Як хотіли “прокатати” мера

03.04.2010 | Filed under: Некатегоризовано

У трускавецькому парку відпочинку появився новий вид бізнесу – прокат автомобілів. “Появився” – слід розуміти дослівно, бо уже й зник – запровадити новизну не дала влада, оскільки усе було всупереч прийнятим для першої курортної зони нормам.

А було це так: біля “каштанової алеї” парку зупинилася елегантна світла автівка і молода людина, ставши біля неї, пропонувала цей транспортний засіб напрокат, звісно ж, за гроші. Хтось комусь доклав, і вже за коротку хвилю відповідальні особи складали протокол, появилися і всюдисущі журналісти – моя колега Іра Циган ретельно знимкувала й розбиралася в ситуації. А ситуація була такою: знаючи про заборону в відпочинковій зоні всякого бізнесу, що шкодить довкіллю, хтось із відпочивальників звернувся до міського ради щодо прокату автівок: “Ви це дозволяли?”

Наступного дня “свою” за характером тему вивчав уже автор цих рядків, найпершим було запитання до мера: “Такий вид послуг дозволений у курортному парку?”

– Звісно ж, що не дозволений, – відповідав Лев Ярославович Грицак. – Неподалік бювету усякого роду підприємці постійно намагаються влаштувати свій бізнес – то скутери напрокат, то ще щось. Але в першій курортній зоні усе це заборонили, бо воно заважає відпочинку приїжджого люду та засмічує довкілля. Виняток зробили лише для художників.

– Хто ж дозволив зробити в парку “прокатний пункт” автівок? – запитую Лева Ярославовича.

У тому, що з’ясувалося з розповіді мера та подальшого вивчення ситуації, “випливли” декілька цікавих деталей. Перша: у місті-курорті свою впливовість усяк намагаються продемонструвати певні особи, що не мають на це відповідних владних повноважень. Свіжий доказ цьому – випадок з автівкою. Про видачу дозволу ВДАІ, для “перебування двох автомобілів компанії “Оптіма-лізинг” /Sixt у м.Трускавець на бульварі Торосевича, а також на вулиці Суховоля з метою здійснення прокатної діяльності” клопотали депутат Трускавецької міськради разом зі своїм впливовим тестем. “Даішників”, котрі поцікавилися дозволом від влади, запевнили, що матимуть його за особистим підписом Лева Грицака, а заки автівок в парку не буде. Проте, вирішили обійти мера, вважаючи достатньою особисту “авторитетну” протекцію.

Наступне. Коли у стінах міськради стали наводити довідку про фірму, власника автівок напрокат, то це зробити не вдавалося, оскільки дві “Оптіми-Лізінги” з різними засновниками зареєстровані в Києві, а про фірму з львівською адресою інформації не знаходили. Чи “липова” вона, може з’ясують згодом.

Після невдалої спроби запровадити в трускавецькому парку новий вид бізнесу його ініціатори та протектори-посередники мали б зробити для себе висновок: у місті є господар – влада, яка приймає остаточні рішення про існування будь-яких впроваджень, діяльність того чи іншого бізнесу. А вона, влада, виконує волю громади.

Василь Кирилич

(Переглядів 18 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Потрібен викладач англійської мови!
  26.08.2022 | 15:45

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової: потрібний викладач англійської мови! Вимоги: – Вища освіта за спеціальністю, – Досвід роботи від 1 року, досвід підготовки до ЗНО та міжнародних екзаменів, – Високий рівень володіння англійською (С1-С2), – Бажання працювати та розвиватись, – Творчий підхід до роботи, – Порядність, пунктуальність, відповідальність, – Сумлінне ставлення до роботи, Що ми […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви