В перший день квітня у кабінеті міського голови Дрогобича Олексія Радзієвського відбулася прес-конференція для міських та регіональних ЗМІ, на яку був запрошений і представник нашого видання. У Дрогобичі ліквідували відділ внутрішньої політики, Іван Тихий вже понад місяць не працює у ратуші і це видно неозброєним оком – в Інтернет-просторі помітно поменшало інформації про діяльність дрогобицької влади, особливо позитивної. Це ще колись явно відгукнеться Олексію Васильовичу, проте поки що спеціаліст із питань забезпечення діяльності виконкому справляється зі своїм завданням і прес-конференцію було організовано бездоганно.
Традиційно зустріч розпочалася із звіту про зроблене за останній місяць. А зроблено було багато. Подаємо тези виступу Олексія Васильовича, оскільки весь виступ записати не встигли.
– Цього місяця розпочалися помітні зміни у відроджені основних підприємств нашого міста. Зокрема, відбулася зустріч міського голови із інвесторами ПАТ «Дрогобицький завод автомобільних кранів». Підсумком цієї зустрічі стало досягнення порозуміння щодо розв’язання проблем підприємства. На цьому підприємстві ситуація вже досягала критичної точки. Спад виробництва розпочався ще у 2007 році. Заборгованість із зарплати за даними на 1 березня 2011 року становила 987 тис. гривень. Інвестори запевнили, що зацікавлені у збереженні потенціалу підприємства і сьогодні роблять все можливе, щоб у рамках підготовки до «Євро-2012» завод отримав можливість виготовляти для стадіонів та аеропортів металеві конструкції, на яких він спеціалізується.
– Підприємство «Універсальна бурова техніка», яке створене на базі колишнього долотного заводу, за три місяці роботи випустило продукції на 26 млн. грн., реалізувало на 11 млн. грн. У березні заплановано виготовити продукції на 12 млн. 700 тис. грн. Також передбачено надходження інвестицій, заміна обладнання, випуск нових доліт, які конкуруватимуть із долотами виробництва США та Росії. Сьогодні на заводі працює 555 осіб, до кінця року заплановано збільшити їх кількість до 800-900.
– Поліпшилася ситуація на ВАТ «Дрогобицький машинобудівний завод». З приходом нового керівництва перед підприємством суттєво відкрився український ринок. До цього часу підприємство виготовляло продукцію лише для експорту. З 15 березня завод запрацював і в квітні за планом підприємство буде працювати повні робочі тижні, коли впродовж минулого року і перші місяці цього року робітники працювали по 4 дні на тиждень. На цьому підприємстві будуть збережені всі робочі місця, окрім цього, створюватимуться нові.
– У загальному обсязі промислового виробництва 89% займає НПК «Галичина». Це свідчить про те, що економіка міста монопольно залежить від роботи цього підприємства. У промисловості Дрогобича працює лише 5 тис. 592 особи. Показник вкрай негативний. Це свідчення того, що потрібно відроджувати промислові традиції Дрогобича, адже не може на стотисячне місто у промисловості працювати лише 5. тис. осіб. Перед керівниками підприємств поставлено вимогу подбати про резерви підвищення зарплати. Адже показник середньомісячної зарплати у промисловому комплексі Дрогобича є нижчий за середній показник по області та Україні, він становить 1600 грн.
– Збитки у промисловості Дрогобича за минулий рік становили 83,1 млн. грн. Збитково працювали 13 підприємств, що становить 60% всіх підприємств промислового комплексу. Крім того, рівень наповнення міського бюджету від промислових підприємств становить лише 26%. Пенсійний фонд підприємства цієї галузі поповнюють на 25%, ця цифра концентрує низький рівень заробітної плати і борги із її виплати. Промислові підприємства сьогодні боргують своїм працівникам 2 млн. грн. Кожен третій працівник промисловості не отримує вчасно зарплату.
– Загалом у Дрогобичі станом на 16 березня сума заборгованої зарплати становила 7 653,5 тис. гривень. Протягом 2011 року заборгованість із виплати зарплати допустили 37 підприємств, з них 24 економічно активних, 6 підприємств-банкрутів та 7 економічно неактивних підприємств. Перед керівниками ставиться жорстка і неухильна вимога прикласти всіх зусиль для ліквідації заборгованості.
– Найближчим часом у Дрогобичі розпочнеться потужна робота з виявлення роботодавців, які мають нелегальних працівників. На сьогодні податковій інспекції вдається щомісяця забезпечувати план бюджетних надходжень на 75 відсотків. Резерв – в легалізації робочих місць. У Дрогобичі працює щонайменше 4,5 тисячі нелегалів, не легалізованими є цілі бізнесові структури. Тому податкова має всі шанси забезпечувати виконання бюджету на 100 відсотків.
– Протягом січня-лютого підприємці Дрогобицького ринку сплатили 400 фіксованих патентів, коли торгових місць є приблизно 2,5 тис. Рівень проплати до міського бюджету становить лише 30-32%. Тому ми розпочинаємо перевірку торгових місць на ринку. Підприємцям був наданий час для упорядкування торгівлі і результати перевірки якраз допоможуть з’ясувати як вони цим скористалися.
– Запрацювало новостворене комунальне підприємство «ЖЕО». За телефонами 1-556 та 2-86-84 дрогобичани у випадку виникнення аварійних ситуацій мають можливість викликати ремонтну бригаду та повідомити іншу інформацію стосовно комунального господарства міста. Влада Дрогобича аналіз її забезпечення кадровими, технічними резервами, щоб мати гарантію, що жителі міста отримуватимуть послуги належної якості.
– З 1 квітня у місті розпочинається місячник довкілля, протягом якого, передусім, ми маємо висадити 100 тисяч дерев та кущів. Посадковий матеріал уже заготований. Асортимент саджанців досить різноманітний: дуб звичайний, дуб червоний, сосна, смерека, береза, липа, клен, спірея, верба, туя та барбарис. До висадки дерев будуть залучені всі відділи та управління, освітні заклади, депутати міської ради, громадські та партійні структури. Олексій Радзієвский звернувся до журналістів із проханням провести потужну інформаційну кампанію, закликати жителів міста долучитися до цієї благородної справи і озеленити місто. Велику увагу цього року буде приділено розвиткові квітникарства. На наших клумбах будуть висаджені гарні квіти. Загалом на благоустрій міста у 2011 році заплановано витратити 30-35 мільйонів гривень. Вже розпочато проведення ремонту вул. І. Мазепи, Театральної, Завалля, Музичної. Невдовзі заплановано розпочати капітальний ремонт вул. А. Шептицького, І. Франка, Завіжної, Стрийської, Вол. Великого, Бориславської та інших.
– Наболілою в Дрогобичі, як і в інших містах, є житлова проблема. Її складність полягає ще й у тому, що на будівництво житла коштів у міському бюджеті не передбачено. На квартирному обліку при виконавчому комітеті Дрогобицької міської ради перебуває приблизно 2,5 тисячі сімей. Дрогобич увійшов до переліку міст, де реалізовуватиметься програма «Доступне житло». Умови досить вигідні. Сім’я чи громадянин, які перебувають на квартирному обліку при виконавчому комітеті, мають оплатити 70% вартості квартири, 30% будуть оплачені з держбюджету. Державна підтримка надається з розрахунку не більш як 21 кв. м. загальної площі житла на одну особу та додатково на 10,5 кв. м на сім’ю. Приблизна вартість 1 кв. м загальної площі доступного житла для сім’ї буде становити 3 600 грн. Крім цього, законом передбачена можливість видачі пільгових кредитів громадянам на будівництво житла. На сьогодні розробляється механізм видачі кредитів.
– 10 березня представники Дрогобича, депутати міської ради, журналісти взяли участь в урочистому відкритті пам’ятника Іванові Франку у хорватському місті Ліпік. Дрогобичани увійшли до складу офіційної делегації від України, яку очолив Володимир Литвин. Міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський передав громаді Ліпіка землю з Франкового краю. Саме на курортах цього міста у 1908 році лікувався Іван Франко. Його там пам’ятають і глибоко шанують. Відбулася зустріч з делегацією із Польщі, до якої ввійшли директори комплексів шкіл міста Остшешува. Дрогобицький міський голова на запрошення Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ Богдана Дзюраха взяв участь в урочистостях з нагоди введення на престол новообраного Глави УГКЦ Святослава. Олексій Радзієвський подарував Патріархові УГКЦ картину із зображенням однієї із найбільших дрогобицьких принад – церкви Св. Юра.
– 25 березня у Дрогобичі у Народному домі ім. І. Франка відбулася обласна науково-практична конференція з проблем сімейної медицини «Профілактика захворювань системи кровообігу у практиці сімейного лікаря». Дрогобич у розвитку сімейної медицини є першопрохідцем, адже відділення такого профілю було відкрито у місті ще у 1992 року. Участь у цьому заході взяли сімейні лікарі та науковці зі всієї Львівщини та Києва. Зокрема, були такі відомі науковці, як академік АН ВО України, доктор медичних наук, професор Євгенія Заремба, президент асоціації сімейних лікарів Києва та Київської області Лариса Матюха, доктор медичних наук, професор Юрій Кияк, доктор медичних наук, професор Андрій Зіменковський, головний спеціаліст з розвитку сімейної медицини ГУОЗ ЛОДА Борис Лемішко та інші. Напрацювання цієї конференції стануть теоретичною базою розвитку сімейної медицини у Дрогобичі та й Україні в цілому.
– 26 березня голова Львівської облдержадміністрації Михайло Цимбалюк від імені Президента України Віктора Януковича вручив колективові Львівського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Ю. Дрогобича автобус. Цей подарунок дрогобицькі театрали отримали з нагоди свята Міжнародного дня театру. Є домовленість з керівництвом театру, що автобус при проведенні важливих заходів буде використовувати місто. Михайло Цимбалюк від імені Президента України Віктора Януковича вручив державну нагороду – почесне звання «Народний артист України» провідному акторові театру Адамові Цибульському, почесне звання «Заслужений артист України» – дрогобицькому співаку Тарасу Курчику.
– Дрогобицький міський голова Олексій Радзієвський увійшов до складу делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи на 2011 – 2012 роки. Мера затверджено заступником представників України в Палаті місцевих влад Конгресу.
– Відбулася V сесія міської ради, на якій прийнято 57 рішень, зокрема 2 бюджетних, 20 земельних, 14 приватизаційних, 10 економічних.
Згодом Олексій Васильович відповів на запитання журналістів. Від «ТВ» пролунало запитання по Стебнику – що ж було зроблено для цього міста, яке є структурною одиницею Дрогобича. До речі, на зустрічі із дрогобицьким мером не було представників стебницької «Волі громади», бо майже в той самий час свою прес-конференцію проводив стебницький мер Василь Пецюх. Така от накладочка вийшла. Олексій Васильович доповів, що Стебник братиме участь у всіх програмах, які діятимуть в Дрогобичі – ремонт доріг, питна вода, будівництво соціального доступного житла, державна програма по модернізації теплоенерго і то не лише котелень, а й інженерних мереж тощо. Аж стало прикро, що Дрогобич вже вкотре обганяє Трускавець по питаннях державного фінансування – в нас хіба говорять про потребу економії, оптимізації видатків, енергоощадливості та потребу у залученні державних коштів – у Дрогобич ці гроші поступають вже реально, а не віртуально.
По Стебнику ще варто зазначити, що О. Радзієвський виступає за розділення «Полімінералу», закриття рудника № 2, приватизацію рудника № 1 для видобутку та подальшої реалізації калійних добрив для агрокомплексу України. Ситуацією по тому, що твориться в Стебнику, дрогобицький мер володіє досконало, адже як мінімум раз на тиждень зустрічається із стебницьким мером Василем Пецюхом та керівником найбільшого стебницького підприємства Миколою Яковлєвим. В місті калійників планують встановлювати модульні котельні, які працюватимуть на альтернативних видах палива.
Незручним для Олексія Радзієвського виявилося запитання по ситуації в пологовому будинку, поліклініці та інших закладах охорони здоров`я. Нагадаємо, що заради економії коштів там працівники були переведені на 0,8 чи 0,9 ставки. Мер зазначив, що люди тепер працюють на повну ставку. Ми мовчимо про те, на який відсоток ставки працюють працівники ЗАТ «Трускавецькурорт», не маємо що сказати, що робить для захисту інтересів жителів Трускавця, які працюють на цьому підприємстві, наш доблесний мер.
Дрогобич варто рекламувати, але перше потрібно відремонтувати дороги, а то щороку наша пісня гарна й нова, починаймо її знову. Цьогоріч на ремонт дрогобицьких доріг буде затрачено як мінімум 30 мільйонів гривень державних коштів. Саме Дрогобич, а не Трускавець буде мати відремонтований стадіон. У Трускавці до Євро-2012 фани та футболісти тільки житимуть, показати їм на курорті нема що, так що їздитимуть вони на екскурсії до Дрогобича, більш ніж впевнений Олексій Васильович.
Олексій Васильович говорив не лише про позитиви. Різко розкритикував він діяльність керівників будинкових управ № 1 та № 3, розповів про затримку зарплати двірникам (штат їх був збільшений для чистоти в місті), розповів про проблему тіньової економіки, зарплату в конвертах, проблему із питанням оцінки землі в Дрогобичі. Проте проблеми для того й існують, щоб їх вирішувати, а не заговорювати. І цим Олексій Радзієвський відрізняється як від свого попередника, так і від багатьох сучасних мерів українських міст, в тому числі і на Львівщині, не так далеко від Дрогобича.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень