Як хотіли “прокатати” мера

03.04.2010 | Filed under: Некатегоризовано

У трускавецькому парку відпочинку появився новий вид бізнесу – прокат автомобілів. “Появився” – слід розуміти дослівно, бо уже й зник – запровадити новизну не дала влада, оскільки усе було всупереч прийнятим для першої курортної зони нормам.

А було це так: біля “каштанової алеї” парку зупинилася елегантна світла автівка і молода людина, ставши біля неї, пропонувала цей транспортний засіб напрокат, звісно ж, за гроші. Хтось комусь доклав, і вже за коротку хвилю відповідальні особи складали протокол, появилися і всюдисущі журналісти – моя колега Іра Циган ретельно знимкувала й розбиралася в ситуації. А ситуація була такою: знаючи про заборону в відпочинковій зоні всякого бізнесу, що шкодить довкіллю, хтось із відпочивальників звернувся до міського ради щодо прокату автівок: “Ви це дозволяли?”

Наступного дня “свою” за характером тему вивчав уже автор цих рядків, найпершим було запитання до мера: “Такий вид послуг дозволений у курортному парку?”

– Звісно ж, що не дозволений, – відповідав Лев Ярославович Грицак. – Неподалік бювету усякого роду підприємці постійно намагаються влаштувати свій бізнес – то скутери напрокат, то ще щось. Але в першій курортній зоні усе це заборонили, бо воно заважає відпочинку приїжджого люду та засмічує довкілля. Виняток зробили лише для художників.

– Хто ж дозволив зробити в парку “прокатний пункт” автівок? – запитую Лева Ярославовича.

У тому, що з’ясувалося з розповіді мера та подальшого вивчення ситуації, “випливли” декілька цікавих деталей. Перша: у місті-курорті свою впливовість усяк намагаються продемонструвати певні особи, що не мають на це відповідних владних повноважень. Свіжий доказ цьому – випадок з автівкою. Про видачу дозволу ВДАІ, для “перебування двох автомобілів компанії “Оптіма-лізинг” /Sixt у м.Трускавець на бульварі Торосевича, а також на вулиці Суховоля з метою здійснення прокатної діяльності” клопотали депутат Трускавецької міськради разом зі своїм впливовим тестем. “Даішників”, котрі поцікавилися дозволом від влади, запевнили, що матимуть його за особистим підписом Лева Грицака, а заки автівок в парку не буде. Проте, вирішили обійти мера, вважаючи достатньою особисту “авторитетну” протекцію.

Наступне. Коли у стінах міськради стали наводити довідку про фірму, власника автівок напрокат, то це зробити не вдавалося, оскільки дві “Оптіми-Лізінги” з різними засновниками зареєстровані в Києві, а про фірму з львівською адресою інформації не знаходили. Чи “липова” вона, може з’ясують згодом.

Після невдалої спроби запровадити в трускавецькому парку новий вид бізнесу його ініціатори та протектори-посередники мали б зробити для себе висновок: у місті є господар – влада, яка приймає остаточні рішення про існування будь-яких впроваджень, діяльність того чи іншого бізнесу. А вона, влада, виконує волю громади.

Василь Кирилич

(Переглядів 18 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви