Хто вчинив акт вандалізму у Трускавці

21.08.2012 | Filed under: Публікації

Заява Трускавецької міської організації Партії регіонів

Шановні трускавчани!

В ніч з 19 на 20 серпня у Трускавці стався безпрецедентний випадок, нечувана за своєю зухвалістю та цинізмом подія – вандали демонтували погруддя славетного українського письменника, нашого земляка Івана Франка.

Пам’ятник Великому Каменяреві стояв у місті Трускавці і в нелегкі радянські часи, і протягом двадцяти років незалежної України. Тож нікому й на гадку б не спало, що колись в нашому місті станеться такий ганебний випадок, та ще й напередодні річниці від Дня народження великого поета.

Але знайшлися люди, яким погруддя нашого славного земляка стало кісткою поперек горла. Спочатку в липні 2012 року на містобудівній раді Трускавця було заявлено, що погруддя не відповідає естетичним та містобудівним нормам. Весь час відповідало всім нормам, а тут раптом за чиєюсь вказівкою перестало відповідати.

Потім було сказано, що місце, де знаходиться погруддя, а саме роздоріжжя вулиць Степана Бандери та Івана Франка, не надто вдале для розміщення пам’ятника. А де ж стояти пам’ятнику Франка, як не на вулиці його імені?

І наостанок, наче підписуючи смертний вирок, пролунала заява, що пам’ятник вже зазнав руйнації, оскільки не був виготовлений з природніх матеріалів. Фактично доля погруддя на цьому засіданні містобудівної ради була вирішена.

Останньою закономірною краплею в цьому процесі став акт вандалізму – скинення бюсту Франка з постаменту, що і відбулося 20 серпня.

Трускавецька міська організація Партії регіонів засуджує акт вандалізму, котрий стався у Трускавці із пам’ятником Івана Франка. Звертаємося до правоохоронних органів з вимогою ретельного розслідування справи та притягнення винних до кримінальної відповідальності. В нас немає жодного сумніву, що демонтаж погруддя замовили ті, кому це було вигідно. Адже звільняється земельна ділянка, котру можна буде продати, виділяться кошти з міського бюджету для встановлення нового пам’ятника Франку. Проект цього нового «пам’ятника» виготовили скульптор Самотос та архітектор Каменщик – автори химерного творива під іменем пам’ятника Бандери. Цинічними є слова, що проект пам’ятника авторства Самотоса та Каменщика пройшов «широке обговорення». Нам знову хочуть нав’язати якусь недолугу споруду, за котру буде соромно перед нащадками, як соромно за пам’ятник Бандері без нижніх кінцівок.

Звертає на себе увагу і той факт, що акт вандалізму було вчинено у час відпустки міського голови Трускавця, наче відбілюючи та виправдовуючи його, щоб продемонструвати його невинність та непричетність до вищеописаних подій.

Трускавецька громада повинна зайняти чітку позицію та вимагати від міської влади припинити нищення пам’яток культури, в тому числі пам’ятників. Адже за останні два роки у Трускавці були понівечені пам’ятник герою ОУН-УПА Роману Різняку-Макомацькому, скульптурні композиції «Юзя», «Лукаш і Мавка» та інші. Знущанням над думкою громади і самою громадою є і факт, що на місці планованого пам’ятника Свободи в центрі міста-курорту споруджується ще один ринок.

Влада на місцях, не вирішуючи важливі стратегічні питання, маніпулює думкою громади, використовує питання пам’ятників у своїх меркантильних цілях. Не виключено, що саме земля під пам’ятником Франка, стала причиною його демонтажу. Саме бізнес-інтереси окремих представників влади призвели до ігнорування думкою громади та відкладення спорудження пам’ятника Свободи на Площі Незалежності на невизначений час. Саме політичний піар став причиною, що маємо в місті такий покруч як скульптура Бандери. І таких випадків в місті можна назвати чимало.

Трускавецька міська організація Партії регіонів готова долучитися до відновлення пам’ятника Іванові Франку на місці, де він знаходився від моменту встановлення, а в разі потреби замовити новий проект пам’ятника в повний ріст, виготовити та встановити його. Для нас неприпустимою є навіть сама думка про те, що на місці, де зараз самотньо стоїть постамент із написом «Іван Франко», буде споруджено якийсь готель, пансіонат чи розважальний заклад.

Тому закликаємо трускавчан висловлювати свої пропозиції щодо пам’ятника Івану Франку у Трускавці. Для цього звертайтеся до громадської приймальні ТМО Партії регіонів (вул. Карпатська, 2, ГКК «Карпати», крило адміністративного корпусу, тел. 62-125). Нам важливо почути думку трускавчан. Коли трускавецьку громаду не хоче слухати місцева влада – тоді на захист громади та її інтересів стане Партія регіонів.

Рада Трускавецької міської організації Партії регіонів

Від «ТВ». Заява ТМО Партії регіонів була прийнята 21 серпня 2012 р. Кілька годин перед тим голова ТМО ПР надіслав заяву і начальнику Трускавецького МВ МВС, текст якої публікуємо у повному обсязі.

 

«Начальнику Трускавецького МВ ГУМВС України

у Львівській області

п. Малишу Івану Петровичу

82200, м. Трускавець, вул. Мазепи, 19

 

Трускавецької міської організації Партії регіонів

82200, м. Трускавець, вул. Карпатська, 2

 

Шановний Іване Петровичу!

Трускавецька міська організація Партії регіонів просить Вас взяти розслідування стосовно акту вандалізму над погруддям Івана Франка, вчиненого в ніч з 19 на 20 серпня 2012 року у м. Трускавці на роздоріжжі вулиць С. Бандери та І. Франка, взяти під свій особистий контроль.

Вважаємо, що намагання вплинути на хід слідства заявами, що пам’ятник вже зазнав руйнації, оскільки не був виготовлений з природніх матеріалів, є неприпустимими і тільки професіонали з числа працівників правоохоронних органів повинні встановити справжню причину падіння погруддя, знайти винних та покарати їх згідно всієї суворості закону.

Резонанс, який спричинила в місті Трускавці та нашому регіоні така цинічна варварська акція нищення пам’ятника Великого Каменяра напередодні святкування Дня незалежності України та річниці від Дня народження І. Я. Франка, різні політичні сили можуть намагатися використати на свою користь. А цього допустити не можна, адже тільки всебічне та неупереджене розслідування може дати потрібний ефект. Навіть якщо замовники акту вандалізму займають високі посади в місцевих органах самоврядування – вони повинні понести заслужену відповідальність.

З повагою, голова ТМО Партії регіонів Лев Грицак»

(Переглядів 371 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви