Виконком: втрати води і молока

29.01.2013 | Filed under: Публікації

Першим на січневому засіданні виконавчого комітету Трускавецької міської ради доповідав керівник міського водоканалу Володимир Возняк. Справа в тому, що затверджували нормативи використання питної води ТзОВ «Трускавецький водоканал». Згідно розпорядження Кабінету Міністрів галузевий норматив втрат води не повинен перевищувати 30%. За перевищення ліміту – штрафні санкції податкової та екологічної служби. От до галузевих нормативів і доводили показники ТзОВ «Трускавецький водоканал», який досі показував 38% втрат. Тепер з 1 мільйона кубів використаної води в рік 280 тисяч кубів води – законні втрати.

Про організацію безоплатного харчування учнів 1-4 та 5-11 класів пільгових категорій у другому семестрі 2012-2013 навчального року доповідав завідувач міського відділу освіти Михайло Шубак. Михайло Іванович зазначив, що у Трускавці один з найкращих показників харчування в регіоні – 6,5 гривні в день на дитину 1-4 класів та 7,75 гривні на учня 5-11 класів (в Дрогобичі – 5,2 гривні на дитину, Стрий взагалі з 1 вересня не харчував). У нас же на харчування дітей у 2013 році закладено 880 тисяч гривень в міському бюджеті. Та 96 тисяч гривень, яких потрібно на безоплатне надання молока учням 1-4 класів, немає. Тож окремого напування молоком не буде. Та необхідна кількість цього продукту передбачена в меню шкільного харчування, – запевнив головний освітянин міста.

Встановлено також новий розмір батьківської плати за одноразове відвідування дошкільного закладу. За дитину від 1 до 3 років батькам необхідно буде заплатити 7 гривень в день, від 3 до 6 років – 8 гривень. На 1 гривню збільшено оплату за дітей, які відвідують спеціальні логопедичні групи – з 5.50 до 6.50 гривні в день. 50% платитимуть за дітей з багатодітних сімей.

Михайло Шубак доповідав ще одне непросте питання – про затвердження штатного розпису ДЮСК «Спортовець». Міністерство освіти видало наказ про приведення до норми штатних розписів подібних позашкільних установ. Щоб виконати вказівку Міністерства, у Трускавці необхідно вивільняти людей. Є 10 посад, які не відповідають нормативу. А сьогодні в ДЮСК «Спортовець» працює 53 штатні одиниці. П’ять технічних працівників – забагато для спортивного клубу – переконана заступник міського голови Валентина Бодак (для прикладу в котельні – 7 технічних працівників, в сусідній школі №2 – 1,5 штатні одиниці). На впорядкування цих непростих питань, за якими – люди, сімейні бюджети – відділ освіти попросив два місяці – до 31 березня 2013 року.

Організація громадських робіт у Трускавці у 2013 році – питання, з яким прийшла на виконком керівник міського центру зайнятості Маргарита Роман. Маргарита Анатоліївна також повідомила, що вступив в дію новий Закон «Про державну службу зайнятості», у якого є багато плюсів та мінусів. Так, за новим законом фінансування громадських робіт має здійснюватися за кошти центру зайнятості та міського бюджету. А у 2013 році до громадських робіт необхідно залучити 260 людей.

Згідно нововведень статус безробітного надається в перший день реєстрації, та допомога по безробіттю видається з восьмого дня. Встановлено також розмір максимальної допомоги при безробітті – чотири прожиткових мінімуми. Закон передбачає, що працедавець самостійно визначає квоту пільговиків (раніше було 5%). Та якщо зовсім не працевлаштовує молодь після навчання, звільнених після відбуття покарання та ін. – в кінці року штраф. Не передбачено згідно нового закону і дотації на створення нових робочих місць. Зате повинно бути повернення підприємцям через податкову, якщо вони таки створюють нові робочі місця.

Позитив для студентів – студенти останніх курсів професійно-технічних училищ та вищих навчальних закладів можуть проходити стажування за фахом, причому запис про це заноситься до трудової книжки і рахується як досвід роботи за фахом. Стажування має проходити у вільний від навчання час строком до шести місяців. На стажерів поширюються всі права та соціальні пільги, встановлені для працівників, які займають відповідні посади. Та прийняття на роботу студента-стажера не є обов’язковим для роботодавця.

На виконкомі також встановлено розмір допомоги на поховання непрацюючих осіб, які не є ні пенсіонерами, ні інвалідами. У 2013 році така поміч складатиме 1 тисячу гривень (у 2012 було 600 гривень).

ТзОВ «Резорт груп» надано дозвіл на розміщення МАФ зовнішньої реклами на вулиці Сагайдачного. Дозволено також приватизацію житлового приміщення в гуртожитку на Івасюка, 9. «Там все встановлюється, переобладнується, яка ж в гуртожитку взагалі на сьогодні ситуація з інженерією?» – запитав секретар ради Петро Шумин в представників КП «Трускавецьжитло». Ті тактовно відмовчалися, та відповідь прозвучала з вуст члена виконкому Юрія Остапчука: «В кого грубша труба, той перемагає».

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

(Переглядів 96 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Потрібен викладач англійської мови!
  26.08.2022 | 15:45

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової: потрібний викладач англійської мови! Вимоги: – Вища освіта за спеціальністю, – Досвід роботи від 1 року, досвід підготовки до ЗНО та міжнародних екзаменів, – Високий рівень володіння англійською (С1-С2), – Бажання працювати та розвиватись, – Творчий підхід до роботи, – Порядність, пунктуальність, відповідальність, – Сумлінне ставлення до роботи, Що ми […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви