а саме одна з них була по погашенні заборгованості по заробітній платі. Колектив зневірений, я це бачу. Нарощення заборгованості по зарплаті тривало, звичайно ж, не один місяць. Люди вже зверталися в обласну та генеральну прокуратуру.

На сьогоднішній день заборгованість є надто великою і люди вже почали діяти кардинальним шляхом, були пропозиції щодо відключення котелень і так дальше. Я не є прихильником таких дій. Такого робити не можна, бо може бути другий Алчевськ, а в Трускавець приїжджають люди з європейських та інших країн. Як ми будемо виглядати в такій ситуації?

Як на мене, влада зобов’язана погасити заборгованість перед працівниками по заробітній платі. Люди ці гроші заробили, у людей є сім’ї, людям потрібно їх годувати.

– Яким чином це буде відбуватися?

– Пропозиція, яку я вніс і була така домовленість з колективом, що, можливо, буде зібрана позачергова сесія ТМР і з бюджету розвитку міста Трускавця в статутний фонд підприємства  будуть внесені кошти, це зніме соціальну напругу.

Я буду підтримувати позицію трудового колективу і буду звертатися на обласному рівні по цьому питанні.

На сьогоднішній день хочуть реорганізувати КП «Наше місто». Чи змінить суттєво реорганізація це підприємство, я не знаю.

Але коли йде тенденція, що не погашаються борги, то тут є шлях відтермінування. Створюються 2 чи 3 підприємства на базі КП «Наше місто», виводяться активи, на КП залишаються боргові зобов’язання і так дальше.

Ми незалежно від статусу депутатів якого рівня, коли йшли на вибори, то обіцяли захищати  наших громадян, обіцяли підтримувати їх, люди довірили нам і ми зобов’язані на сьогоднішній день підтримати людей

Михайле Леоновичу, прозвучала така інформація, що ваш однопартієць, колега-депутат Олексій Балицький ще більше зробив заборгованість і винен у всіх бідах, які є в КП «Наше місто».

–     На зібранні колективу КП «Наше місто» таких закидів на адресу Олексія Балицького не звучало. Інформація ж в Інтернеті може бути перевіреною чи не перевіреною. Колектив до О. Балицького претензій немає.

Коли здійснюються такі закиди, то тільки слабкі так роблять, а сильні люди дивляться у вічі і приймають рішення.  Я як голова комісії із промисловості, транспорту, ЖКГ вивчаю різні такі питання і ми зобов’язані підтримувати людей. Коли я ознайомився із довідкою, із зверненням колективу, то тут варто сказати, що варто вирішувати соціальну складову, а не перекладати відповідальність суто на попередню владу.

До теми комунальних підприємств. Є КП «Міське радіомовлення» і влада хоче теж реорганізувати це комунальне підприємство, де єдина проблема – це заборгованість за комунальні послуги (14 тисяч), в той же час міська влада позичила понад 70 тисяч на придбання камер відеоспостереження.

–     Напевно, в даному випадку хочуть вивільнити керівний склад, працівників. Я не хочу коментувати, бо я не знаю добре цієї ситуації. Який зміст робити реорганізацію у цьому випадку? Потрібно шукати контекст, чому це робиться, кому це вигідно.

Ваша думка, який вихід із цієї ситуації щодо ідей влади по реорганізації комунальних підприємств?

–     Можливо, є зміст реорганізовувати комунальні підприємства. Я також колись звільняв людей, без яких підприємство могло обійтися. Від будь-якої реорганізації повинен бути виграш, повинні виграти мешканці Трускавці, вони повинні отримувати кращі послуги. А якщо просто здійснювати реорганізацію для реорганізації, то, думаю, це недоцільно. Можливо, потрібно працювати більше з мешканцями, щоб повернули борги, частину з цих коштів кинути на погашення зарплати, кинути якісь кошти на розвиток

–     А в  області в цілому така ж ситуація, чи це тільки в Трускавці?

–     Комунальні підприємства (водоканали, ЖЕКи, теплопостачальні підприємства) є затратні, бо за останні 20 років не проводилися серйозні реформи, все тече, вичерпалися ресурси, теж амортресурси, потрібні колосальні кошти. Треба долучати приватний капітал, треба, щоб інвестори приходили на підприємство сьогодні, а не якісь міфічні, які пообіцяють залучити кошти через 20 років чи 30 років, теж потрібно активізувати створення ОСББ та впроваджувати в життя інші методи. Людям для ОСББ треба виділити територію, підвальні приміщення, горища і коли це здаватиметься в оренду, то можна заробляти кошти. А коли все тече, все валиться, то хто захоче братися в такому випадку за створення ОСББ? В рік варто давати по кілька тисяч на розвиток і тоді можна цей процес пропагувати.

ЖЕК сьогодні збирає кошти для своїх керівників, працівників і це неправильно. Треба, щоб кошти поступали від мешканця підприємству, яке надає реальні послуги. До того ж, існує і питання тарифів, яке варто врегулювати… Варто підняти питання дотації підприємства, коли не покриваються видатки. Створити 3 підприємства замість одного – це три директори, три водії, три бухгалтери, три інженери, яка з цього буде вигода?

–     Чи можна знайти інвесторів для таких підприємств?

–     Є в нас у області приватні водоканали і в них немає ніяких боргових зобов’язань. В Європі є аналогічна ситуація. Люди чи держава повинні вкласти частину  своїх коштів і вирішувати це питання, хоча я можу і помилятися. Ще один штрих – працівники КП «Наше місто» мали б піти на сесію і подивитися, яка ж позиція депутатів. Якщо поставити це питання на поіменне голосування, то я думаю, що ця проблема буде вирішена. Одна порада – вимагати поіменного голосування.

–     Дякую за розмову.

За матеріалами інтерв’ю для трускавецького проводового радіо

(Переглядів 121 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: , ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Трускавецькі футболісти – володарі перехідного Кубку! (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо юних футболістів (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)Здаються в оренду приміщення у Трускавці (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви