У четвер, 3 листопада, завершила свою роботу ХІІІ сесія Трускавецької міської ради (перше пленарне засідання відбулося 27 жовтня). На другому пленарному засіданні, котре тривало трохи менше двох годин, розглянули в основному земельні питання. З депутатськими зверненнями виступили тільки Павло Швець (ВО “Свобода”) та Богдан Процишин (“Народна Самооборона”). Перший повідомив про виступ обласного депутата від Трускавця Олексія Балицького на сесії обласної ради стосовно потреби ремонту окремих вулиць Трускавця, зокрема, Річок та Воробкевича. Міська “Свобода” вболіває за те, щоб “не упустити з виду” дане питання, адже про ремонт вищезазначених вулиць ішлося тільки в усній обіцянці попереднього губернатора Михайла Цимбалюка. Міський голова Руслан Козир заспокоїв депутатів і повідомив, що от-от розпочинається ремонт вулиці Бориславської і переживати за долю вулиць нема чого.
Депутат Богдан Процишин спочатку попросив хоча б три дні перед наступною сесією надати йому для попереднього ознайомлення в письмовій чи електронній формі звіт заступника міського голови Юрія Яворського. Згодом цей же депутат коректно нагадав міському голові, що вже пора й честь знати і перед виборцями прозвітувати. На це Руслан Козир відповів, що він планує провести звіт перед трускавчанами в першій половині грудня. Далі – пряма мова голови: “Цей рік не був простим, але продуктивним. Ми багато з чого зробили висновки, переглянули своє бачення різних проблем, стали старшими. Завдання № 1 – працювати для міста, працювати для громади, бо кожного з нас люди спитають. І щоб не вийшло так, що хтось ховає очі від людей, то маємо працювати, важко працювати. Легших часів не буде. Легші часи будуть після нас. А нас чекає важка самовіддана праця. І наша робота має бути націлена на результат”.
Доповідачем із земельних питань на ХІІІ сесії був голова земельної комісії Анатолій Стародуб. В № 109 (353) вісника нами було вміщено статтю про позитивну роботу земельної комісії і це не всім сподобалося. В кінці сесії з цього приводу було навіть роз’яснення секретаря ТМР Петра Шумина. Та виступ Анатолія Стародуба підтвердив нашу правоту – коли питання на сесію готуються ретельно, а не виносяться сирими, тоді й працюється легше. В депутатів майже не виникало зауважень до проектів рішень, за невеличким винятком. Тому голосували як по маслу. Одні землі Трускавця дозволили продати, інші надати в оренду, ще іншим продовжили існуючу оренду. Було припинено договір оренди стосовно земельної ділянки навпроти церкви св. Миколая – ця земля переходить в землі запасу ТМР, а недіючий магазин від “Дрогобичкниги” мають знести. Погоджено передачу землі та виготовлення технічної документації на неї для двох ОСББ на вулиці Івасюка (“Прикарпаття” – 7 будинок та “Затишне” – 10 будинок), а КП “Трускавецьжитло” розпочне процедуру оформлення акту на право власності на земельну ділянку для гуртожитку на Сагайдачного, 3. Там з цією метою мешканці потроху склалися. Для освітянських об’єктів теж було надано дозвіл радою – для оформлення прав та актів гроші є в казні.
Із пропозиціями провести інвентаризацію земельних ділянок, а також визначити, де проходять комунікації різного типу по місту виступив депутат від “Нашої України” Ігор Пілько. Про те, що в Трускавці жоден об’єкт не виходить за межі “червоних ліній”, доповів головний архітектор міста Олександр Грищенко, та не всі депутати йому повірили, дехто навіть наводив конкретні приклади порушень правил забудови (на Річках, Бориславській, Мазепи, площі Чорновола тощо). Обурило депутатів і те, що на минулому пленарному засіданні їх ввели в оману стосовно ділянки для БФ “Пожежна охорона” (на вулиці Бандери), та своє рішення депутати все ж не касували. Дискусійним виявилося і питання Генплану, котрий має бути затвердженим на наступній сесії після звіту Юрія Яворського, а атож питання детальних планів забудови територій. “Місто має бути зеленим”, – зазначила депутат Галина Шиманська-Карп’юк і додала, що не інвестори мають вказувати громаді, а навпаки. “Міську владу мало б цікавити, що буде на конкретній ділянці. Ми вже мали випадок, коли інвестор купив “Червону калину” і зробив там “Міленіум”, – додала депутат (“Наша Україна”). Натомість депутат Вовчанський (“Пора”) висловив припущення, що існування Генплану багато кому невигідно, в тому числі і окремим депутатам.
На кінець сесійного засідання секретар міської ради Петро Шумин повідомив, що брати участь в засіданнях депутатських комісій – це обов’язок кожного депутата. Оскільки діє Закон України “Про звернення громадян”, то депутатські комісії повинні такі звернення від мешканців міста розглядати вчасно, зазначив Петро Євстахович.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень