Головний редактор тижневика «Каменярі» Ігор Курус у ці вихідні продовжив роботу над створенням стратегії розвитку краю. Так, напередодні дня Святого Миколая пан Ігор побував у селах Уличне і Доброгостів. Він, зокрема, подякував сільському голові Доброгостова Миколі Лунишину за добре підготовлену попередню інформацію, яка буде передана в Київський інститут стратегічного розвитку для вивчення та опрацювання пропозицій.
В ході зустрічі з мешканцями Доброгостова було обговорено шляхи вирішення окремих проблем. Зокрема, парадоксальним виявився той факт, що у селі, де проживає майже 4 тисячі мешканців, відсутня аптека. І це при тому, що найбільш поширеними хворобами, які призводять до смерті людей, в тому числі і працездатного віку, є серцево-судинні хвороби. При обговорені цієї проблеми виявилося, що у селі відсутнє приміщення, де можна було б організувати аптеку, чи аптечний кіоск, оскільки приміщення амбулаторії при минулому керівництві було передано району.
Для того, щоб правильно розвивався регіон, спочатку необхідне спілкування з громадами, а потім планування дій і реалізація запланованого, тому що люди знають краще, що їм треба. На думку Ігоря Куруса, якщо б діюча районна і обласна влада спілкувалася з доброгостівцями, то проблема аптеки була б вирішена давно. А так люди говорять, а чиновники і місцеві депутати роблять, що їм більше подобається.
Крім того, було виявлено і інші проблеми, як збут молочної продукції, овочів і фруктів. На зустрічі йшлося, про інвестиційні площадки в селі.
Зустріч в селі Уличне, яка відбулася того ж дня, виявила іншу проблему. У селі відсутній дитячий садок, тому мешканці Уличного змушені своїх дітей возити у сусідню Довголуку, Стебник і навіть Трускавець. Знову ж це проблема відсутності діалогу між громадами і місцевими керівниками. Селищний голова Уличного Анатолій Коренських також піклується про будівництво у селі комплексу побутового обслуговування. Він вважає, що мешканці села мають право на якісне життя.
Ось що з цього приводу говорить Ігор Курус: “Стратегія розвитку села дасть можливість громаді і місцевій владі розуміти куди треба рухатися. Які ресурси слід використовувати і як. Кожна громада має потенціал для розвитку, але поки ми його або не бачимо, або не знаємо як ефективно використовувати. Тому ми не розвиваємося, а деградуємо. Край поступово перетворюється в глуху провінцію. А так більше не можна, бо ми маємо все необхідне для процвітання: нафту, калійні солі, мінеральну воду, Карпати, озокерит, земельні угіддя. Але місцеві чиновники або не знають як, або не хочуть розвивати ці природні ресурси на благо краю. Для того, щоб край процвітав, а не занепадав і потрібна Стратегія розвитку краю» – зауважив Ігор Курус.
В обох селах було проведено анкетування учасників зборів. Усі дані будуть опрацьовані Київським інститутом стратегічних досліджень і ляжуть в основу Стратегії розвитку краю.
Не залишилися без подарунка і всі активні учасники заходу – вони отримали підписку на тижневик “Каменярі”, (до речі, саме «Каменярі» і надали «Трускавецькому віснику» інформацію про вищеописані події), а діти отримали подарунки від Святого Миколая.
ТОП коментованих за тиждень