Забудовник vs влада Трускавця

16.12.2011 | Filed under: ВО "Свобода"
Забудовник vs влада Трускавця
Понеділок 12 грудня 2011р. По вулиці сагайдачного, 12 (позаду магазину “вишенька”) відбувалась цікава подія..
Подія яка в світлі останніх подій в Україні є – однозначно, особлива. Особливість її в тому, що під час рейдерської спроби  “врізання”
в каналізаційну систему міста, вперше міська влада стала на захистлюдей і.. захистила їх, припинивши всі спроби несанкціонованої врізки у каналізаційну систему міста.
Отже, в понеділок зранку мені, як представнику “Свободи” у м.Трускавець зателефонували мешканці району з проханням втрутитись в конфліктну ситуацію яка відбувалась по вул. Сагайдачного,12 та зафіксувати порушення. За їх словами біля 12 будинку почались роботи по врізці в каналізаційну систему міста для підключення до системи каналізації новозбудованого будинку “Лісова пісня”. Люди повідомили мені, що нібито представники забудовника мають дозвіл на роботи, який підписаний заступником голови міста п.Нестерівським. Звернувшись в телефонному режимі у юридичну службу ВО “Свобода” та правозахисні організації отримав відповідь, що не може заступник брати на себе такі уповноваження. І тому, або документу не існує, або він не має законної сили, оскільки такі питання можуть прийматись лише колегіально (сесією або виконкомом). Вирушивши на місце подій разом з “Свободівцем” депутатом Данилюком Тарасом ми побачили наступну, картину..
Відбувалась словесна перепалка між представниками забудовника, мешканцями  і владою міста:
Виявляється, ніякого дозволу на роботи забудовник не мав, а всім показував лист в якому просить Трускавецький водоканал дозволити почистити власну каналізацію, яка розміщена на території бувшого садочку “червона шапочка”.
За словами очевидців (бо на місце подій камера прибула трішки пізніше)

Секретар Ради Петро Шумин після кількох усних вимог зупинити незаконні дії вирішив завадити трактору продовжувати роботи ставши перед ковшом біля ями, невідомі люди – так звані “охоронці” почали застосовувати силу і як наслідок секретар ради опинився у ямі, люди і депутати пішли на виручку секретарю, знявся неймовірний галас почалась штурханина в якій невідомі “охоронці” застосовували силу і до матерів з дітьми, приїхала міліція склала протокол і як мені відомо нікого не затримала і не встановила особи так званих “охоронців”. Міліція дуже протестувала проти того аби їх “діяльність” знімали на камеру..
Питається, а чому люди протестують?
Нехай б забудовник копав собі ту яму, що шкода труби каналізаційної?
Та виявляється, не все так просто, об”єм труби, яка веде стоки до загального стоку ЗНАЧНО менший від необхідного, себто всі експерти в один голос кажуть, що буде перегруз і центр міста буде плавати в багні. Тобто, для підключення будинку до міського каналізаційного стоку потрібно замінити трубу яка веде до центра міста на трубу більшу по об”єму, або вести трубу більшого об”єму в сторону Дрогобицького кільця.

Ця процедура є доволі коштовна, тобто орієнтовно 1млн. гривень. А якщо б вдалось забудовнику врізатись в міську каналізацію і посприяти депутатам в прийнятті рішення яким б узаконювали врізку, то проблеми з багном і заміною труб на більший об”єм вирішувало б місто – себто міська громада з власної кишені платила б за роботи які потрібно конкретному забудовнику. Себто, забудовник зекономив б близько 800тис. гривень, а місто втратило б в подальшому 800 тис. грвиень, які могло б дати на утеплення дитячих садочків чи на впровадження енергозберігаючих технологій в комунальне господарство, чи на розробку інформаційної системи “єдина довідка” де людям б не приходилось стояти в чергах в різні інстанції для отримання різноманітних довідок..
Так от, як виявилось заступник голови п. Нестерівський ніяких дозволів чи підписів під дозволами не ставив, він прийшов, щоб цей наклеп в його сторону спростувати і особисто дав вказівку аби викопану яму засипали. Після активних дій депутата Ігора Пілька та його кількох дзвінків до керівництва “забудовника” яму почали закопувати. Депутат Богдан Процишин занявся збором громади і повідомив їм про те, що у п”ятницю в народному домі буде громадське обговорення по цьому питанню і закликав людей так само активно прийти і відстояти свою позицію як це вони зробили і сьогодні. Ми попросили Богдана Процишина яка представника влади прокоментувати події біля “вишеньки”..
Отже, короткий підсумок
Подія: Врізка “забудовника” в міську каналізацію
Ціна питання:  орієнтовно 1 мільйон гривень
Дії влади:  Влада захистила громаду від втрати 1 мільйона гривень (яму засипано)
Представники влади та громади, які здійснили захист громади міста від втрат:
1. Секретар Трускавецької міської ради(“Наша Україна”): п.Петро Шумин (Власним тілом затулив дорогу трактору)
2. Заступник голови міста: п. Петро Нестерівський (особисто з”явився для вирішення питання по суті, дав розпорядження засипати яму)
3. Депутат ТМР(“Наша Україна”): п. Ігор Пілько (один із самих активних депутатів в цій події, скликав представників влади)
4. Депутат ТМР(“Свобода”): п. Тарас Данилюк (допомагав оформимти акти про порушення)
5. Помічник депутата(“Свобода”): п. Святослав Грабовський (зафіксував на відео події, висвітлив у пресі, консультації громаді)
5. Депутат ТМР (голова комісії з регламенту): п. Богдан Процишин (головний “заговорщик” проти забудовника, організатор ініціативної групи по припиненню незаконних дій “забудовника”)
6. Депутат ТМР: п. Сергій Мойсеєв (збір підписів людей, оформлення заяв та звернень)
7. Депутат ТМР керівник ТзОВ “Трускавецький водоканал”: п. Володимир Возняк (проведення розяснювальної роботи, щодо втручання в каналізаційну мережу)
Всі мешканцям будинку по Сагайдачного, 12 і самі активні це Солонець Руслан, його дружина Вікторія.
За інформацією Богдана Процишина, який запрошував людей на громадські слухання, в п”ятницю 16 грудня 2011р. відбудуться громадське обговорення питань пов”язаних з будівництвом і втручанням в міські каналізаційні мережі. Приходимо,  приймаємо участь в обговореннях.

Відео1:  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=eu-9EYpElUM

Відео2:  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=t7qgt_phisc

(Переглядів 182 , 1 переглядів сьогодні)
Tags: , , , , ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви