Затягувати паски, але бути оптимістами

03.01.2013 | Filed under: Публікації

Такий головний меседж посилав депутатам начальник фінансового управління Микола Федоричак під час затвердження проекту бюджету на 2013 рік на 24 позачерговій сесії Трускавецької міської ради. У 2012 році фінансово-економічний стан був складним та напруженим. Не стане легшим і 2013 рік – збільшення заробітної плати веде до зменшення всіх інших видатків по незахищених статтях. Та на 2013 рік не затверджені в повному обсязі на всі 12 місяців навіть видатки на зарплату. Десь приблизно два останні місяці спостерігатиметься серйозний брак коштів. «2013 – буде рік прохачів!»,- наголосив депутат Євген Юник. В березні 2013 бюджет буде переглядатися, і все буде добре – запевняв народних обранців головний фінансист Микола Федоричак.

А розмір головного кошторису Трускавця на 2013 рік планується в сумі 103 мільйони 771 тисяча 600 гривень, 90 млн. 841 тис. грн. – загальний фонд, 12 930 – спецфонд бюджету. 26 772 тис. грн. – складуть видатки на заклади освіти, 18 462 тис. грн. – на охорону здоров’я. 24 977 тис. грн. планується на соціальні видатки, адже тепер великі виплати при народженні дитини. По 7 мільйонів гривень – на комунальне господарство та органи управління. 4 мільйони 200 тисяч гривень – заплановані видатки бюджету розвитку. Пріоритети – виконання програми енергозбереження, облаштування модульних котелень для бюджетних установ.

В режимі тотальної економії дивним виглядає закладення 250 тисяч гривень бюджету розвитку на закупівлю автомобіля для міського голови, – висловив свою точку зору депутат Ігор Пілько. Звичайно, таке зауваження дуже роздратувало міського голову Руслана Козира.

 – Автомобіль для мене не критичний, все залишиться громаді, я не вічний. Так само, як ми суд відкрили для громади, – одразу почав аргументувати Руслан Козир. – Я готовий долучитися до економії. Але ми вже три місяці не фінансуємо папір, людина не може написати скаргу. Це елементарні питання життєдіяльності міста.

Не обійшлося без традиційних звинувачень «попередників» та й Ігоря Пілька як колишнього і теперішнього депутата у … прийнятті рішень по Статутному фонду КП «Наше місто» збиткових для громади…

Справа в тому, що автомобіль «Авалон», на якому ще їздить міський голова, «Приватбанк» забирає за борги, адже виграв суд проти міської ради. 1 млн. 900 тисяч боргу перед «Приватбанком» з санкціями уже перетворилися на 2 млн. 400 тис. грн. І «Приватбанк» займає дуже принципову позицію та важко йде на переговори, попри те, що має конкретні вигоди від співпраці з міською радою та діяльності ІРЦ – інформаційно-розрахункового центру. Звучали різні пропозиції аж до взяти ще один кредит, щоб розрахуватися з «Приватбанком» та розірвати угоду про співпрацю.

– Одним махом ми це не заплатимо. Цей борг треба реструктуризувати, – цього дня явно найспокійнішим та найраціональнішим був Микола Федоричак.

А машину для міського голови таки «застопорили» – бюджет розвитку затвердили одним рядком, а розподіл коштів прийматимуть лише після затвердження програми соціально-культурного та економічного розвитку.

Не плакатися, а «зібратися в кулак», працювати над програмами, залученням на Трускавець коштів державного бюджету через Верховну Раду, адже цього скликання особливо багато народних депутатів з Галичини, закликав колег і керівництво міста Ігор Пілько.

Після всіх дебатів та дискусій 31 голосом «за» проект бюджету було прийнято.

А на початку сесії в депутатських запитах Євген Юник знову твердо та наполегливо підняв питання врегулювання тарифів на водопостачання для бюджетних установ та «інших» і відновлення транспортного залізничного сполучення з Трускавцем – потягів в Дніпропетровськ та Харків. Ще раз звернутися з листами про важливість цих потягів для життєдіяльності курорту в найвищі органи влади, «Укрзалізницю», – лупає цю скалу Євген Володимирович. Додати до тексту листів «та йолки-палки» запропонував хтось з залу…

А вирівнювання тарифів для бюджетних та небюджетних установ можливе лише при формуванні нових тарифів, коли Трускавцю вчергове підніме ціни на воду Дрогобицький водоканал, – проінформував начальник Трускавецького водоканалу Володимир Возняк. Та й навряд чи лікарня, школи, садочки будуть в захваті від такого вирівнювання…

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

(Переглядів 203 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви