Хто був проти ОТГ

10.10.2020 | Filed under: Публікації

25 жовтня відбудуться вибори до Трускавецької ОТГ, в яку ввійдуть місто Трускавець, села Бистрий, Зимівки, Станиля, Модричі, Уличне, Доброгостів та Орів. Чинний міський голова Трускавця Андрій Кульчинський єдиний з усіх кандидатів на голову ОТГ, хто починаючи з 2015 року відстоював ідею Великого Трускавця. На думку Андрія Кульчинського, це буде перспективна та заможна громада, і ці слова підтверджені фінансово-економічними розрахунками.

Зараз, перед виборами, раптом «полюбили» села інші кандидати. Наввипередки вони їздять в Уличне, Доброгостів, Модричі, Орів, наввипередки щось обіцяють та фотографуються на фоні сільських пейзажів, надають безкоштовні медичні та інші послуги, дарують принтери та сканери, роблять ремонти, тобто здійснюють фактичний підкуп виборців. А ще рік тому, не кажучи про віддаленіший час, ці люди всіляко протистояли ідеї Великого Трускавця, говорили, що «Трускавець не буде годувати бідні села».

Найперше виступали проти ОТГ у форматі Великого Трускавця команди Кісака та Козира. І одні, і другі в 2016-2017 рр. на зустрічах, на круглих столах, а найдужче в газетах «Трускавець Сьогодні» та «Джерела Трускавця» розпиналися, що Трускавцю села не потрібні. Особливо діставалося Орову, Доброгостову та Уличному, бо на них потрібно буде виділяти чимало грошей з міського бюджету. Газети збереглися. Збереглися і відео обговорень за участі Романа Бучковича (депутат від КУН), Петра Іванишина (товариш Р. Козира).

Пряма мова Козира на засіданні круглого столу в 2016 р.: «Об`єднана територіальна громада в тому вигляді як вона зараз представлена – це велика афера. Поясню чому. Якщо сьогодні хтось говорить, що об’єднана територіальна громада дозволить до себе притягнути інвестора, то це є велика омана, тому що сьогодні політична і економічна ситуація в Україні не дозволяє цього робити. Якщо зголоситься інвестор прийти на будь-яку територію, то він прийде до будь-якого сільського голови і з ним домовиться про інвестування цієї території. А для того, щоб виїхати на Діл, нам не обов`язково приєднувати сільську громаду Орова. Якщо ми матимемо консолідований бюджет територіальної громади, то значить ми мусимо відняти від себе частину грошей і утримувати орівську громаду. Нехай мені хтось скаже який ефект ми від цього отримаємо? Чому ми не спитаємо сільських голів, чому ми сільську громаду позбавляємо шансу стати самодостатньою?».

А ось ще пряма мова Козира, вже з виступу на пресконференції в газеті «Джерела Трускавця»: «Скажіть мені, хто буде утримувати школи села Орів, хто буде утримувати Народний дім, адміністрацію села, фельдшерсько-акушерський пункт? Хто буде підтримувати інфраструктуру? Чи спитали сьогодні мене, вас як платників податків чи ми готові нести такий тягар? Чи спитали городян у місті, чи вони готові ділитися доходами бюджету?»

Пряма мова Бучковича: «Ви скажіть що  села дають всього-навсього 5% надходжень до бюджету, чому ви про то не говорите Трускавець може бути окремою громадою самостійно, без сіл, може бути, не розказуйте байки, Трускавець був і може бути, і будь-яке село може бути територіальною громадою».

А тепер, напередодні виборів, вони раптом «полюбили» ці села. Кісак хвалить коні в Уличному, фотографується на фоні могили на горі Бренів і річки Орівчанки, а Козир згадує про 30-ліття підняття прапора в Орові, про хресну маму з Уличного і що назва Доброгостова походить від «добре гостити». А ще безкоштовно напередодні виборів косять траву та відвідують сільські цвинтарі. Вони без запрошення лізуть у хату виборців зі своїми газетами, де восхваляють принади сіл.

Чи можна їм вірити? Як же так, що 2-3 роки тому вони відмовляли селам у їхньому праві бути частиною Великого Трускавця, а тепер так «полюбили» Орів та Уличне? Відповідь проста – їм потрібні голоси сільських виборців.

Чому саме сільських? Бо у Трускавці цих двох кандидатів знають занадто добре. Ігор Кісак – вічний кандидат, який вже два десятки років на місцевих виборах завжди кудись балотується. В 2002 та 2006 йшов на мера міста, в 2010 – в обласну раду, в 2015 – знову на мера. Руслан Козир вже був міським головою Трускавця в 2010-2015 роках, і це один з найсумніших періодів в історії курорту. В 2014 році кількість відпочивальників різко зменшилася, а до того уряд Азарова в часи президента Януковича відмивав у Трускавці шалені гроші. Чого вартує хоча б «ремонт» щойно заасфальтованої вулиці Суховоля. Громада Трускавця в 2015 році дала Козиру мандат недовіри: він зайняв третє місце.

Є ще один кандидат, який теж експлуатує тему сіл та їхньої ролі в Трускавецькій ОТГ. Це колишній голова міської організації Партії регіонів, екс-мер Трускавця Лев Грицак. Зараз він їздить по селах і теж займається фактичним підкупом виборців. Дарує антисептики, принтери, робить ремонти по школах та біля церков, безкоштовно «обстежує» людей в «медичному» бусі. Чи просто так?

Ще варто нагадати, що за урядування Грицака Трускавець не мав мирних стосунків з  сусідніми Станилею та Модричами. З Модрицькою сільською радою був суд за земельну ділянку навпроти озера, яку тодішня трускавецька влада продала, а Станиля сказала «Ні!» сміттєзвалищу.

А що інші кандидати? Мирон Флюнт, діючий голова с. Модричі, теж був категоричним противником Великого Трускавця. Мовляв, ніколи Модричі не дадуть згоди на об`єднання. Пряма мова: «Землю ви нашу не отримаєте, бо зразу на нашій території зробите цвинтарі, смітники. Ви того не отримаєте!». То чого ж тепер балотується на голову ОТГ?

Системно, наполегливо та ефективно відстоював ідею Трускавецької ОТГ з 7 селами Андрій Кульчинський. Зустрічався з громадами сіл, з сільськими головами, розпочинав реалізувати спільні проєкти, в тому числі по міжнародній співпраці. З самого початку своєї каденції Андрій Кульчинський старався по можливості брати участь у всіх важливих заходах у вищезгаданих селах – у вшануванні загиблих героїв, у відкритті пам’ятників, дитячих садків, музеїв чи інших об’єктів, вів переговори з обласними депутатами щодо виділення більших сум грошей на ті чи інші інфраструктурні потреби сіл.

ОТГ обирає голову з-поміж тих, хто завжди пам’ятав про села та їхній розвиток, і тих, хто категорично не хотів бачити села в складі об’єднаної громади. На щастя, в сільських людей пам’ять хороша, тож вони не будуть вірити перекинчикам та лицемірам, які зараз фотографуються з конями біля річки чи біля могил героїв. Вірити можна тим, хто підтримує села не словом, а ділом.

Люди, які були категорично проти об`єднання в форматі Великий Трускавець, не повинні отримати жодного голосу підтримки ні в Орові, ні в Зимівках, ні в Бистрому, ні в Уличному, ні в Доброгостові. Зрештою, Модричі, Станиля та і сам Трускавець теж дадуть мінімум голосів тим, хто вчора співав одне, а нині заводить протилежне. Брехнею світ пройдеш, а назад не вернешся!

Відеодокази: тут і там.

Василь Бойко, газета «Трускавецький вісник»

(Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви