Чергову щотижневу нараду із керівниками комунальних служб міста міський голова Володимир Фірман розпочав зі скупого повідомлення про своє дводенне перебування у Києві. Наразі міністр палива та енергетики Юрій Бойко та інші високопосадовці з міністерств екології та надзвичайних ситуацій, із якими міський голова Борислава зустрічався під час робочої поїздки до столиці, уважно вислухали прохання та пропозиції міської влади. Грошей для вирішення міських проблем не дали, проте пообіцяли допомогти. Коли це станеться, на думку Володимира Фірмана, сказати складно. Держава сьогодні фінансує лише цільові програми, тож розраховувати на серйозні фінансові ресурси з Держбюджету Бориславу можна хіба що з наступного року.
Ситуація надзвичайно складна. Мешканці центральної частини міста уже сьогодні повинні зробити реальні кроки, щоб до початку нового опалювального сезону перейти на індивідуальні системи опалювання. Котельня по вул. Д. Галицького виведена із експлуатації, і сьогодні не відомо, чи вдасться віднайти кошти, щоб забезпечити центральну частину міста альтернативним теплом. Складно нині також спрогнозувати, якою буде вартість того тепла та чи зможуть бориславці за нього заплатити.
Міський голова повідомив, що до міської ради надійшов лист від ТзОВ «Ком-ЕкоБорислав» про необхідність збільшення плати за утилізацію сміття на 50 відсотків для усіх споживачів м. Борислава і Трускавця – юридичних осіб, підприємців та населення. Запропоновані «Ком-Еко» розрахунки нового тарифу наразі вивчає відділ економіки, проте зухвала поведінка керівників приватної фірми зі Львова щодо міської влади та населення у питаннях експлуатації міського сміттєзвалища та вивезення сміття із контейнерних майданчиків спонукає міську владу ініціювати процедуру розірвання договору.
У місті йде підготовка до Паски. До прибирання долучилися громадські організації. Але, на жаль, маємо у місті ще таких горе господарів, які категорично відмовляються наводити порядок на відведених ділянках. Не зрозумілу позицію зайняли підприємці, які торгують на вулицях Весняна, Тернавка та інших територіях, що прилягають до міського ринку. Вони не тільки відмовляються платити ринковий
збір, але й не хочуть долучитися до ліквідації стихійних сміттєзвалищ на висипах, які самі утворили. Якщо порозуміння знайти не вдасться, то міській владі доведеться вживати заходів щодо ліквідації стихійної торгівлі на вул. Весняній та Тернавці.
Перший заступник міського голови Руслан Зелінський навів кричущий факт безгосподарності, коли посеред білого дня вантажний автомобіль державний номер В 24-13 ІН висипав купу сміття на вул. В. Івасюка. Державтоінспекції дано доручення розшукати власника автомобіля та притягти його до відповідальності. Міський голова нагадав керівникам комунальних підприємств, що усі вони наділені повноваженнями складати протоколи про адміністративні правопорушення при виявленні грубих порушень правил благоустрою та порядку утримання території Борислава. Треба ширше використовувати ці права. Якщо люди не розуміють, що там, де живеш, смітити не слід, хай відчують це на власній кишені. Чисто не там, де прибирають, а де – не смітять. І якщо ми усі не керуватимемося цим принципом у повсякденному житті, домогтися порядку в місті буде складно.
Газета “Нафтовик Борислава”
ТОП коментованих за тиждень