Депутат обласної ради Михайло Задорожний про стан справ у КП «Наше місто»

28.01.2011 | Filed under: інтерв’ю

Сьогодні ми спілкуємося з головою комісії із питань житлово-комунального господарства Львівської обласної ради (до речі, депутатом ЛОР кількох скликань) Михайлом Задорожним. Головна тема розмова – ситуація в КП «Наше місто».

– Михайле Леоновичу, знаємо, що нещодавно, а саме 17 січня, ви взяли участь у страйку працівників  трускавецького КП «Наше місто». Яка ваша думка про стан справ на підприємстві та про всю цю ситуацію?

– Добрий день, шановні трускавчани. Дійсно. я брав участь  в цьому страйку на запрошення трудового колективу як голова комісії із житлово-комунального господарства Львівської обласної ради. Як на мене, безперечно, що на зібранні лунали кардинальні пропозиції, а саме одна з них була по погашенні заборгованості по заробітній платі. Колектив зневірений, я це бачу. Нарощення заборгованості по зарплаті тривало, звичайно ж, не один місяць. Люди вже зверталися в обласну та генеральну прокуратуру.

На сьогоднішній день заборгованість є надто великою і люди вже почали діяти кардинальним шляхом, були пропозиції щодо відключення котелень і так дальше. Я не є прихильником таких дій. Такого робити не можна, бо може бути другий Алчевськ, а в Трускавець приїжджають люди з європейських та інших країн. Як ми будемо виглядати в такій ситуації?

Як на мене, влада зобов’язана погасити заборгованість перед працівниками по заробітній платі. Люди ці гроші заробили, у людей є сім’ї, людям потрібно їх годувати.

– Яким чином це буде відбуватися?

– Пропозиція, яку я вніс і була така домовленість з колективом, що, можливо, буде зібрана позачергова сесія ТМР і з бюджету розвитку міста Трускавця в статутний фонд підприємства  будуть внесені кошти, це зніме соціальну напругу.

Я буду підтримувати позицію трудового колективу і буду звертатися на обласному рівні по цьому питанні.

На сьогоднішній день хочуть реорганізувати КП «Наше місто». Чи змінить суттєво реорганізація це підприємство, я не знаю.

Але коли йде тенденція, що не погашаються борги, то тут є шлях відтермінування. Створюються 2 чи 3 підприємства на базі КП «Наше місто», виводяться активи, на КП залишаються боргові зобов’язання і так дальше.

Ми незалежно від статусу депутатів якого рівня, коли йшли на вибори, то обіцяли захищати  наших громадян, обіцяли підтримувати їх, люди довірили нам і ми зобов’язані на сьогоднішній день підтримати людей

Михайле Леоновичу, прозвучала така інформація, що ваш однопартієць, колега-депутат Олексій Балицький ще більше зробив заборгованість і винен у всіх бідах, які є в КП «Наше місто».

–     На зібранні колективу КП «Наше місто» таких закидів на адресу Олексія Балицького не звучало. Інформація ж в Інтернеті може бути перевіреною чи не перевіреною. Колектив до О. Балицького претензій немає.

Коли здійснюються такі закиди, то тільки слабкі так роблять, а сильні люди дивляться у вічі і приймають рішення.  Я як голова комісії із промисловості, транспорту, ЖКГ вивчаю різні такі питання і ми зобов’язані підтримувати людей. Коли я ознайомився із довідкою, із зверненням колективу, то тут варто сказати, що варто вирішувати соціальну складову, а не перекладати відповідальність суто на попередню владу.

До теми комунальних підприємств. Є КП «Міське радіомовлення» і влада хоче теж реорганізувати це комунальне підприємство, де єдина проблема – це заборгованість за комунальні послуги (14 тисяч), в той же час міська влада позичила понад 70 тисяч на придбання камер відеоспостереження.

–     Напевно, в даному випадку хочуть вивільнити керівний склад, працівників. Я не хочу коментувати, бо я не знаю добре цієї ситуації. Який зміст робити реорганізацію у цьому випадку? Потрібно шукати контекст, чому це робиться, кому це вигідно.

Ваша думка, який вихід із цієї ситуації щодо ідей влади по реорганізації комунальних підприємств?

–     Можливо, є зміст реорганізовувати комунальні підприємства. Я також колись звільняв людей, без яких підприємство могло обійтися. Від будь-якої реорганізації повинен бути виграш, повинні виграти мешканці Трускавці, вони повинні отримувати кращі послуги. А якщо просто здійснювати реорганізацію для реорганізації, то, думаю, це недоцільно. Можливо, потрібно працювати більше з мешканцями, щоб повернули борги, частину з цих коштів кинути на погашення зарплати, кинути якісь кошти на розвиток

–     А в  області в цілому така ж ситуація, чи це тільки в Трускавці?

–     Комунальні підприємства (водоканали, ЖЕКи, теплопостачальні підприємства) є затратні, бо за останні 20 років не проводилися серйозні реформи, все тече, вичерпалися ресурси, теж амортресурси, потрібні колосальні кошти. Треба долучати приватний капітал, треба, щоб інвестори приходили на підприємство сьогодні, а не якісь міфічні, які пообіцяють залучити кошти через 20 років чи 30 років, теж потрібно активізувати створення ОСББ та впроваджувати в життя інші методи. Людям для ОСББ треба виділити територію, підвальні приміщення, горища і коли це здаватиметься в оренду, то можна заробляти кошти. А коли все тече, все валиться, то хто захоче братися в такому випадку за створення ОСББ? В рік варто давати по кілька тисяч на розвиток і тоді можна цей процес пропагувати.

ЖЕК сьогодні збирає кошти для своїх керівників, працівників і це неправильно. Треба, щоб кошти поступали від мешканця підприємству, яке надає реальні послуги. До того ж, існує і питання тарифів, яке варто врегулювати… Варто підняти питання дотації підприємства, коли не покриваються видатки. Створити 3 підприємства замість одного – це три директори, три водії, три бухгалтери, три інженери, яка з цього буде вигода?

–     Чи можна знайти інвесторів для таких підприємств?

–     Є в нас у області приватні водоканали і в них немає ніяких боргових зобов’язань. В Європі є аналогічна ситуація. Люди чи держава повинні вкласти частину  своїх коштів і вирішувати це питання, хоча я можу і помилятися. Ще один штрих – працівники КП «Наше місто» мали б піти на сесію і подивитися, яка ж позиція депутатів. Якщо поставити це питання на поіменне голосування, то я думаю, що ця проблема буде вирішена. Одна порада – вимагати поіменного голосування.

–     Дякую за розмову.

За матеріалами інтерв’ю для трускавецького проводового радіо

(Переглядів 121 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: , ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви