Дарма, що колись хтось із дотепників назвав радіоточку «брехунцем» – для більшості громадян вона стала майже членом сім’ї. Стоїть собі на кухні і невтомно сіє добро.
Саме тут повноцінно звучить українська пісня, кується повага до своєї історії, культури. Тут піднімають національну гідність громадян. А про те, що редакція місцевого радіо вчасно доносить своїм громадянам новини, годі й говорити – трускавчани з перших уст знають, що робиться у їхньому місті, слухають виступи керівників міста чи відповідальних осіб про успіхи й проблеми у тій чи іншій галузі…
Важко навіть уявити, що усе це може зникнути, бо у відповідних колах стали говорити про нерентабельність проводового радіо. Найпершими редакції «Франкова криниця Підгір’я» донесли цю інформацію працівники трускавецького міського радіомовлення. Одна із працівниць уже навіть розіслала оголошення в електронні ЗМІ про пошук роботи.
– Нас мають намір скоротити, – говорить працівник радіомовлення. – Хоч рішення про реорганізацію радіо у Трускавці ще немає, однак нам донесли таку інформацію, що для висвітлення роботи міської ради залишать двох журналістів, а проводове радіо зникне, бо є, крім того, проблема з його транслюванням, про це ми дізналися від працівників «Укртелекому».
Кореспондент «ФКП» звернувся за інформацією про проблему з проводовим радіо до відповідального працівника міськради, однак дізнатися щось детальніше так і не вдалося.
– Зарано ще про це щось говорити, – каже керівник прес-служби Трускавецької міської ради Валентина Гук, – оскільки у нас немає щодо цього жодного рішення. Єдине, що можу сказати тут: радіо нам потрібне. Навпаки, крім проводового, є намір впровадити роботу ефірного радіо.
Ґрунтовнішу інформацію вдалося роздобути у працівника «Укртелекому», котрий при цьому побажав залишитися невідомим.
– За розмовами про нерентабельність проводового радіо, – говорить працівник «Укртелекому» у Трускавці, – стоять керовані спроби знищення державного мовлення самими ж державними структурами. Національна рада з питань телебачення та радіомовлення, Національна комісія з регуляції зв’язку, Міністерство транспорту і зв’язку не знаходять порозуміння між собою – у кожного знаходяться аргументи на захист своєї позиції. Державні інтереси, які вони покликані захищати, відсуваються на задній план.
За даними співрозмовника, кількість радіоточок в Україні сьогодні становить 2,7 мільйонів і продовжує скорочуватися – у 1991 році їх було 19 мільйонів. Також «Укртелеком» уже розпочав масштабні скорочення персоналу. Нагадаємо, що ще в квітні нові власники «Укртелекому» – австрійська компанія EPIC – заявили про свій намір відмовитися від надання збиткових послуг, серед яких – проводове радіо.
Із зникненням в Україні радіоточки є загроза зникнення у нашій державі українського радіо взагалі. Зараз в інформаційному просторі нашої держави українське мовлення займає лише 10 відсотків – решта належить фінансово-промисловим групам, мовники яких є абсолютно байдужими до українських цінностей, до захисту національних інтересів держави. Але ми, громадяни України, маємо конституційне право отримувати інформацію з державного джерела – Національної радіокомпанії України. Один із способів донесення до нас цієї інформації – проводове мовлення.
Василь Кирилич, газета “Франкова криниця Підгір’я”
ТОП коментованих за тиждень