Чергове засідання міськвиконкому Трускавецької міської ради проходило у вівторок, 29 листопада. Розпочали із освітніх питань, котрі доповідав начальник відділу Михайло Шубак. З уродинами його привітала та букет жовтих квітів подарувала кума Валентина Бодак, заступниця трускавецького мера. А потім взялися до діла – заслухали, як трускавецька освіта здійснює заходи з відпочинку та оздоровлення дітей і як планує працювати в цьому напрямку в майбутньому. І хоча в оздоровленні у пришкільних таборах у Трускавці є певна родзинка – плавальний басейн, та все одно діти не дуже охоче йдуть на оздоровлення в стіни, де вони перебувають весь навчальний рік. Їм цікавіше змінити обстановку – так, до речі, практикують оздоровлення дітей своїх працівників у ряді оздоровниць Трускавця, зокрема в “Шахтарі” та “Кришталевому палаці”.
Інша тема – потреба закріплення меценатів за школами та дитячими садками, котрі не тільки б допомагали фінансово, а й у вирішенні багатьох поточних господарських питань. Приклад подає “Перлина Прикарпаття”. Так Михайло Шубак закликав відродити стару радянську традицію шефства над освітніми закладами.
Окремого дослідження потребує тема приписів санстанції для нормального функціонування як самих шкіл, так і груп продовженого дня, спортивних залів та душових кабінок при роздягальнях, благоустрою території тощо. Зачепили і тему міської лазні на території СШ № 3, яку хочуть окремі підприємці взяти в оренду. А міський голова Р. Козир наголосив, що пріоритетом освіти Трускавця є автономне опалення для кожного закладу.
Після розгляду протесту прокурора (доповідала Оксана Хемич, завідувач юридичного відділу) 16 членів виконкому погодили ряд проектів рішень від відділу обліку та приватизації житла (оформлення документів на приватизацію житлових приміщень в гуртожитках, зняття з квартирного обліку та реєстрація на цьому ж обліку тощо) – з цього питання доповідала керівник відділу Галина Грицьків. Як завжди, багато проектів рішень підготувало управління архітектури, доповідав начальник управління Олександр Грищенко. Було надано ряд дозволів на розробку детальних планів територій, та не всім. Громадянин Пасемко так і не отримав згоди від влади міста на облаштування багатоквартирного житлового будинку на Симоненка, 20. Як сказав Руслан Козир, “треба відмовити”. І хто би нашого голову та й не послухав? Відмовили і МАУП у будівництві каплички УПЦ КП на території навчального закладу. Мотивація дивна – в місті є багато культових споруд. Інша мотивація – в МАУП є заборгованість по заробітній платі, захаращена територія. Хтось запитав – а чия це земля? Юрій Яворський, заступник мера, задоволено відповів: “Наша…”. Таким чином, влада Трускавця бореться із будь-якими проявами розвитку духовності у Трускавці. Тепер православним відмовили у будівництві каплички, не так давно відмовили протестантській громаді “Еммануїл” у будівництві церкви на вулиці Городище, навіть є намагання витіснити з медіа-ефіру трускавецького радіо передачу УГКЦ “Скарбничка віри”, бо “від неї нема прибутків”. Нагадаємо, що ця радіопередача виходить в ефір ще з 2005 року і досі ніколи не поставало питання про те, щоб церква платила владі, адже кожен знає, як колись влада нашкодила церкві. Та тепер кожен хоче грошей. Навіть у питанні присвоєння поштової адреси для “Дворика Лева” (ТзОВ “Лемар-Євросервіс”) Руслан Козир не приховував своїх апетитів, не приховував, що його цікавлять гроші. І це незважаючи на те, що навколо було облагороджено територію, за кошти “Лемару” вирішено питання електроживлення кількох будинків на Данилишиних в 2010 році, відремонтовано приміщення читальні на Стебницькій, не кажучи вже про спорудження кількох сучасних дитячих майданчиків. Та навіть датована листопадом 2010 року довідка з УЖКГіБ про те, що інвестиційні зобов’язання перед містом фірма виконала і перевиконала, не переконують пана Козира – йому тільки гроші подавай…
В той же час надано ряд дозволів на оформлення права власності на кілька кіосків. Один із них певний член виконкому назвав так: “там не кіоск, там кіощище”. Не викликав заперечення і магазин із прибудованими приміщеннями одного із друзів чинного мера. Натомість кіоск художників, котрі відстоюють в суді свої права, якими нехтує міська влада, став більмом в оці для чинуш. Навіть газетні кіоски в курортному парку (3 від “Торгпреси” та 1 від “Високого замку”) – і ті “шкодять “Нафтусі”…
Також на виконкомі було передано на баланс відділу культури сесійну залу (Бориславська, 1), списано старий автомобіль ГАЗ-24 з балансу КП “Харчовик”, вирішено передати на баланс ОСББ “Дукат” будинок 9 на вулиці Стуса, створено комісію, котра займеться інвентаризацією комунального майна (на чолі з заступником мера Петром Нестерівським), надано дозвіл на виготовлення ряду дублікатів свідоцтв на право власності, втрачених громадянами чи юридичними особами, надано кілька дозволів на облаштування додаткових входів у будинки, закріплено місця стоянки таксі (за новим законодавством квоти встановлюватиме місцева влада), затверджено перелік адміністративних державних послуг, заслухано інформацію про розпорядження міського голови (63 розпорядження за період з 26.10.2011 по 29.11.2011). Виконком також спробував допомогти у ряді випадків сімейних непорозумінь, коли мати заперечувала проти того, щоб батько бачився з сином чи коли майно неповнолітніх могло б бути під загрозою. Ці питання доповідала представниця Служби у справах дітей. Одним з останніх рішень було надання дозволу гр. Шиманській-Карп’юк на розміщення зовнішньої реклами на бульварі Ю. Дрогобича.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень