Влада продовжує курс на одержавлення УПЦ МП, бо московські звьозди крутіші за віфліємську зірку

16.08.2010 | Filed under: Некатегоризовано

24 серпня, судячи за все, нова влада зламає ще одну добру багатолітню традицію – спільне відзначення Дня незалежності у Софійському соборі за участі перших осіб держави та предстоятелів основних релігійних юрисдикцій України. Разом збиралися УПЦ КП, УАПЦ, УГКЦ, протестанти, мусульмани, юдеї. Бували і представники УПЦ МП – хоча радше як спостерігачі, а не учасники свята.

Першим такі акції запровадив Кучма, ім’я якого, за словами Януковича, в історію України вписане золотими літерами.

Кучма та Ющенко шанували конституційну норму про рівність конфесій, і бодай формально дотримувалися рівновіддаленості чи рівноблизькості.

Тепер станом на 16 серпня жодна з церковних юрисдикцій до Софійського собору не запрошена. За наявною у мене інформацією, спільного відзначення цього року не планується. Натомість Банкова продовжить курс, всупереч просторікуванням пані Герман про чутливість релігійної сфери та толерантність в цьому питанні, на одержавлення УПЦ Московського Патріархату. Замість колективного відзначення керівництво держави планує колективний візит до Лаври на молебень УПЦ МП.

До речі, минулого тижня “Дзеркало” повідомило, що вже підготовлено план виселення музеїв із Верхньої Лаври, аби передати її УПЦ МП. Над “вирішенням” цієї проблеми спільно працюють Кабінет Мінстрів та Києво-Печерська Лавра.

Поза тим, дискусійним є саме питання про доцільність ліквідації музейної частини Лаври. Але навіть якщо вважати, що це є правильним рішенням, то чому Уряд вже фактично став на шлях передачі Верхньої Лаври одній із православних юрисдикцій, УПЦ МП, в той час, коли УПЦ КП має не менше право претендувати на частину Лаври?

Зрозуміло, що Ніколай Яновіч є вірним УПЦ МП. Як громадянин, він має право робити будь-які пожертви церкві із власних, азаровських ресурсів, і зовсім не має права, всупереч Конституції, списувати державне майно і взагалі національне надбання тій церковній юрисдикції, до якої він сам приписаний.

Києво-Печерська Лавра давно вимагала передачі їй всього лаврського комплексу, але і Кучма, і Ющенко, і Тимошенко на це не приставали. Їхня думка полягала в тому, що лише після досягнення єдності українського Православ’я вже єдиній УПЦ могли би бути поверненні і Лавра, і Свята Софія.

Російські націоналісти, яким нині належить влада, бачать перед собою лише УПЦ МП. І Софію вони вже так само пообіцяли Кирилу.

Олег Медведєв УП

(Переглядів 15 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви