У Трускавці експонується виставка ляльок, створених за мотивами робіт Михайла Біласа

29.04.2023 | Filed under: Публікації

18 квітня в Художньому музеї Михайла Біласа відкрилася виставка ляльок українських і закордонних (Норвегія, Бразилія, Польща) майстринь “Український танок за мотивами робіт художника Михайла Біласа”.

Ідея цієї виставки належить пані Ніні Хаґен з Норвегії. Два роки тому вона відвідала музей Біласа в Трускавці та музей “Дрогобиччина” і познайомилася з творчістю нашого геніального земляка Михайла Біласа. Її вразили ляльки Біласа, які виконані в 60-х роках ХХ ст. і є у фондах Дрогобицького музею. Ці оригінальні авторські ляльки виконані з дроту, нитки, вовни та тканини з традиційними елементами одягу, танцювальних рухів та національної приналежності . Ця унікальна авторська ідея ( ні до, ні після Біласа не зробив подібних) і до сьогодні захоплює глядачів.

Пані Ніна під враженням від творчості Михайла Біласа звернулася до українських лялькарок з пропозицією створити проєкт виставки ляльок на тему творчості нашого всесвітньо знаного митця. І відлуння пішло dсією Україною!

Відгукнулися майстрині з усіх куточків нашої рідної країни і не лише. Процес творчості тривав/  Три місяці мисткині надсилали свої роботи!

Я хвилювалася, щоб це не були просто копії ляльок Біласа. Та майстрині перевершили сподівання. Вони дуже відповідально підійшли до теми і створили свої неповторні авторські роботи, надихнувшись творчістю Художника.

І заграли усіма барвами України ляльки на “Косівському базарі”, “Лісовій пісні”, “Колядниках” , “Гуцульській сім’ї”, “Бойківському весіллі”, “Вечірній молитві”, “Лебедях материнства”…  48 майстринь та близько 200 ляльок!

Виставка яскрава, колоритна, багата та оригінальна! Вкотре підтверджує, які талановиті наші українки!

В оформленні виставки ми використали гільзи (їх передали нам наші захисники), які розмалювали учні Трускавецької школи мистецтв ім. Р.Савицького. Символічно!

Запрошую насолодитись мистецтвом!

А ще окремі ляльки нам до музею вислали мисткині в подарунок. Ми ці ляльки виставляємо як донати і усі кошти направимо на потреби ЗСУ (традиційно купимо тканину для пошиття футболок або придбання весняних берців).

Олена Білас-Березова, директорка Художнього музею Михайла Біласа

(Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви