На черговому засіданні виконкому БМР, що відбулося минулої п’ятниці, 15 квітня, члени виконавчого комітету розглянули тридцять дев’ять питань порядку денного, які оформлені відповідними рішеннями. Із рішеннями щодо надання містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок, погодження актів готовності об’єктів до експлуатації, проведення прибудов, надбудов, реконструкцій, переобладнань, капітального ремонту, будівництва та оформлення права власності чи внесення змін у раніше ухвалені виконкомом рішення зацікавлені громадянами можуть ознайомитись у протокольній частині.
На доопрацювання виконком відправив питання «Про внесення змін і доповнень до рішення виконавчого комітету від 14 грудня 2009 року № 319 «Про організацію перевезень пасажирів автомобільним транспортом на маршрутах загального користування у м. Бориславі на конкурсних засадах». Каменем спотикання під час розгляду цього питання стала вимога Кабінету Міністрів України про забезпечення міських маршрутів загального користування транспортними засобами, пристосованими для перевезення пасажирів з особливими потребами.
Через відсутність у пакеті окремих документів члени виконкому зняли із розгляду низку питань, пов’язаних із затвердженням рішень міжвідомчої комісії про відповідність державним будівельним, протипожежним та санітарним нормам самочинно збудованих об’єктів – гаражів та прибудов. На доопрацювання відправлено питання зняття з балансу ДКП «ЖЕК № 3» приватизованих будинків та прибудинкових територій, а також про внесення змін до рішення виконкому № 196 від 16 червня 2008 року «Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій». У першому випадку члени виконкому перед власниками приватизованих квартир поставили вимогу врегулювати питання сплати земельного податку, у другому – зажадали кваліфікованого висновку відділу економіки. А позаяк начальник відділу економіки міської ради Юрій Ільницький перебував у відряджені, вирішено розглянути це питання на засіданні позачергового виконкому, засідання якого заплановано провести уже цього тижня.
Робочий орган для забезпечення роботи конкурсного комітету визначено
Колективне науково-виробниче молодіжне підприємство «Оріон-2» визнане робочим органом для виконання функцій забезпечення роботи конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників на міських автобусних маршрутах загального користування. Виконком затвердив рішення з цього приводу конкурсної комісії.
Відтепер колектив «Оріону-2», згідно ухваленого виконкомом рішення, на належному організаційному рівні має забезпечити підготовку матеріалів для проведення міського конкурсу серед фірм-перевізників за право працювати на автобусних маршрутах загального користування у Бориславі. В обов’язки «оріонівців», як представників робочого органу, входить також аналіз та оцінка відповідності конкурсних пропозицій пере-візників-претендентів умовам конкурсу, підготовка паспортів автобусних маршрутів, а також інших матеріалів, які необхідні для подальшого встановлення відносин між організатором конкурсу – Бориславською міською радою – та автомобільним перевізником – переможцем конкурсу.
Під час святкувань бориславців будуть вчити поважати право
Відзначення державних, релігійних, національних, професійних свят, визначних дат в історії України, вшанування видатних діячів минулого й сьогодення нашої держави, регіону та міста, збереження і розвиток українських традицій, звичаїв та обрядів, забезпечення умов для змістовного відпочинку мешканців та гостей Борислава коштуватиме у 2011 році міському бюджету 78160 грн. Таку суму коштів затвердили члени виконавчого комітету разом із планом основних загальноміських заходів культурно-освітніх установ культури міста на 2011 рік.
Відповідно до переліку, окрім традиційних Пасхальних свят та Днів пам’яті до 25-ої річниці Чорнобильської трагедії, – у квітні матимемо згоду подивитися творчий звіт дитячої школи мистецтв та послухати думки, висловлені у ході дискусії за круглим столом на тему «Музей-скансен нафто-, газо-, озокеритовидобутку: історія міста Борислава і сучасність».
Загалом планом передбачено відзначення громадськістю міста упродовж року сорока однієї пам’ятної дати чи традиційних свят, пов’язаних із історією, культурою, традиціями та звичаями українського народу. Це і Свято Матері, і Міжнародний день захисту дітей, і Свято Героїв, і вшанування пам’яті жертв політичних репресій та Івана Франка, Героїні Світу Ірини Сеник, 70-ї річниці відновлення Української Держави. Справжнім загальноміським святом для Борислава у першому півріччі стануть творчі звіти Дитячої школи мистецтв, естрадного, хореографічного відділів та творчих колективів міського Палацу культури. У другому півріччі план основних загальноміських заходів на 2011 рік передбачає відзначення традиційних для бориславців свят: «На Івана, на Купала», Дня Незалежності України, Дня Державного Прапора України, Дня міста Борислава, днів вшанування пам’яті Героя України Степана Бандери та жертв голодоморів і політичних репресій, а також урочисте відкриття міської новорічно-різдвяної ялинки та відзначення свята Св. Миколая.
До відзначення Дня міста, присвяченого 625-річчю Борислава, який традиційно відзначають другої неділі вересня разом із професійним святом працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості, міська влада на травень запланувала проведення круглого столу, на якому має намір обговорити підготовчі заходи, програму святкувань та внести до них заходи, запропоновані громадянами міста.
Члени виконавчого комітету підтримали пропозицію заступника міського голови Сергія Оленича та начальника міського відділу юстиції Ірини Клонцак під час проведення масових заходів приділяти належну увагу питанням правової освіти населення.
«Наша справа» візьметься за будівництво пам’ятника Тарасові Шевченку в Бориславі
Щойно зареєстроване виконавчим комітетом ГО «Наша справа» має намір спочатку зайнятися збором коштів для спорудження пам’ятника, а вже самим спорудженням пам’ятника займатиметься організаційний комітет. Про це заявив під час розгляду питання реєстрації новоствореної громадської організації на засіданні виконавчого комітету її голова Володимир Веприк.
В основному кістяк «Нашої справи» склали мешканці мікрорайону Тустанович, проте її голова не виключає, що невдовзі її членами стануть не лише члени виконавчого комітету, а й усі мешканці Борислава, які зроблять свій посильний внесок у справу будівництва пам’ятника Великому Кобзарю в нашому місті.
Володимир Веприк також повідомив, що на рахунок новоутвореної громадської організації буде покладено 25 тис. грн., які вже сьогодні є в ініціаторів її створення.
«Вододар» — нове комунальне підприємство Борислава
Поряд із КП «Бориславводоканал», яка знаходиться на межі банкрутства, питаннями водопостачання та водовідведення у Бориславі та Східниці займатиметься щойно утворене КП «Вододар». Виконком своїм рішенням минулої п’ятниця надав дозвіл цьому підприємству надавати послуги з питного водопостачання та водовід ведення юридичним та фізичним особам у м. Бориславі та курортному селищі Східниця.
Не виключено, що найближчим часом дозвіл на право надавати послуги з постачання питної води та водовідведення від виконкому Бориславської міської ради отримає комунальне підприємство Східницької селищної ради «Господарник». Цього домагався під час голосування член виконавчого комітету, голова Східницької селищної ради Іван Піл як.
Східницький селищний голова наголосив, що людям у Східниці потрібна вода, а не черговий виконавець послуги. Тому запропонував виконавчому комітетові розмежувати повноваження водопостачальників, а разом із ними рівень відповідальності у питаннях водопостачання Східниці на рівні КП «Бориславводоканал» та «Вододар» і «Господарник». За висловом Івана Піляка, КП «Господарник» уже сьогодні готове виконувати послуги з питного водопостачання та водовідведення у курортному селищі. Підприємство володіє усіма необхідними дозволами та ліцензіями для здійснення цього виду робіт, і готове взяти на себе відповідальність за постачання курорту питною водою.
Петро Магур, газета “Нафтовик Борислава”
ТОП коментованих за тиждень