Назар Веретка: «Спішно перегрупували сили, щоб під час пандемії за наслідками господарювання бодай на «нуль» вийти»

16.09.2020 | Filed under: Некатегоризовано

Як у Трускавці, який у нашому регіоні найбільше зазнав збитків від запровадження карантинних обмежень, дають собі раду підприємці та комунальники? Про що свідчать перші місяці роботи в нових умовах? Розмовляємо про це з керівником КП «Парк курортний» (м. Трускавець) Назаром Вереткою.

Від карантину найбільше Трускавець постраждав

– У нашому регіоні від запровадження карантину найбільше постраждав Трускавець. Саме на курорті рекордно впали платежі до бюджету. Нічого дивного тут немає: йдеться про моногалузеве місто, де все залежить та «тримається» на санаторних послугах та лікувальних процедурах. Не працює санаторно-курортний комплекс – немає платежів. Як ця ситуація позначається на фінансовий стан та господарську діяльність КП «Парк курортний»?

– Ніхто не чекав, не сподівався, що світ буде мати справу з коронавірусною інфекцією. Пандемія внесла корективи у всі сфери людською діяльності. У нас також були великі плани на весну та літо. Але впав дохід, бо в місті кілька місяців не працювали комунальні ринок та туалет. Недоотримали ми й певні кошти від міської ради, яка нас частково фінансує. І все це, звісно ж, позначилось на роботу колективу. Нічого не зробиш: такий видався непростий рік. Більше ніж на половину впали надходження до міського бюджету. Хто б таке міг подумати? І в поганому сні не насниться.

Ми спішно перегрупували сили, визначились з пріоритетами, щоб за наслідками господарювання бодай на «нуль» вийти. Довелось відмовитись від деяких робіт, почекати з реалізацією проектів, які не потребують негайного виконання. Затягли паски: кожен з працюючих, в тому числі й директор, побував у 2 відпустках – «законній» та за власний рахунок. Допомогла держава. За час перебування на біржі праці, куди потрапили непрацюючі під час перебування у неоплачуваній відпустці, надійшла компенсація. Кожен, крім пенсіонерів, отримав приблизно дві третини зарплатні.

Повертатись до звичного режиму роботи почали поступово. Коли виросли трави – по 3 дні на тиждень працювала дільниця благоустрою. Якщо виникали якісь позапланові роботи, як, наприклад, прибирання об’їзної, то вони виконувались негайно. Виводили людей у вихідні – і вони прибирали. Цей рваний ритм, зменшення видатків допомогли нам вижити.  Ситуацію вдалося взяти під контроль, почуваємо себе впевнено.

Це не той випадок, коли радіти потрібно. Але нічого не зробиш: потрібно почекати, поки світ пандемію не здолає.

Заробіток впав на 30%

– Зменшення зарплатні не сприймається ніким. На скільки впали заробітки у вашому колективі і як до цього поставились працюючі? Багато людей звільнилось?

– Спробую це пояснити на прикладі  двірників. Якщо до пандемії вони працювали 6 робочих днів на тиждень, то тепер 4 – по понеділках, середах, п’ятницях та суботах. Так само і в інших підрозділах. Від подібних нововведень люди не радіють, але й не обурюються.. Сприймають, як належне. Кожен бачить, що маємо форс-мажор.

Як директор своє головне завдання бачу в тому, щоб зберегти колектив. Вважаю, що місію свою я виконую. Люди не розбіглись, всі залишились. Мене це тішить. Маємо сильний, згуртований колектив. Скажу, кладучи руку на серце, що люди цінують свою роботу, і виконують її совісно. Повірте мені, так було не завжди. Наша робота важка – то вам не в бюрку сидіти!

Коли в місті курортників не вистачає…

– Як відбулось повернення до праці на сувенірному ринку, який напряму залежить від відпочивальників? Бо коли  в місті немає курортників – сувенірний, як стверджують самі ж підприємці, «пролітає» …

– Це, справді, так. Виторг  тут напряму залежить від чисельності курортного люду. Розуміючи це, пішли назустріч проханням підприємців. У липні звільнили їх від орендної плати. А з вересня до кінця року вони платитимуть лише половину оренди. Дуже вдячний міському голові Андрію Кульчинському та депутатам міськради, які, погодившись з нашою пропозицію, дали своє «добро» на зменшення оренди. І сувенірний бізнес  почав оживати. Як наслідок, пішли якісь проплати на наше підприємство. На роботу вже вийшла бухгалтер-касир, яка обслуговує ринок.

Не знаю, як далі буде, бо всяке, зважаючи на постійний ріст кількості інфікованих в Україні,  може трапитись. Будемо сподіватись, що до повернення  до «глухого» карантину, як це було, починаючи з березня до середини червня, більше не дійде. Йдеться тут не лише про Трускавець, де ситуація з інфікованими порівняно зі Львовом, Києвом чи Тернополем дуже обнадійлива, а й з всеукраїнською вірусною «картинкою»: нам потрібно, щоб  на курорт приїжджали люди з  регіонів та з-за кордону.

Як воно буде – залежить від всіх нас. Слід дотримуватись встановлених урядом карантинних правил. І вдома, і на роботі, і в громадських місцях. Нічого особливого не вимагається. Будьмо слухняні – і тоді все внормується, стане на своє місце.

Людей мало. Але парк у привабливості додав

– Ваш колектив має дуже гарну та символічну назву – «Парк курортний».  Вона говорить сама за себе. Що можете сказати про курортний парк? В якому він сьогодні стані? Чому так мало людей сьогодні прогулюється його стежками та алеями?

– Упродовж останнього часу в парку відбулося багато позитивних змін. Він, на моє переконання, додав у привабливості порівняно з минулими роками. І це має своє пояснення: у парку проводиться реконструкція. І освітлення міняється, і нова тротуарна плитка дається, і ціла низка інших робіт відповідно до проекту реконструкції виконується. Не буду про це говорити, бо за даний напрямок відповідає управління житлово-комунального господарства міськради, а не КП «Парк куротний». Наш же обов’язок полягає в тому, щоб утримувати парк у чистоті. Обрізка дерев, вивіз сміття,побілка та ремонт лавок, квітникові та кущові насадження – все це і ще багато чого іншого роблять наші люди.

Є в  «Парку курортному» така служба, яку очолює Уляна Демакіна. Ось вона цим всім і займається. Не від випадку до випадку, а системно і щодня.

Щодо людей, які гуляють у парку. Колись і справді їх було більше. Що робити, якщо в такий складний час живемо! І пандемію маємо, і війна на сході триває, і багато чого іншого звалилось на голову українців, не дає нам повною мірою насолоджуватись радощами життя. Переживемо, здолаємо свої труднощі.

Не за горами той час, коли, сподіваюсь, по-справжньому оживе вітчизняна економіка. Тоді до Трускавця більше людей приїжджатиме. І в парку, повірте, буде набагато веселіше ніж сьогодні. Ми готуємось до цих часів.

Дозвіл на зрізку лише  Львівська екологія дає

– У курортного парку часом падають дерева. Їх зрізують, кудись вивозять.  А далі що? У Трускавці побутує думка, що парк через надмірну зрізку починає втрачати у своїй привабливості. Що про це скажете?

– Що думка, яка, за вашими словами, побутує у нашому місті, не відповідає дійсності. Я маю вказівку від голови міськради Андрія Кульчинського щодо поводження з деревами в парку. На місце одного зрізаного дерева 3 молоді саджаємо. Повірте, що вказівка виконується. Щоразу інформую міського голову і депутатів, звітуюсь за посадку дерев та кущів, проведене озеленення. Тим, хто має сумнів, підозрює нас у якихось несанкціонованих, незаконних діях у парку, скажу, що без дозволу відповідної служби з департаменту екології Львівської облдержадміністрації не видаляється жодне з дерев парку. Перед цим комісією, до складу якої входять відповідні фахівці,  формується відповідне подання, в якій вказується вік дерева і багато іншої обов’язкової для подібного роду випадків інформації. Є відповідна процедура, яка дотримується від «а» до «я». Долю дерев у парку, які підпадають під зрізку, вирішуємо не ми. Все перебуває на обліку, жорстко контролюється. І не тільки, до речі, в парку.

Зверніть увагу, знайдіть на території курорту місце чи зону, яке планомірно не засаджується, не перебуває у полі нашого зору. Такого місця не знайдете!

Замовлення-заявки заздалегідь  робляться

– Саджанці дерев, квіти, декоративні і інші кущі, які використовуються для озеленення немало коштують. Який існує порядок формування закупівель, де купляєте посадковий матеріал?

– Замовлення-заявки робляться заздалегідь. Часом, аби придбати необхідний для посадки матеріал, проводяться тендери. Тут все залежить від суми замовлень. Коли асортимент необхідного нам матеріалу не дуже широкий – звертаємось до підприємців, які господарюють під самим Трускавцем, мають ділянку із саджанцями в Сільці. У випадках, коли йдеться про більші закупівлі, віддаємо перевагу розташованій у селі Чишки неподалік Львова фірмі «Плантпол».

Купити, привезти, посадити – це лише пів справи. Колектив відповідає й за те, щоб «придбання» – чи то дерево, чи то кущ, чи, наприклад, квітка не загинуло, а прижилось.  Для цього дається підживлення, здійснюється прополка та поливання. Мале деревце, якщо щодня не підливати, помре. Так само і квіти та кущі сохнуть, якщо не забезпечити надійний догляд за ними. Усю цю трудомістку роботу, яку далеко не всі помічають і належним чином оцінюють, виконують наші люди.

Сани готуються влітку, а віз узимку

– Починається осінньо-зимовий період, чи не найвідповідальніша пора для КП «Парк курортний». Які завдання поставлено перед вами?

– Недаремно кажуть, що сани готуються влітку, а віз узимку. Гаряча пора у нас. Проводимо ремонтні роботи. Переглядаємо та лагодимо всю свою техніку. Ланцюги, колеса, відвали – на все потрібно кинути оком, довести до пуття, щоб не мати мороки потім, коли задощить, почне допікати сніг та мороз. Готуємось  також і до проведення тендерів, аби закупити піщану-соляну суміш та інші реагенти, які використовуються взимку на посипку доріг.

Настав час для  кронування  дерев. Саме восени визначаються дерева – кандидати на зрізку. Проводиться огляд, під час якого  фахівці з озеленення ставлять відповідні відмітки-позначки на таких деревах. Крім того, існує й поточна робота. Починає опадати листя. Слід вчасно прибирати дороги та тротуари. І в місті, і в парку забезпечуємо вчасний вивіз сміття.

Левова частка коштів надходить з міського бюджету

– Як формується бюджет підприємства? Чи вистачає того, що сьогодні заробляє колектив,  на оплату праці, забезпечення стабільної роботи?

– Коштів, які заробляє колектив, на все не вистачає. Левову частку грошей, які використовуються нашим підприємством для виконання «покладених» на нас  робіт, надходять з міського бюджету. Скільки та на які цілі виділяти коштів вирішують депутати. Звісно, що свою роботу плануємо. Заявки готуються на 3 роки наперед, щоб був час все обдумати, визначитись з розмірами фінансування. Було б гріх жалітися. Нас чують, підтримують у планах  та проханнях. Часи, як це траплялося раніше, коли кошти виділялись із запізненням і колектив мав заборгованості, минулися. Сподіваюсь, що назавжди.

Олексій Дорофтей, газета «Високий Замок плюс Дрогобиччина»

(Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви