Минулого вівторка відбулася традиційна нарада керівників відділів та служб, працівників апарату міськради у міського голови Борислава. Всі присутні прозвітували про виконання доручень керівника міста з минулої наради, окреслили і найгостріші проблеми. В ході розмови основний акцент зроблено на тому, що економити мусимо у всьому, адже, як і передбачалося, коштів у бюджеті в цей останній місяць року вкрай мало. А тим часом і в освітніх, і в медичних закладах не все зроблено для того, щоб бодай трохи зменшити витрати на обігрівання приміщень холодної пори. Як зазначив Володимир Фірман, навівши приклади зі своїх відвідин медичних та освітніх установ, у багатьох установах і далі вважають, що тепло – це ніби щось безоплатне. І коли в одних приміщеннях холодно, то в інших відчиняють вікна, аби не було так спекотно. А тим часом, не можемо заплатити за найнеобхідніше, бо, в першу чергу, маємо сплатити за тепло і ці сплати «пожирають» левову частку міських коштів. Багато про це говоримо на кожній нараді, а нічого не змінюється. Проаналізував стан справ із міськими фінансами начальник фінансового управління Юрій Петрів.
Чимало критичних зауважень висловив міський голова щодо роботи педіатричної служби центральної міської лікарні. Багато нарікають, що педіатри не приходять на виклики на віддалені вулиці, як-от Джерельна, Крута-Бічна… Є об’єктивні причини. Бракує бензину. Але те, що у Дрогобичі пролікувалося за рік 427 дітей з Борислава, насторожує. Хоча головний лікар заперечив, що ця цифра пов’язана із переведенням дитячого відділення в інше приміщення, і з тим, що не працювала дитяча лікарня. Зараз, коли все стабілізувалося, подібного не буде. Обговорено й ідею створити пункт сімейної медицини, можливо, на Мразниці, щоб забезпечити людей із віддалених вулиць доступним медобслуговуванням. Приміщення для цього можна було б виділити у будинку шостої школи, заповненість якої є невеликою.
Багато проблем і з міським парком культури: від лютого там уже «виріс» борг до 53-х тисяч гривень. Відбулася толока з прибирання парку, але не всі навчальні заклади, школярі яких і мали підсобити у прибиранні, відповідально поставилися до цього завдання, зокрема, третя школа та гімназія. До речі, у парку, нарешті, мала б здійснювати жорсткий контроль за порядком і наша міліція.
Схвально оцінено свято, організоване для дітей з фізичними вадами, що відбулося у неділю в приміщенні сесійної зали міської ради.
Коротко обговорено і підготовку до наступних зимових свят, зокрема, 19 грудня має відбутися урочисте відкриття Різдвяної ялинки, потім прилине до нас Святий Миколай, а далі – Новий рік та Різдво. Готуємося до цих подій вже віднині.
На черговій нараді керівників комунальних служб Борислава міський голова Володимир Фірман повідомив, що відвідав міську поліклініку. Він зажадав пояснень від директора «Бориславтеплоенерго», чому кабінети однієї половини корпусу міської поліклініки холодні, а інші обігріваються з надлишком. На прикладі поліклініки Володимир Фірман продемонстрував, наскільки неефективно використовуються кошти міського бюджету, адже у приміщеннях, де є надлишок тепла, відкривають вікна, а холодні обігрівають різного ґатунку калориферами. Таких підходів не витримає жоден бюджет. Тому дуже важливо, щоб усі керівники бюджетних установ міста разом із мешканцями боролися за економію теплоносіїв. Комунальники також не повинні бути осторонь цього процесу. Де це можливо, необхідно провести додаткове утеплення приміщень, а головне – не гріти повітря, спалюючи при плюсовій температурі неймовірно дорогий газ. Міський голова наголосив: цього опалювального сезону газовики отримали право припиняти газопостачання котелень без попередження. Тому важливо, щоб усі споживачі газу, окрім жорсткої економії, дотримувалися суворої дисципліни у розрахунках за спожитий газ.
Директор «Бориславтеплоенерго» Богдан Дубас повідомив, що у листопаді підприємство спрацювало зі збитками. Котельні міста спалили газу на загальну суму 1685 тис. грн. Справжньою бідою підприємства залишається несанкціонований відбір води із інженерних мереж теплопостачання. Йдеться про воду, яка була підготовлена для використання у тепловій мережі – очищена, пом’якшена, підігріта до певної температури і закачана у систему. Вартість суттєво вища від звичайної питної води, яку зазвичай подають у помешкання бориславців водогоном. Тому кожен кубічний метр води, який відібрали із опалювальної системи, лягає прямими збитками на баланс «Теплоенерго».
Міський голова запропонував керівнику «Бориславтеплоенерго» додавати до технологічної води барвник, який, окрім забарвлення, надавав би їй різкого запаху й у такий спосіб робив би непридатною для вживання. Розглядався також варіант додаткової оплати за відібрану з тепломережі воду. У переважній більшості багатоквартирних будинків міста встановлені теплові лічильники, що, окрім, тепла,, відслідковують кількість теплоносія, поданого і спожитого будинком. Мешканцям багатоповерхівок достатньо буде один раз заплатити за відібрану воду, щоб її несанкціонований відбір припинився.
Чимало клопотів комунальникам завдали вітри, які пронеслися над Бориславом вихідними та припинилися лише у понеділок під вечір. КП «Зелений світ» разом із житлово-експлуатаційними конторами та енергетиками ліквідовують наслідки бурі. Тепла погода та невеликий дощ збільшили рівень води на водозаборі у Рибнику, тож водопостачання міста повинно поліпшитись. Окрім того, місто закупило витратоміри води, які цього тижня планують встановити на водогоні із Рибника та Бухова, що також повинно позитивно вплинути на водопостачання.
Газета “Нафтовик Борислава”
ТОП коментованих за тиждень