Бібліотеки Дрогобиччини отримали сотні унікальних книг – саме тих, які вороги України масово палять на сході та півдні країни

20.10.2014 | Filed under: Публікації

 До річниці створення УПА та Дня захисника України у Дрогобичі 17 жовтня за сприяння народного депутата України Романа Ілика відбулася презентація книг «Літопис УПА.Нова серія».

 В межах презентації 38 бібліотек району, Дрогобицька міська бібліотека та університетська бібліотека Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка отримали, за сприяння парламентаря, сотні книг з серії «Літопис УПА. Нова серія» та «Події і люди» з унікальною інформацією про національно-визвольну боротьбу ОУН-УПА.

 «Літопис УПА» – це видавництво і спільне літературне видання Об’єднання колишніх вояків УПА і Товариства колишніх воїнів УПА імені генерала Т.Чупринки у США і Канаді. Понад 35 років тому в Канаді вийшов перший том, у якому були опубліковані документи і матеріали з історії УПА та Збройного підпілля ОУН. З того часу “Літопис УПА” постійно поповнюється новими томами.

 «Ми збирали документи в українських архівах, зокрема центральному державному архіві вищих органів влади, галузевому державному архіві Служби безпеки України», – розповів під час презентації історик, кандидат наук, президент Благодійного Громадського Фонду “Літопис УПА” Микола Посівнич. Він також додав що сьогодні отримує сигнали зі сходу та півдня країни про те, що там так звані «ополченці», а насправді – вороги народу України, масово демонстративно палять ці книги. «Це свідчить про те, що доносячи правду ми йдемо правильним шляхом», – підкреслив історик.

 …Щоб зберегти країну – слід берегти її мову, вивчати правдиву історію, примножуючи славу, шануючи подвиги героїв, навчаючись на уроках минулого. Чітке розуміння цієї стратегічної істини, державницький підхід до питань збереження історичної пам’яті, української мови і культури має бути пріоритетом сучасного українського політика. На цьому під час презентації «Літопису УПА» наголосив почесний гість заходу, «голос Майдану» Володимир Гонський.

 «Ці книги, ці матеріали – це унікальне джерело правди. Вони виховують істинний, чистий патріотизм,фактами доводять очевидну боротьбу, ідейність, жертовність Нації», – підкреслив керівник Науково-ідеологічного центру ім. Дмитра Донцова Олег Баган. Він також додав, що «Літопис УПА» планує нові проекти – видання томів спеціальних документів і матеріалів по кожній військовій окрузі, яких було понад десяток. «Літопис» – це живий організм, який щораз з’являється у все новий і нових інтерпретаціях, щораз доводить що наша Нація – була, є і буде. Важливо примножувати правду, вивчати історію, поширювати її між людьми – і все буде добре»

 «Збереження і примноження всього того, що допомагає нам ідентифікувати себе як українців, Націю – головне завдання державотворців. Презентація нової серії «Літопису УПА» на Дрогобиччині – знакова подія. Наш край – край героїв. Їх було багато тоді, їх є багато тепер. Їх також, вірю, завдяки спільній роботі науковців, істориків, громадських діячів, справді українських політиків буде багато в майбутньому. Разом ми зможемо все. Україна переможе!» – наголосив ініціатор презентації, народний депутат України Роман Ілик.

 Сотні цінних, багатоінформаційних унікальних томів (на понад 800 сторінок кожен) та книг з серії «Події і люди» було презентовано та подаровано міській бібліотеці Дрогобича, університетській бібліотеці ДДПУ, бібліотекам району. Серед них, зокрема: «Ідея і чин: орган проводу ОУН», «Шухевич – головний командир УПА. Спогади», «Осип Дяків-«Горновий»: документи і матеріали» (цей том – про головного ідеолога ОУН) «Ярослав Старух: документи і матеріали» (том про визначного ідеолога, публіциста часів визвольної боротьби) , «Діяльність ОУН та УПА на території Центрально-східної України і Південної України» (в тому зібрано величезний масив матеріалу, інформації, що свідомо замовчувалася, бо доводить, що національно-визвольний рух поширювався територією практично усієї України) «Довідник пошуківця: Реєстр осіб, пов’язаних з визвольною боротьбою на Дрогобиччині (1939-1950рр за архівними документами)» та багато інших.

Прес-служба народного депутата України Романа Ілика

(Переглядів 89 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 2 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви