Шоста сесія: дві частини

05.02.2016 | Filed under: Публікації

У четвер, 4 лютого, відбулося перше пленарне засідання VI сесії Трускавецької міської ради VII демократичного скликання. Умовно його можна розділити на дві частини: балаклива перша і результативна друга. Хоча за обсягом часу вони були приблизно однакові, та в першій частині депутати встигли прийняти тільки два рішення, натомість в другій – більше десятка. Але про все по порядку.

Розпочалася сесія із повідомлення про створення двох депутатських фракцій – «Самопомочі» (5 осіб, очолив депутат Олег Карпин) та «Народного контролю» (2 особи, очолив депутат Руслан Цехмейстер). Депутат Юрій Наконечний підняв тему освітлення біля дитячого садочка «Зірочка». Депутат Олег Карпин повідомив про просідання будинку № 4 на вул. Б. Хмельницького і звернувся з проханням провести там гідроізоляційні роботи, щоб відвести ґрунтові води. І по освітленню, і по гідроізоляції потрібно передбачити кошти. Про потребу створення єдиного реєстру учасників АТО говорив депутат Андрій Степаненко. Депутат Микола Сеньків розповів про проблеми мешканців будинку № 21 на вулиці Сагайдачного, де протікає дах. А депутат Тарас Матолич обурювався тим, що перевізники на внутрішньоміських маршрутах не дотримуються графіку руху і з цими перевезеннями слід навести лад. Як справедливо зауважив Тарас Матолич, найгірша ситуація у вихідні та святкові дні – тоді умови договору про перевезення пасажирів порушуються по кількох пунктах. Це дійсно болюча проблема, адже інколи у неділю навіть в обідню пору маршрутки № 1 чи № 3 не дочекаєшся.

На неналежні відповіді-відписки з міської ради поскаржився депутат Святослав Грабовський. Окрім того депутат запропонував створити Раду промоції міста та розглянути можливість видачі закордонних паспортів у Трускавці, оскільки зараз це можна зробити лише в сусідньому Дрогобичі, де доводиться вистоювати величезні черги. Інша тема, озвучена Святославом Грабовським – кошти на промоцію повинні витрачатися прозоро, а для цього потрібно проводити конкурси, як цього вимагає чинне законодавство України.

– Пропонується передбачити кошти на знімання роликів про Трускавець в розмірі 200 тисяч гривень. Як стало відомо, вже є той, хто буде знімати це відео. Ми ж виступаємо за те, щоб фінансування відбувалось в прозорий спосіб, а в цьому випадку, щоб був проведений конкурс, в якому могли б взяти участь наш будинок учнівської творчості, наші місцеві фото- та відеомитці і будь-хто бажаючий. В цьому випадку кошти надавалися б тому, хто зробить найкраще відео за найкращої ціни, – каже Святослав Мирославович.

Міський голова Трускавця Андрій Кульчинський у відповіді депутату пообіцяв, що такий конкурс буде проведено.

Першим питанням, яке розглянули депутати на сесії – про роботу філії «КОМ-ЕКО-БОРИСЛАВ» СП ТзОВ «КОМ-ЕКО-ЛЬВІВ» щодо збору та утилізації побутових відходів на території міста Трускавця. Доповідав і відповідав на запитання депутатів директор фірми «Ком-Еко-Борислав» Олександр Василянський. Підприємство працює в Бориславі з 2008 року, у 2010 році зайшло на ринок Трускавця. За п’ять з половиною років в цілому з роботою справлялися, хоча, звісно, були різні моменти. Про ці різні моменти розповідали, а точніше, показували на їх фото, депутати. Як сказав пан Василянський, в тариф не включена інвестиційна складова, що не дозволяє купувати нові контейнери, облаштовувати майданчики для збору сміття, сортувати відходи за євростандартами прямо на місці.

Одна людина сплачує за вивезення 1,8 метрів кубічних сміття в рік, що, за підрахунками одного з депутатів, становить 5 літрів сміття за 1 день. Щоправда, чомусь ніхто не підняв тему, що, можливо, було б доцільніше нараховувати плату за вивезення сміття від квадратних метрів, а не від кількості осіб. Адже є випадки, коли одна людина є власником кількох квартир, тримає там відпочивальників, а за їхнє сміття мають оплачувати інші.

Після довгих словесних баталій депутати все ж не стали оцінювати роботу фірми, почуту інформацію взяли до відома і вирішили оголосити новий конкурс щодо вивезення з міста твердих побутових відходів.

Другим питанням, яке депутати розглянули в першій частині сесії – зміни до бюджету (доповідав начальник фінансового управління ТМР Микола Федоричак). Доповідача слухали не надто уважно, та й питань до нього не виникало – «за» проголосували одноголосно. А от питання, яке доповідав генеральний директор ТзОВ «Трускавецький водоканал» Володимир Возняк, пройшло аж з другої спроби – після перерви. Бо до перерви одного голосу забракло.

Друга частина сесії була досить продуктивною. Без довгих обговорень депутати проголосували за такі рішення: 1) про вступ до Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна», 2) про надання адресної грошової допомоги на покриття витрат на житло і комунальні послуги інвалідам міста, 3) про адресну грошову підтримку довгожителів м. Трускавця на 2016-2017 роки, 4) про розгляд заяв щодо продовження договорів оренди та встановлення розміру орендної плати, 5) про розгляд заяви ГО «Меч Арея» та ГО «Розвиток громади» щодо надання приміщення в оренду та встановлення орендної плати, 6) про надання дозволу комунальному підприємству «Трускавецьжитло» на відчуження основних засобів, 7) про розгляд заяви Центру поштового зв’язку № 3, 8) про затвердження Програми «Придбання, обслуговування та монтажу обладнання для модернізації системи відео нагляду м. Трускавця на 2016 рік», 9) про затвердження плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2016 р., 10) про затвердження міської цільової Програми з фінансування робіт по виготовленню технічної документації житлового фонду на 2016-2017 роки та інші питання. Повернувшись до питання «Трускавецького водоканалу», депутати проголосували і за нього (мова йде про погашення частини боргу перед КП «Дрогобичводоканал», щоб запобігти відключенню електропостачання водозабору в Гірному). Як обнадіяв очільник водоканалу Трускавця Володимир Возняк, питання тарифів та суперечка, яка точилася більше року між Трускавцем та Дрогобичем, нарешті поступово врегульовується на найвищому рівні. Як було повідомлено на сесії, тариф на воду визначатиме не місцева влада, тож, на жаль, можемо мати новий «сюрприз» у платіжках – більший тариф на водопостачання та водовідведення. Як знаємо, уряд Яценюка все робить для того, щоб їм жилося краще, заможніше та веселіше…

Володимир Ключак

(Переглядів 246 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Трускавецькі футболісти – володарі перехідного Кубку! (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо юних футболістів (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)Здаються в оренду приміщення у Трускавці (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви