Що зроблено в 2010 році в Дрогобицькому районі
Торгівля. Введено в експлуатацію 6 підприємств торгівлі та 3 підприємства ресторанного господарства, якими створено 12 нових робочих місць. Відкрито у 6 селах району магазини по обслуговування малозахищених верств населення близько 710 осіб, зокрема в смт. Підбуж, с. Ступниця, с. Уріж, с. Нагуєвичі, с. Доброгостів, с. Гаї Верхні.
Комунальне господарство, зв’язок. Введено в експлуатацію газопроводи в селах Медвежа, Коросниця, Ясениця-Сільна; замінено газопроводи низького тиску в с. Раневичі, середнього тиску в с. Уличне; замінено 242 електричні опори в 22 населених пунктах, що склало 134,4 % до річного завдання; проведено реконструкцію електромереж в с. Раневичі.
Освіта. На реалізацію заходів з енергозбереження в закладах освіти використано понад 1861,5 тис. грн.; відкрито групи загального розвитку у дошкільно-навчальних закладах сс. Рихтичі, Вороблевичі; відкрито короткотривалі дошкільні групи на базі шкіл сс. Снятинка, Добрівляни; відкрито навчально-виховні комплекси, загальноосвітній навчальний заклад, дошкільний навчальний заклад у сс. Модричі, Волоща, Попелі, Ясениця; продовжувалась реконструкція школи в с. Сторона (гірська частина району).
Медицина. Придбано санітарний автотранспорт для районних лікарень у сс. Грушів, Н.Кропивник; для амбулаторій ЗПСМ в сс. Раневичі, Винники, Лішня; для відділення ШМД ДРЛ №5; встановлено модульну газову котельню в смт. Меденичі (240,0 тис. грн.).
Екологія, охорона довкілля. Завершено роботи із захисту с. Уріж від підтоплення паводковими водами р. Бистриця – 86,5 тис. грн.; проведено очистку міжгосподарських меліоративних каналів( 4,3 км ) на суму 34,8 тис. грн.; проведено ремонт 54 гідротехнічних споруд (5,4 тис. грн.); проведено роботи з ліквідації проривів дамб обвалування після проходження паводку на р. Ріпчанка — 31,6 тис. грн.; проведено реконструкцію берегоукріплення на переході через р. Майданчанка – 169,7 тис. грн.; здійснено розчистку русла та покращення гідрологічного стану р. Бистриця на території Урізької сільської ради – 268,4 тис. грн.
Керівник управління економіки Дрогобицької РДА Я. Ковтик
Про соціально-економічний розвиток Дрогобицького району у 2010 р.
Населення району: 74,3 тис. осіб. Кількість населених пунктів – 76. Кількість місцевих рад – 48 ( 2 селищні, 45 сільських, 1 районна). Межує з Стрийським, Миколаївським, Турківським, Сколівським, Старосамбірським, Самбірським та Городоцьким районами. Голова Дрогобицької районної державної адміністрації – Михайло Сендак. Голова Дрогобицької районної ради – Михайло Сікора.
Результати атестації державних службовців ДРДА. Кадрова політика як передумова адміністративній реформі. Фактично працюючих в адміністрації 113 осіб. З них 80 державних службовців підлягало атестації, 33 – не підлягають атестації, або вирішили не атестуватися (18 осіб перебувають на посаді менше одного року, 11 – відпустка по вагітності, пологах та догляду за дитиною, 1 – призначено на посаду на визначений термін, 3 – інше).
Згідно з атестацією 55 держслужбовців відповідає займаній посаді, 22 – відповідає займаній посаді за певних умов, 3 – не проходили атестації у зв’язку з хворобою. В даний момент є 8 вакантних посад.
– Основне для будь-якого рівня керівника – це сформувати дієздатний, професійний колектив однодумців. Зараз я не задоволений роботою окремих заступників, які не розуміють, що таке виконання своїх функціональних обов’язків, і втручаються в кадрову політику. Якщо вони не проявлять себе як професіонали, то відбудеться їх заміна. За кадри відповідає керівник. – М. Сендак. – Ще одна важлива задача в 2011 році: відбудеться також заміна керівників, директорів шкіл, які пропрацювали 5 і більше пенсійних років. Таким чином дамо зелене світло молодим спеціалістам. Не може жінка 65 – 70 років працювати директором школи.
Освіта. У районі функціонує 57 загальноосвітніх закладів. Навчається – 7039 учнів. Спостерігається зменшення наповнюваності шкіл і класів (з 18,8 до 16 учнів в класі). Цього року відкрито групи загального розвитку у дошкільно-навчальних закладах с. Рихтичі, Вороблевичі; відкрито короткотривалі дошкільні групи на базі шкіл с. Снятинка, Добрівляни; відкрито навчально-виховні комплекси, дошкільний навчальний заклад у с. Модричі, Волоща, Попелі, Ясениця.
– 2010 рік показав, що за неефективного керування попередньої влади втрачено велику суму коштів, передбачену на будову шкіл. А саме через те. що не був проведений тендер та експертиза, не використано 2,5 млн. гривень. Тому першочерговим завданням на наступний рік буде добудова шкіл у с. Сторона, Летня та Ролів. – М. Сендак.
Генеральні плани розбудови сіл. У 2010 році розпочато роботу з виготовлення генеральних планів розвитку сіл району, наявність яких дасть можливість значно прискорити і збільшити потік інвестицій. В цьому році вдалось завершити розробку генплану с. Рибник, Майдан. На стадії проектування та проведення експертизи перебувають генплани сіл Н.Кропивник, Лішня, Модричі. Бистриця (гірська).
Серед інших найважливіших питань, запланованих на 2011 рік:
1. Плановий ремонт доріг протягом року з твердим (за бюджетні кошти) і гравійним (своїми силами) покриттям.
2. Кар’єр у межах району (наприклад, у с. Уріж за межами сільської ради). Щоб не купляти за великі кошти сипучі матеріали у Стрию, Старому Самборі та ін.
3. Сміттєпереробний завод з переробки твердих побутових відходів. Уже є інвестор, ведуться переговори, визначаємося із земельною ділянкою на території району.
***
Промислові підприємства району за 11 місяців 2010 р. виробили продукції в діючих цінах на суму 47,9 млн. грн. Порівняно з минулим роком приріст обсягів виробництва промислової продукції у порівняних цінах склав 109,4%. Стабільно продовжують зростати обсяги виробництва продукції в галузі виробництва харчових продуктів – на 15,9 %.
Сільськогосподарськими виробниками забезпечено позитивні показники з виробництва м’яса – 175 тонн, або 115,9% до відповідного періоду минулого року. Забезпечено у цьому році виконання запланованих показників з виробництва зернових ( 108,9 % до завдання Програми), але на 9,3 % менше, ніж у відповідному періоді минулого року. Цей рік для сільськогосподарських виробників був непростим – внаслідок повені загинуло 426 га зернових. Для підтримки агропромислового комплексу затверджено 4 цільові програми, що фінансуються з районного бюджету на суму 380 тис. грн. За січень-листопад освоєно 323,1 тис. грн.
Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника у агропромисловому комплексі склала 1142,51 грн. і зросла у порівнянні з 2009 роком на 114,2%. Обсяг роздрібного товарообігу в 2010 році складе близько 66,8 млн. грн. і зросте до минулого року на 105%.
За січень-вересень 2010 року спрямовано 92.7 млн. грн. інвестицій в основний капітал, що становить 150,4% до відповідного періоду минулого року.
У 2010 році в Дрогобицькому районі реалізується 14 інвестиційних проектів загальною вартістю інвестицій – 17.9 млн. грн., з яких найбільшими є:
• проект з виробництва систем вентиляції, аспірації та пневмотранспорту (ТзОв “Євроген-Україна” с. Михайлевичі)- 250 тис. грн.;
• проект з виробництва піноблоків та з/б конструкцій (“ПП “Жваво “с. Болехівці, п-ць Мацигін О.Б.,с. Унятичі)- 160 тис. грн.;
• будівництво 75 – квартирного будинку на території Станильської сільської ради (ПП “Олвер-999” ) – 17 млн. 300 тис. грн.;
• будівництво II черги ( кафе, зал, мотель ) ПП “Інклюз ” – 2800 тис. грн.;
• реконструкція продовольчого магазину в с. Летня (ТзОВ “Хлібороб”) – 195,6 тис. грн.
На сьогодні готові до реалізації 3 інвестиційні проекти, де планується залучити приблизно 6.2 млн. грн.:
• завод з виробництва цегли в с. Уличне;
• будівництво цеху з розливу води в с. Уличне;
• реконструкція тваринницького приміщення для вирощування свиней в с. Брониця.
У 2010 році джерелами фінансування районної Інвестиційної програми є: кошти обласного бюджету – 3617.1 тис. грн.; кошти районного бюджету – 515.6 тис. грн.
Ці кошти спрямовано на такі об’єкти:
Добудову школи в с. Сторона -3 95.0 тис. грн. (р/б)
Реконструкцію школи в с. Ролів – 2946.5 тис. грн. (о/б)
Капітальний ремонт дороги смт. Підбуж – 150 тис. грн. ( о/б)
Кап. ремонт доріг с. Модричі – 491.6 тис. грн.
Улаштування водовідведення з приміщення підвалу дитячого садка в с. Рихтичі – 29,0 тис. грн.
У 2010 році в районі функціонує 2681 суб’єкт малого підприємництва.
За рахунок здійснення заходів щодо зайнятості населення в січні-листопаді 2010 р.:
Зайняте населення – 22 тис. осіб. Кількість зареєстрованих безробітних – 727 осіб, що менше на 10 осіб до початку року; створено 469 нових робочих місць, або 130,0% до річного завдання
До Зведеного бюджету України надійшло в січні-листопаді 2010 року податкових платежів в сумі 64,1 млн. грн., що на 12,7 млн. грн. більше, або 124,8% до відповідного періоду минулого року.
На 2010 рік затверджено доходи до загального фонду місцевого бюджету в сумі 14.4 млн. грн.
До загального фонду місцевого бюджету за січень-листопад 2010 року надійшло 13.6 млн. грн., або 104,6% до встановленого завдання та 107,4 % до минулого року .
Дотацію вирівнювання із Державного бюджету одержано в повному обсязі – 96,3 млн. грн.
Заборгованість з виплати заробітної плати станом на 01.12.2010 року склала 91,1 тис. грн. і її допустили ТзОВ “Карпати 22» – 44,3 тис. грн. та санаторій “Джерельний ” – 46,8 тис. грн.
Офіційну інформацію для «Трускавецького вісника» надала Дрогобицька РДА
ТОП коментованих за тиждень