Якщо «встане» кожне село – «встане» Україна

26.03.2013 | Filed under: Публікації

Депутат Львівської облради, «свободівець» Михайло Задорожний розпочав мобілізацію жителів свого округу до участі у всеукраїнській акції опозиції «Вставай, Україно!»

 Сьогодні ні для кого не є таємницею той факт, що практично усі центральні телеканали України перебувають у приватній власності лояльних до чинної влади олігархів. Тож зрозуміло, що будь-яка інформація, яка стосується дій опозиції і рішуче налаштованих людей, потрапляє під своєрідне «інформаційне сито». Тобто, повідомлення про різні акції, організовані опозицією, або не з’являються у медійному просторі взагалі, або згадуються кількома словами, або ж, що ще гірше, трактуються як такі, що покликані «вставляти палиці в розвиток України». Тож нині немає іншого виходу, як йти до людей. Так би мовити, із хати до хати нести звістку про те, що насправді діється на загальноукраїнському рівні.

Власне, з цією метою – інформування жителів округу про акцію опозиції «Вставай, Україно!», минулої неділі, 24 березня, у села Ролів, Добрівляни та Воля Якубова завітав депутат Львівської обласної ради фракції «Свобода» Михайло Задорожний. Обранець взяв на себе завдання на рівні 26 виборчого округу Дрогобицького району, який у 2010 році довірив йому мандат депутата обласної ради, залучити якомога більше людей до протестних акцій опозиції. На зустрічах із мешканцями він наголошував: годі миритись із безчинством і зухвальством влади, час брати свою долю та долю своєї країни у руки народу. Варто перебороти байдужість, апатію і навіть агресію, що їх породила нинішня соціально-економічна та політична ситуація. Слід мобілізуватись та підтримати акцію «Вставай,Україно!» своєю присутністю 18 травня у Києві – на всеукраїнському мітингу.

–  Бо те, як чинитиме влада, напряму залежить від того, якою є реакція суспільства на її дії. Тож ні в якому разі не можна бути пасивним спостерігачем. Лише спільно, лише об’єднавшись, ми зможемо змінити все! – наголошував депутат.

То чи підтримають добрівлянці, волянці та ролівці акцію опозиції? Люди в унісон відповідали, що підтримають. Бо добре розуміють, що сьогодні їх обкрадають, вони на «власній шкірі» відчувають результат «покращення». Безгрошів’я, безробіття, суцільний колапс – ці слова лунали з уст жителів найчастіше. Окрім того, у кожному селі є «свої» проблеми, які потребують втручання держави, її допомоги. Так у Добрівлянах стоять пусткою гектари розпайованої землі. Замість того, щоб там ріс хліб – росте ліс. А до того діла нікому нема. Тут вщент розбиті центральні дороги, ремонту потребує ФАП,  докончою є необхідність розчищення русла річки, що протікає по цій місцевості.

Схожими є проблеми й у Волі Якубовій. Втім, якщо у Добрівлянах жителів турбує те, що їхні землі стоять пусткою, то у волянців проблема дещо іншого характеру. Люди скаржаться , що агрофірма «Агрокультура», якій вони передали в оренду свої земельні паї, зловживає своїм монопольним становищем: кілька років підряд не проводить сівозміни, через що ґрунти можуть виснажитись і втратити свою родючість. Турбує волянців також поганий стан центральної дороги. Власне, через це бездоріжжя перевізник просто-на-просто відмовляється їздити у кінець села, що створює мешканцям неабиякі незручності. Великим «болем» для жителів Волі Якубової є «сусідство» із броницьким сміттєзвалищем. Вітри несуть волянцям неприємні і навіть шкідливі запахи, небезпечні речовини, потрапляючи у ґрунтові води, опиняються  у криницях селян. Тож люди справедливо вимагають, аби на цю проблему нарешті звернули увагу і збудували в регіоні бодай сміттєсортувальну станцію, бо більше так продовжуватись не може…

Свій «міх» невирішених проблем є й у Ролеві. Зокрема, тут центральна  дорога перебуває, без перебільшення, у катастрофічному стані.  Що й казати, сьогодні дорожнє полотно настільки  знищене, що автівки, які рухаються дорогою, запросто можуть пошкодити закопаний у землі газогін. А це – неймовірна небезпека для життя і здоров’я мешканців села. Ролівчани також зіткнулись із здавалося б неможливою у 21 столітті проблемою – жахливих транспортних перевезень. Перевізник  абсолютно не дотримується затвердженого графіку руху. Більше того, каже: якщо будете протестувати, скаржитись, то автобусів у селі не матимете взагалі… А історія із будівництвом ролівської школи узагалі «бородою обросла». Щоправда, завдяки зусиллям депутатів Львівської облради, зокрема, депутатів фракції «Свобода», цю справу нарешті вдасться зрушити з місця. Так цьогоріч у обласному бюджеті передбачено 300 тис.грн. як співфінансування проекту будівництва школи. А на численні заклики, запити і подання облради нарешті відреагували в Києві, і вже нині є Постанова Кабміну, згідно з якою  на цей об’єкт із держбюджету має надійти 3 млн. грн.

Власне, про усі ці біди і болі розказали жителі трьох сіл під час зустрічі із депутатом.  Люди налаштовані рішуче: владі слід нагадати, що для неї закон це народ, а не навпаки. Але коли це станеться, коли влада зрозуміє… А озвучені питання потребують негайного вирішення. Тож, користуючись нагодою, селяни просили  допомогти, посприяти у вирішенні проблем. Михайло Задорожний пообіцяв: скерує запити у відповідні інстанції, служби та на обговорення сесії обласної ради. Бо хамство перевізників, безвідповідальність перед селянами агрофірм, халатність дорожників, яка може призвести до надзвичайних ситуації – це ті речі, які не можна залишати без реагування, ті речі, які потребують конкретної і реальної дії вже тепер. Обранець також запевнив: є чітка позиція обласної ради підтримати проект будівництва ролівської школи, є напрацювання облради в цьому плані щодо виділення коштів із обласного та державного бюджетів. Тож школа в цьому році будуватиметься обов’язково.  Однак, ті проблеми, на які звернули увагу люди – лише вершина айсберга. Бо, якщо говорити відверто, сьогодні у нас  ніхто ні за що не відповідає. «Тому на кожному кроці, у кожному селі і місті бачимо те, що конче потребують ремонтів школи, ФАПи, дороги, Народні доми. Натомість, бюджет країни працює не на людей цієї країни, а на купку олігархів. І якщо це не змінити, якщо не сказати владі своє вагоме слово, то добра чекати не варто. Саме тому слід зібратись, організуватись та спільно сказати цьому безчинству, що вже досить!» – наголосив обранець.

Чому саме депутат Михайло Задорожний взяв на себе завдання інформувати та мобілізувати краян на боротьбу? – запитаєте ви. Відповідь проста: у кожному із населених пунктів 26 виборчого округу Дрогобицького району він – людина знана і шанована. Ніколи не стоїть осторонь, завжди допомагає, сприяє, долучається до вирішення важливих питань громад. Якщо повести мову, наприклад, про три вище згаданих села, то,  як прозвітував Михайло Задорожний, за його сприяння на поточний ремонт дороги по вул.. Івана Франка у село Добрівляни рік тому було виділено 58 тис.грн, на поточний ремонт вул. Волянської у с. Воля Якубова надійшло 30 тис.грн, а на ремонти доріг Ролева у 2011 та 2012 році з обласного бюджету надійшло сумарно 110 тис.грн. Окрім того, депутатом надавалась матеріальна допомога потребуючим мешканцям цих сіл у розмірі понад 2 тисячі гривень. Він завжди був активним учасником громадського життя сіл, брав участь у зустрічах, зборах, безпосередньо долучався до вирішення архіважливих питань. Люди його знають, йому довіряють – мають на те підтверджені ділами підстави. А, отже, обов’язково відгукнуться на заклик підтримати акції опозиції та відстояти своє право на гідне життя.

(Переглядів 91 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Потрібен викладач англійської мови!
  26.08.2022 | 15:45

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової: потрібний викладач англійської мови! Вимоги: – Вища освіта за спеціальністю, – Досвід роботи від 1 року, досвід підготовки до ЗНО та міжнародних екзаменів, – Високий рівень володіння англійською (С1-С2), – Бажання працювати та розвиватись, – Творчий підхід до роботи, – Порядність, пунктуальність, відповідальність, – Сумлінне ставлення до роботи, Що ми […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви