Єслі в кранє нєт вади…

14.09.2010 | Filed under: Некатегоризовано

В заголовок статті винесені слова не дуже хорошої пісеньки, яка мені в дитинстві була незрозумілою, адже я ріс у селі. Біля хати потічок та ще й чиста криниченька, в ній холодна водиченька, п’єш – не нап’єшся, влітку студена, аж зуби ломить, а взимку, на диво, не замерзає. Та навіть не такої якості, а з ріки чи озера, після обробки гіпохлоридом натрію, хотіли б мати мешканці багатьох міст України, але…

Є міста, де проблема водопостачання була завжди. Львів – одне з таких міст. Наш регіон, а це міста Дрогобич, Стебник, Трускавець і Борислав, не виняток. Великої ріки біля нас нема, найближча – Стрий. Нам не страшні повені, але посуха – так. Не всі з цих названих наших міст в однаковому становищі відносно водопостачання. Трускавець десь посередині, в Дрогобичі справи на перший погляд дещо кращі, в Бориславі – значно гірші. Чому так, хто винен і що робити,  а конкретно, що робиться, що вже зроблено і що ще планується, чому ж міський голова Лев Грицак, який обіцяв цілоденне водопостачання, не зумів вкластися в 4 роки і потребує ще одного року для завершення вирішення цієї болючої проблеми, про все це говорилося на прес-конференції заступника міського голови Віктора Марченка та начальника ТзОВ «Трускавецький водоканал» Володимира Возняка 10 вересня.

Міну сповільненої дії було закладено в далекому 1996 році (тоді мером Трускавця був Богдан Матолич), коли Львівська обласна рада з якогось дива передала цілісний майновий комплекс водозабору … Дрогобичу. І це при тому, що левова частка коштів при його будівництві – кошти трускавецькі. Хто б міг подумати в радянські часи, що спільне не буде поділено хоча б порівну, а віддано тим, хто мав своїх лобістів. Питання – де тоді була трускавецька влада? Та вона мала криком кричати, землю гризти, оскаржувати таке рішення ЛОР по судах, а не мовчки погодитися на таку страшну несправедливість. Відтоді й почалося…

Хто не вірить, може глянути газети того часу, а фактично єдину тоді «Франкову криницю», в якій поруч зі статтями покійного Ігоря Сусюка про утиски свободи слова теперішнім депутатом-нашоукраїнцем п. Л. розміщено перші оголошення про графіки води.

На момент створення трускавецького водоканалу вода вже подавалася по графіку, але поряд із цим були такі проблеми на підприємстві як невиплата зарплати, борги податковій, борги перед дрогобицьким водоканалом. Борги ліквідували, зарплата тепер у водоканалі Трускавця платиться вчасно, за останні 4 роки підприємство поповнило автопарк (міні-екскаватор Хітачі, 4 великі екскаватори, 3 вантажівки, фургон «Шкода», асенізатор, автобус ПАЗ, автокран купили та вже й відремонтували, інша техніка), повідомив Володимир Возняк.

Тут слід згадати, що водоканал у Трускавці є ТзОВ згідно з умовами договору між інвестором «Альфа Плюс» та Трускавецькою міською радою і саме ці два суб’єкти взяли на себе наміри забезпечити Трускавець водою цілоденно. Для цього ТМР мала вкласти 25% коштів, «Альфа Плюс» 75%. До кінця 2012 року мали бути виконані 4 групи робіт, сказав заступник мера Віктор Марченко,  а саме побудова ще одного водозабору в районі річки Стрий біля Гірного, перехід через річку, щоб водозабір здійснювати на правому,  а не на лівому березі Стрия, який постійно підмиває під час повеней, будівництво ще одного резервуару. Це перша група, а друга – реконструкція водопровідних мереж у місті, побудова та пуск в експлуатацію насосної станції ІІІ підйому, будівництво резервуару біля «Колиби» (по вулиці Городище). Третім етапом мало стати будівництво водосховища, а четвертий – реконструкція господарсько-побутової та дощової каналізації та очисних споруд. І хоча все це планувалося до кінця 2012 року, все ж до кінця 2010 року могло бути цілоденне водопостачання хоча б у частині міста. А того нема. Чому?

Виявляється, ще в 2008 році графік робіт, необхідних для виконання цієї концепції, дещо недовиконувався. А криза 2009 року спричинила той факт, що «Альфа Плюс» вклала набагато менше коштів, ніж від неї очікували. Фактично в 2009 році не вклала нічого чи майже нічого. Тепер, в 2010 році, вже місто не має тих грошей, які варто було б мати. От 2 вересня виділили водоканалу 100 тисяч гривень, вони вкрай необхідні, але ж коли вони надійдуть як живі гроші? А загальний борг міста перед водоканалом становить 526 тисяч гривень, повідомив Володимир Возняк.

Та проблема не така проста, як може здатися на перший погляд. Віктор Марченко розповів, що коли він служив у армії, то там говорили, що нема гіршої кари для солдата, ніж вимагати від нього служити «по уставу», тобто згідно зі статутом. В Трускавці «строїти» владу пробує санстанція, керівник якої на рівні області Роман Павлів вже давно не у великих ладах із нашим мером. Пам’ятаєте, в квітні – травні вода вже була цілоденно на Стуса, Стебницькій, словом у IV мікрорайоні? Так от, вина в тому, що тепер води  нема цілоденно, лежить зовсім не на міській владі чи на міському голові, як то дехто з натяжкою хотів би показати. І не на водоканалі чи на «Альфі Плюс». Але що тут багато говорити! Депутати, коли щось в місті добре, нормально, приписують ці заслуги собі, а якщо якась проблема не вирішується, то хто винен? Правильно, невістка, а в  нашому випадку – мер.

Але люди навряд чи поведуться на такі спрощені мудрування, адже є рішення Трускавецької міської ради від 19 червня 2007 року, де чорним по білому є написано, що з 46 депутатів на сесії були присутні 44 і … всі 44 мають визнати свою частку вини по одному питанні, а 41 – по іншому. Бо із 44 лише 2 були «проти», а «1» утримався і це зовсім не ті, хто тепер претендує на лідерів об’єднаної опозиції. Така правда життя, любі наші.

Земля, яку продали «Альфі Плюс», приносить дохід у міську казну, врешті-решт гроші від її продажу пішли на добрі справи. «Альфа Плюс» не може з цією землею нічого зробити до пуття до того часу, поки у Трускавці не буде вирішено питання водопостачання, адже щось там будувати – треба погодження згадуваної вже санстанції, а та таке погодження не дасть на великі об’єкти. Навіть якщо структура, за якою стоїть депутат ВРУ п. Хмельницький, а представляє її в нас Віктор Возняк, брат генерального директора ТзОВ «Трускавецький водоканал» Володимира Франковича, землю і продала б, все одно хтось купив би її, щоб там щось будувати, а як будувати, як не буде води? Це не плутанина, а замкнуте коло, яке всі сторони мали б розірвати вкладанням коштів і чим швидше, тим краще. Зроблено багато, «Альфа Плюс» вже вклала 24 мільйони гривень, міська рада – біля 13 мільйонів. І хоча весь проект міг би потягнути на 140 мільйонів, та варто інвестувати якийсь десяток – два мільйонів, щоб трускавчани відчули разючу зміну у водопостачанні і щоб не хотілося співати пісеньку, винесену в заголовок та щоб не хотілося плюватися при вигляді крана з біл-борду Сені.

Якщо б проект по забезпеченні цілодобового водопостачання Трускавця довести до кінця, а лишилося не так вже й багато, то виграв би весь регіон, виграв би той же Дрогобич, який нам не дає стільки води, скільки нам треба, хіба може розділити по годинах на весь день ту квоту, виграв би Борислав, де з літра води доходить чарочка, бо близько 95% втрат. У Трускавці в принципі поміняні вже мережі водопровідні та каналізаційні, це робилося під час ремонту доріг та внутрішньоквартальних проїздів, збудована насосна станція третього підйому, яку лиш треба підключити до світла та підвести труби, які лежать два роки на Стебницькій, ще трішки піднатужитися і проблему буде вирішено. Тож даймо міському голові завершити виконання своєї обіцянки, не відмовляймося від потрібної справи цілоденного водопостачання Трускавця тільки тому, що цього хоче купка недругів Лева Грицака, які, власне, і колотять воду з водопостачанням.

А насамкінець варто зазначити, що ситуація із водопостачанням у Трускавці зовсім не є така погана, як це хотілося б декому представити, навіть  гаряча вода подається, про що давно забули всі мешканці області окрім Львова та Трускавця. Але так воно вже ведеться перед виборами – бачити дії влади у чорних тонах, а дії опозиції – через призму рожевих окулярів. Але найкраще дивитися об’єктивно, а не упереджено.

Володимир Ключак

(Переглядів 26 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви