Сильні зливи початку червня показали, що міська ливнева каналізація не справляється з такими потоками води. Хто прогулювався парком, центром міста після цих дощів, бачив, у яке болото зі сміттям перетворюються вулиці міста. Обговорити перспективи інженерних мереж Трускавця, особливо в нагірній частині курорту, де будуються великі нові об’єкти, зібрали забудівників у середу, 8 червня, міський голова Руслан Козир та його заступник з комунальних питань Петро Нестерівський. Головна установка влади не нова і відома – щоб нормально функціонували і приносили прибуток нові готелі та вілли, необхідно спершу скинутися і вкласти у розвиток комунікацій, адже у існуючих мереж фізичний знос. І присутні представники забудовників – «ТКС»у, «Житлобуду», «Ромашки +» та інших мляво, але в принципі дали згоду сплачувати пайову участь на модернізацію водопровідних та каналізаційних мереж.
Головний архітектор міста Олександр Грищенко продемонстрував фрагмент Генплану в розрізі розвитку комунікацій, розроблений інститутом «Львівмістопроект». Інститут пропонує трохи розвантажити центр, а каналізаційні потоки пустити північною і південною стороною міста. Проектанти також пропонують провести інвентаризацію техумов та очікуваних потужностей нових об’єктів, узагальнити свої пропозиції та потреби у воді, а інститут підготує оновлений проект.
Директор ТзОВ «Трускавецький водоканал» Володимир Возняк зазначив, що води як не було в нагірній частині, так і немає. Щоб з’явилася, треба вкласти гроші. Бо якщо зараз підключити хоч один великий об’єкт у нагірній частині, то без води залишаться всі мешканці мікрорайону Бориславська-Сагайдачного.
Не про дольову участь у розвитку комунікацій, а швидше про відновлення втрачених лікувальних факторів курорту говорив на нараді представник ЗАТ «Трускавецькурорт» Мирон Петрів. Зокрема, він нагадав про джерело № 12 – «Роксолану» – яке було знищене у 1982 році внаслідок будівництва «Миру». Головний інженер ЗАТу зазначив, що у 1998 році подачу «Роксолани» було відновлено на верхній бювет, і ця вода користувалася великим попитом. Мирон Петрів пробував донести новій, дуже хорошій владі, яка вболіває за громаду і збереження природи, до Великодня проводила показові толоки, необхідність відновлення джерела №12. Але міський голова Руслан Козир обірвав цей зворушливий монолог словами «Це неактуально!». Представник ЗАТу також просив водоканал таки дослідити, куди СПА-готель «Женева» скидує стоки зі своїх басейнів, бо є спостереження і в тому числі лабораторні, що ці стоки йдуть в річку біля «Юзі», що років через 10 може стати джерелом забруднення джерел «Марії» та «Броніслави». Директор водоканалу зауважив, що техумови видавалися на «Юність». «Але ж в «Юності» не було СПА-центру», – парирував Мирон Петрів…
Іра Циган, газета “Франкова криниця Підгір’я”
ТОП коментованих за тиждень