4 жовтня у сесійній залі Дрогобицької районної ради під головуванням Михайла Сікори відбулося засідання сесії, на якому розглянули порядок денний, що містив 18 питань. Замість голови РДА, який того дня змушений був поїхати до Львова на колегію ЛОДА, адміністрацію презентував перший заступник – Михайло Винницький.
Гостра полеміка розгорілася одразу під час розгляду першого питання порядку денного. Її ініціатором став депутат райради Василь Дзвінка. Йшлося про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Дрогобицького району за І півріччя 2011 року. Назвавши цілу низку огріхів у цій сфері, депутат заповзявся критикувати районну держадміністрацію і запропонував визнати її роботу щодо дотримання вимог Програми незадовільною. Окрім того, пан Дзвінка забажав, аби голосування проводилося таємно, позаяк чимало депутатів не хотіли б псувати дружні стосунки з керівництвом РДА. Але, попри те, що В.Дзвінка нібито виголосив прохання більшості, депутати проголосували проти такої ідеї. Голосування відбулося у відкритому режимі й показало, що багато хто з народних обранців не поділяє думки Василя Дзвінки, який різко засудив результати роботи РДА з виконання Програми. На захист управлінського апарату райдержадміністрації виступив і сам голова районної ради Михайло Сікора. Він заявив, що «двійка» – це надто сувора оцінка для РДА.
Депутатський корпус активно обговорював питання виконання районного бюджету Дрогобицького району за І півріччя цього року і внесення змін до нього. Попри горезвісні підприємства «Карпатські зорі» і «Карпати-22», які допустили податковий борг, до них долучилися відділи освіти, культури та туризму. Бюджет району недоотримав значних надходжень. Винуватцям фінансових порушень виголошені догани.
Депутат райради, голова бюджетної комісії Михайло Кравець поскаржився, що в бюджет не надходять кошти від продажу землі та проведення аукціонів, а це веде до зриву виконання програм капітального будівництва. Через недотримання нормативів споживання енергоносіїв бюджетними установами за кілька останніх місяців наповнення районної скарбнички зменшилося.
Прозвучало кілька слушних зауважень під час обговорення питання про стан підготовки народногосподарського комплексу Дрогобицького району до роботи в осінньо-зимовий період 2011-2012 років. Найбільше запитань лунало на адресу Дрогобицького управління з експлуатації газового господарства. Депутати нарікали на низьку якість газу, про що, за словами Любомира Сікори, свідчить навіть його неприродний колір – рожево-червонястий замість синього. Вони зобов’язали газовиків подбати, щоб в установах, організаціях, навчальних закладах району був проведений відповідний ремонт газопроводів, щоб, не дай Боже, не сталося біди.
Швидко і майже без суперечок більшістю голосів депутати проголосували прийняття в спільну власність територіальних громад Дрогобицького району приміщення Дрогобицької районної лікарні №5, створення амбулаторій загальної практики сімейної медицини на базі фельдшерсько-акушерських пунктів сіл Попелі, Нижні Гаї, Опака, Верхні Гаї. Внесли зміни до Статутів Снятинського НВК І-ІІ ст. та Добрівлянського НВК І-ІІІ ст. і затвердили Програму відновлення роботи та будівництва нових дошкільних навчальних закладів Дрогобицького району на період 2011-2012 років.
Здавалось би, після такого позитивного розгляду порядку денного сесія дуже швидко мала б завершитись. Але, як і на початку засідання, знову почалася дискусія навколо питання про хід виконання «Комплексної програми протипаводкового захисту в басейнах річок Дністер, Прут та Серет» на території Дрогобицького району. У процесі обговорення з’ясувалося, що дійові особи, які фігурують у реалізації програми, не зовсім добросовісно і чесно виконують свої зобов’язання. Згідно з державною програмою, на протипаводкові заходи в 9 районах південної частини Львівщини виділена певна сума коштів. Замовником робіт виступає ДП «Львівська обласна дирекція з протипаводкового захисту», генпідрядником – ТзОВ «ТКС-Гідроресурс», а Дрогобицьке управління водного господарства практично усунене від будь-якого контролю і впливу на здійснення комплексних заходів. За словами керівника місцевої водної служби Георгія Демчука, до переліку об’єктів, де планують облаштовувати дамби для захисту від повеней, не входять кілька сіл, у яких ситуація дійсно критична. Пан Демчук переконаний, що тут йдеться про корисливе «освоєння» коштів, тому й обрали «зручні» села для того, щоб там нагріти руки.
Насторожує і той факт, що проектно-кошторисна документація на виконання протипаводкових робіт не погоджувалася із районним керівництвом. «Цьому є логічне пояснення, – заявив М.Сікора, – адже в Дрогобичі нема служб будконтролю й екології. Усі важелі впливу зосереджені в обласних структурах».
З підозрою та застереженнями, висловленими головою райради, погодилися майже всі депутати і внесли пропозицію створити відповідну депутатську комісію й провести перепогодження документації щодо плану протипаводкових заходів із районними службами.
Ірина Михаць, газета “Галицька зоря”
ТОП коментованих за тиждень