Замість туй буде … some shіt? (оновлено, дві публікації плюс відео)

12.03.2013 | Filed under: Публікації

 

«На бульварі Ю. Дрогобича розпочалася реконструкція, яка передбачає озеленення території, розбивку клумб, облаштування відпочинкових місць. Планується озеленення за допомогою кущів самшиту, кленів «фламінго» кулястої форми. Ця територія разом з майданом Незалежності має стати єдиною завершеною дизайнерською композицією. Реконструкція бульвару Ю. Дрогобича проводиться у відповідності до рішення виконкому і погодження Державної екологічної інспекції. Над проектом реконструкції працювали дизайнери трускавецької фірми. Роботи з реконструкції розпочалися ще минулого року за кошти, отримані за перемогу у конкурсі «Екологічно чистий населений пункт». Сьогодні КП «Парк курортний» розпочало підготовчі роботи з розчищення території, зокрема зрізано старі неестетичні напівзасохлі дерева».

Такою новиною потішив сьогодні офіційний сайт Трускавецької міської ради. А що ж маємо насправді? Насправді маємо кричуще варварство, свинство вищої марки, беззаконня та нахабне ігнорування громадської думки. Бо за сьогодні-завтра практично всі туї починаючи від території біля «Злати» і аж до площі Незалежності у Трускавці будуть вирізані в пень.

Біля 10 години підходимо на місце події – після численних телефонних дзвінків обурених мешканців та відпочивальників. Бензопили гудуть, цілком здорові, красиві та фактично бездоганні туї падають прямо на бруківку. Ніхто з присутніх чи то прохожих не схвалює такого ідіотського вчинку як вирізання цілком здорових дерев. Тих дерев, які начальник УЖКГіБ ТМР Юрій Терлецький в коментарі для трьох журналістів називає «облізлими», а сайт ТМР «старими неестетичними напівзасохлими».

Ось як коментує ситуацію заступник міського голови Петро Нестерівський: «Сьогодні директор КП «Парк курортний» Іван Вачко поїхав до Сколього. Міський голова домовився зі Сколівським лісництвом, що вони нам дадуть для озеленення клени та кущі самшиту. Все, що відбувається на бульварі Юрія Дрогобича, виконується згідно наданих дозволів та законно. Запевняю вас, що жодних кіосків чи інших торгових точок там не буде. Територія буде озеленена».

«Є проект благоустрою бульвару Юрія Дрогобича, – доповнює начальник УЖКГіБ ТМР Юрій Терлецький. – Відповідно до нього і виконуються всі роботи».

Здавалося б, все роз’яснено, залишається тільки заспокоїти обурених мешканців, які телефонують не тільки в редакцію, а й у міську раду до чергового, вимагаючи пояснень.

«До мене особисто ніхто з цього приводу не телефонував», – заперечує важливість теми Петро Нестерівський. Позиція влади, висвітлена на сайті – теж доказ намагання замнути тему, показати непривабливі покручі, які становлять небезпеку для відпочивальників і які нібито давно пора замінити на кущі самшиту та клен (коли ж ще той клен виросте!).

Та не всі у владі погоджуються з таким трактуванням. «Ви уявляєте собі, коли в літню спеку цією алейкою йтимуть відпочивальники і навіть не буде ні крихти затінку?» – риторично запитує депутат ТМР Анатолій Стародуб. Біля нього стоїть директор КП «Парк курортний» Іван Вачко – невідомо, чи він вже повернувся зі Сколього, чи й навіть не знає, що у даний момент мав там бути згідно слів пана Нестерівського.

Відсутність реакції на кожен новий вчинок «козирних» викликає ще більше бажання показати свою владу. Бо є версія, що дерева перед входом в адмінкорпус ЗАТ «Трускавецькурорт» вирізають власне з метою показати, хто саме в місті господар: «Король здесь я!».

У самому серці курорту варвари від влади поглумилися над почуттями трускавчан. Почерк дуже схожий на той, коли в серпні минулого року хтось так само безапеляційно та нахабно скинув із п’єдесталу Франка. Правда, Франко повернувся. Натомість які б заходи не вжили депутати чи небайдужі трускавчани, а зрізаних дерев назад на місце не поставиш. Не тішитиме око тих, хто пам’ятав прекрасні горді туї, кущ, назва якого перекладається як «трішки лайна». Зневага над Трускавцем та його спадщиною триває. І не буде кому сказати пану Козиру та іже з ним: «Ти що, ті дерева садив, що їх ріжеш?».

Володимир Ключак

 

До теми. Замість туй буде …?

Насправді вівторок, 12 березня, не обіцяв нічого особливого. На 14 годину було заплановано вшанування славного земляка Романа Різняка-Макомацького…

Та вже зранку в редакції розпочалися тривожні дзвінки трускавчан – брутально зрізають дерева не в лісі, а в центрі міста, туї на бульварі Торосевича від кінотеатру «Злата» до курортного парку, робіть щось! Разом з журналістами Трускавецького інтернет-телебачення та газети «Трускавецькурорт» негайно виїжджаємо на місце. Тут, як кажуть на середині міста, картина справді розпачлива: гудуть бензопили, працюють сокири – ріжуть чудову зелену алею, яка багато років була окрасою Трускавця та в спекотну пору створювала приємний затінок для трускавчан та гостей міста дорогою до бювету мінеральних вод. Робітники повертаються спиною до камер та фотоапаратів. На спинах пише КП «Парк курортний». На запитання: «Що робите? Хто дав наказ?», відповідають – начальство… «А для чого?» – будуть кіоски. Обурені та шоковані видовищем зупиняються перехожі трускавчани та відпочивальники і навіть недотруєні УЖКГ і Б собаки. Останні ніби відчувають, що є у них спільна доля з нещасними деревами.

Саме облізлими псами назвав туї начальник УЖКГ і Б Юрій Терлецький на прохання журналістів пояснити, що відбувається: «У нас є дозвіл на вирубку цих дерев і є проект реконструкції бульвару Торосевича. Це старі облізлі туї, як пси, а ви хочете, щоб ми їх тримали?! Ми маємо там посадити самшит та клен польовий», – роздратовано пояснював чиновник, мотивуючи, що поспішає, бо має бути на прийомі міського голови.

Приносимо цю новину назад на бульвар Торосевича. Трускавчани не вірять, що на місці зрубаних посадять нові дерева: «Хіба що зверху на кіосках»,- з гіркотою каже один пан. Та обурюючись, всі все таки поспішають по своїх справах. А в Харкові, коли вирубували зелений парк, активісти-протестувальники прив’язували себе до дерев… У нас лише вимагали викликати центральні телеканали… А  тим часом живі соковиті дерева падають і тут же рубаються на поліна. Тріски летять на таблички алеї кінослави кінофестивалю «Корона Карпат». Ось накрило табличку молдавського фільму «Арівідерчі». То що, арівідерчі, зелена алея кінослави, бон жорно, черговий ряд торговища?

Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»

(Переглядів 583 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви