Після цьогорічних аномальних морозів усі із нетерпінням чекаємо на весну. Ще трішки – і на заміну холодів і снігу прийде тепле, ласкаве сонце. Усе оживе. Розпочнуться роботи в полі, почнемо веснувати. Про холодну зиму, як поганий сон, хочеться забути. Але, мабуть не варто. Морози дечому навчили, нагадали, що справді потрібно готувати влітку. Якою видалась зима для села, кому було найважче? Чи про всіх пам’ятала громада? Про все це, а також про пріоритети в діяльності сільради на цей рік спробували довідатися в розмові з сільським головою Модрич Мироном Флюнтом.
– Цього року в Унятичах від переохолодження померла людина. Якщо ж говорити про Україну, то від аномальних морозів загинуло близько 170 осіб. Цих смертей могло й не бути, якби наше суспільство було добрішим, уважніше ставилося до тих, хто далеко не завжди може давати собі раду сам. А як у Модринах було? Хто допомагав тим, хто потребував допомоги?
– У Модричах було дуже холодно. Найбільший мороз зафіксовано в низинних місцях села. Кілька разів температура повітря опускалася до мінус 33°. Такого давно вже не було. Особливо важко довелося людям старшого віку, одиноким. Ми постаралися, аби всі вони перебували у полі нашого зору. Була створена мобільна група, до складу якої, крім Віри Бордун, головного лікаря нашої медичної амбулаторії, увійшли члени виконкому сільради. Вони як, зрештою, і сільський голова, періодично навідувались до людей, тримали ситуацію під контролем. До форс-мажорних обставин у нас не дійшло. Дякувати Богові, обійшлося без пожеж, аварійних вимкнень електроенергії, інших негативних наслідків.
– Що можете сказати про цьогорічний бюджет села? Наскільки порівняно з минулим роком Модричі «збагатіли»?
– Нічого такого особливого не скажу. Усе залишилось у рамках минулого року. Як самі розумієте, сьогодні ледве не усі думають про те, як вижити, втриматися в бізнесовому сідлі. Ані пожвавлення підприємницької діяльності не маємо, ані додаткових робочих місць не створено. Усі надходження село отримує від діяльності зареєстрованих на нашій території санаторно-курортних колективів. Якщо вони працюватимуть – усе буде добре. Затверджений депутатами бюджет на 2012 рік становить 678тис.620грн. Частка загального фонду залишилась у межах минулорічного показника – 534тис.420грн. Спеціальний фонд також істотно не змінився. Якщо бути точним – йдеться про 144тис.200грн. Левова частка коштів піде на виплату податків та зарплатні працівникам сільради й Народного дому, а також оплату за електроенергію та газ. Із такими коштами на благоустрій не дуже і розгорнешся.
– Але ж це, мабуть, не означає, що для розвитку села нічого не буде зроблено. Сільрада, мабуть, працює над реалізацією певних пріоритетних напрямів, не лише на бюджет покладає свої надії сільський голова?
– Певно, що так. Будемо шукати спонсорів, залучати додаткові кошти для ґрунтовного ремонту вулиць Л. Українки, Веселки, Паркової, Будівельної. Тут буде чорне покриття. Сподіваюсь, вдасться зробити більше, ніж плануємо. Подумаємо над тим, щоб нарешті навести лад з Модрицькою. Ця вулиця важлива тим, що з’єднує село з Бориславом. У гарну погоду пересуватися нею можна, у погану – ні. Тож до Борислава доводиться добиратися через Трускавець або Дрогобич. Звісно, що нас це не задовольняє. Плануємо зміцнити покриття вулиці, провести гравійний ремонт. Модричі – гарне приміське село. Але освітлюється не найкращим чином. Дещо для того, щоб виправити ситуацію, вже зроблено. Торік вдалося провести освітлення на чотирьох вулицях – І.Франка, Л.Українки, Довжанській та Сагайдачного. Цього року роботи буде продовжено. Проведемо світло на Парковій, Веселки та В.Івасюка.
– У Дрогобицькому районі функціонує 47 сільрад. Хто допомагає відстоювати інтереси Модрич в районі та області?
– Маємо свого депутата у районній раді – Ігоря Миколайовича Голяка. Він двічі обирався головою районної ради. Дуже досвідчена, авторитетна людина. Інтереси своїх виборців він, звісно, відстоює ефективно: всі його знають, шанують. Багато робить для села і депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний. Завдяки його старанням торік, наприклад, отримали 50 тис. грн. на ремонт комунальних доріг.
Олексій Дорофтей, газета «Вільне слово»
ТОП коментованих за тиждень