Віктор Жданов: «Трускавецькурорт ніколи не стане банкрутом!..» (плюс 3 відео)

26.04.2015 | Filed under: Публікації

Останніми днями в Трускавці всі тільки й говорять про ПрАТ «Трускавецькурорт». Жахлива ситуація, яка склалась зі скороченням тисячі працівників організації нікого не залишає байдужим. Самі співробітники, яким вже надійшли попередження про звільнення, намагаються з усіх сил боротись за свою роботу, протестують та вимагають від влади, щоб та підтримала їх в цьому.

Знайти вирішення цього конфлікту не так просто. Тому важко передбачити, чим все це закінчиться. Ми неодноразово представляли сюжети про скорочення в ПрАТ «Трускавецькурорт», показуючи сторону людей, які потрапляють під нього. Сьогодні ж хочемо висвітлити іншу сторону конфлікту. Генеральний директор «Трускавецькурорту» погодився зустрітися з нами та розповів свою точку зору на все, що сьогодні відбувається. Так як згоди на відеозйомку нам не дали, представляємо вам друкований варіант нашої розмови.

Руслан Цехмейстер (далі Р.Ц.): Сьогодні у людей існує дуже багато запитань в зв’язку зі скороченнями, які відбуваються. Що ви можете про все це сказати?

Віктор Жданов (далі В.Ж.): Ну, ви повинні розуміти, що це не тільки в нас така ситуація, не тільки в Трускавці. Це – по всій Україні так. В усій країні зараз відбувається спад економіки, скорочення. Зараз немає нормального фінансово-економічного стану. В нас уже протягом двох, двох з половиною років зменшувалась заповнюваність санаторіїв. Ми протягом цього часу ще сяк-так перебивалися, не допускали звільнення людей. А сьогодні в наших санаторіях «Алмазі», «Весні» та «Кристалі» лише 30% заповнення. Якщо ж враховувати ще «Берізку», «Рубін», «Янтар», то сукупне завантаження їх складе лише 13%. Це, самі розумієте, недостатньо для нормального функціонування цих закладів. Саме через це ми пішли на такі кроки, як скорочення наших працівників. Все відбувається згідно законів України. Але ми плануємо це пережити і, я вважаю, це тимчасовими заходами.

Ніна Федько (далі Н.Ф.): Ви говорите про те, що зараз в санаторіях немає наповнюваності. Але так було не завжди. Колись вони були заповнені, працювали на повну потужність і, відповідно, приносили прибуток. Чому за всі ці роки ви нічого не модернізували?

В.Ж.: В нас все пов’язане з державою. Ми повністю залежимо від держави, від того, скільки людей скерують до нас по путівках. Насправді в наших санаторіях проводилась уся необхідна робота. Ми ремонтували старе обладнання, встановлювали запаси води для постійного водопостачання. Для чого все це робилось?.. Проводилось багато робіт…

Р.Ц.: Поясніть, будь ласка, чому «Трускавецькурорт» із ЗАТ перетворився в ПрАТ? Для чого це було зроблено?

В.Ж.: Насправді це не наша ініціатива. Це було на рівні держави змінено закони, згідно з якими усі відкриті акціонерні товариства (ВАТ) мають стати публічними акціонерними товариствами(ПАТ), а закриті акціонерні товариства(ЗАТ) мають стати приватними акціонерними товариствами(ПрАТ). Це також привело до деякого ажіотажу, бо люди почали кричати, що якщо ПрАТ, то вже все приватне, продане. Це була вимога закону. Але це привело лише до зайвих витрат, таких як зміна написів, печаток, всього-всього…

Н.Ф.: Яка точна кількість людей потрапляє зараз під скорочення?

В.Ж.: На сьогоднішній день це буде біля 900 чоловік. Це буде менше тисячі… Всі ці люди були попереджені про скорочення. Ми діємо виключно по закону і тут немає ніяких порушень. Звичайно, жаль, що все так виходить, але так склались обставини на теперішній час.

Н.Ф.: Ці люди зараз почали збирати заяви про відкликання своїх підписів, які вони ставили при врученні цих попереджень. Чи допоможе це їм якось? Яка ваша думка?

В.Ж.: Ми не можемо забрати в людей право на протести, на збір тих підписів, заяв. Вони мають це право. Але, якщо наші скорочення відбуваються відповідно до закону, то зберуть вони ті підписи і що з того? Це не зможе зупинити того процесу. Розумієте, особливо зараз, в рік виборів, з’явилося багато лідерів, яких раніше не було видно. Вони переконують людей, запудрюють їм голови перед виборами, запевняють в тому, що допоможуть. А чим? Це просто задурювання людей…

Р.Ц.: Наскільки правдива інформація про те, що люди працюють у вас на 0,5, на 0,25 ставки?

В.Ж.: Я чув різну інформацію. Говорили ще й про 0,15 ставки різні люди. Але навіть на 0,25 ставки у нас ніхто не працює. Знайдіть і покажіть мені хоча б одну таку людину. На 0,5 ставки працівники є. Вони працюють, всі відповідно до чинного законодавства.

Р.Ц.: А яка заробітна плата у цих людей?

В.Ж.: Я точну цифру назвати не можу. Якщо це 0,5 ставки, то приблизно 700-800 гривень людина отримує. Все залежить від передбаченого посадового окладу.

Р.Ц.: Ви згадували про те, що вже пару років була така складна ситуація. То, виходить, ці скорочення планувались вже протягом цих двох років?

В.Ж.: Не можна так сказати, що планувались. Ніхто цього не планував, ніхто не хотів. Звичайно, що був спад заповнюваності санаторіїв і ми передбачали, що можливий і такий варіант. Пам’ятаєте, колись вже було зниження кількості приїжджих, була криза, також були непрості часи. Але ми це пережили, це закінчилось. Сьогодні все трохи схоже відбувається, але серйозніше. На це впливають різні обставини. Це і криза в державі, і політичні причини тут присутні і багато іншого. За ці два роки ми готувались, бо бачили, що нічого не покращується. Коли у нас звільнялось якесь робоче місце(хтось із працівників їхав кудись, хворів, змінював роботу), то ми нових працівників вже не брали на роботу. Не було сенсу, бо завантаження потрібного нема. І сьогодні прийшли до того, що маємо. Загалом ситуація дуже погіршилась, важко щось прогнозувати…

Н.Ф.: Вас послухати і складається враження, що ви готуєтесь до найгіршого, до банкрутства. Наскільки можливий такий варіант?

В.Ж.( з доповненнями головного юриста ): Такого ніхто не розглядає. По перше, банкрутство це такий процес, коли підприємство повністю втрачає платоспроможність, грузне в боргах перед банками. Для того, щоб довести підприємство до банкрутства, керівнику, власнику потрібно бути повним ідіотом. Я вам скажу так, «Трускавецькурорт» ніколи не буде банкрутом!..

Р.Ц.: Прокоментуйте, будь ласка, ті чутки, які ходять зараз, начебто ПрАТ «Трускавецькурорт» у вас просто намагаються «віджати» певні владні особи?

В.Ж.: Я не зовсім це розумію… В мене немає таких даних. Ні про які рейдерські захоплення, ні про що таке…

Р.Ц.: А хто є власником «Трускавецькурорту»?

В.Ж.(з доповненнями головного юриста): Я не компетентний в таких питаннях. Я є найманий працівник, який управляє «Трускавецькурортом». Насправді в Інтернеті є вся необхідна інформація. Є офіційний сайт єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб та організацій, платників податків, які є власниками ПрАТів. Це відкрита інформація, яку можна знайти.

Н.Ф.: Нещодавно мали відбутись збори акціонерів, на яких мали купляти акції, які належать людям. З якою метою це відбувається?

В.Ж.(з доповненнями головного юриста): Ну ми пропонуємо людям купити їхні акції. Знову ж таки, це просто ще один доказ складної економічної ситуації, відсутності грошей. Це їхнє право, продати їх, якщо хочуть. В людей дуже мала доля акцій. Це – доля одного відсотка. Немає навіть одного відсотка, щоб ви розуміли…

Н.Ф.: Як ви бачите вихід із кризи? Як плануєте можливо реорганізовувати свою структуру, діяльність? Чи є якийсь антикризовий план, щоб уникнути повного закриття «Трускавецькурорту»?

В.Ж.: Я ще раз повторюю, ми повністю залежимо від держави, залежимо від того, що і як для нас передбачить держава, чи заповнить наші санаторії приїжджими з області, з інших областей. Залежимо від приїжджих відпочиваючих з-за кордону. Це – схема, від якої ми не можемо відмовитись, від якої ми залежимо. Тому без сприяння держави, державних установ ми навряд чи зможемо щось покращити. Потрібна підтримка держави, потрібні, можливо, інвестори, які своїми вкладами підтримали б місто, підтримали б наші санаторії. Тоді вдалося б заохотити більше людей їхати до нас. Але, на сьогоднішній день, ні мені, ні нашим співробітникам, таких інвесторів знайти не вдається…

Ось така позиція керівництва ПрАТ «Трускавецькурорт». Коли інтерв’ю готувалось, нам стала відома інформація про те, що питання щодо законності приватизації підприємства перебуває на розгляді в генеральній прокуратурі та найближчим часом можуть відбутись перші зрушення його з мертвої точки. Так принаймні написав на своїй сторінці у Фейсбук депутат Богдан Матківський. Що з цього вийде – побачимо. А ми й надалі триматимемо цю справу в полі зору.

Колектив ресурсу TruskavetsToday

(Переглядів 617 , 1 переглядів сьогодні)
Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви