Учні молодших класів с. Медвежа Дрогобицького району через мале приміщення навчального закладу, змушені відвідувати школу у дві зміни: 1 та 4 класи навчаються з 9.00, а 2 і 3 класи – о 13.00.
Школі понад 70 років, відвідує її 54 учні, які мають у своєму розпорядженні усього 8 класних кімнат, зрозуміло, що вивчати одночасно два предмети в одному класі неможливо. Навчання у дві зміни негативно впливає на якість освітнього процесу, учні починають виконувати домашнє завдання пізно, крім того діти повертаються додому ввечері. Крім того, в селі, де спостерігається тенденція до зростання рівня народжуваності, досі немає дошкільного навчального закладу.
Під час прийому громадян сільський голова Медвежі Степан Коваль звернувся щодо сприяння у вирішенні згаданих питань до народного депутата України Романа Ілика. За словами С.Коваля, в селі є приміщення, яке після ремонту можна задіяти як дитсадок, а також як повноцінні класи для молодших школярів. Таким чином вдасться забезпечити дошкільною освітою кількадесят дошкільнят та зняти з порядку денного проблему позмінного навчання. Вартість ремонту 300 тис. грн.
Чи дійсно висловлене сільським головою бачення шляху розв’язання проблеми є найоптимальнішим і чи варто витрачати кошти на розроблення ПКД для цього проекту?
Щоб визначити найоптимальніший шлях вирішення питання, у четвер, 31 жовтня, у Медвежу на запрошення сільського голови приїхали народний депутат України Роман Ілик та голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора.
Згідно з ескізом проекту, наданим Степаном Ковалем, садочок-школа (які повинні «перерости» в навчально-виховний комплекс) має з’явитися в приміщенні, яке на сьогоднішній день перебуває на балансі управління освіти Дрогобицької РДА та частково використовується місцевою школою під час уроків трудового навчання як майстерня. Заплановано 2 черги реконструкції-будівництва. Перша – це реконструкція вказаного приміщення під дошкільний навчальний заклад-школу. Друга – добудова інших приміщень, в яких мають розміститися додаткові класи, спортзал/актовий зал, тощо.
Одне з нагальних завдань розроблення проектно-кошторисної документації, вартість близько 30 тис. грн.
«Цей проект дозволить розвантажити школу та забезпечити школярів необхідною кількістю класних кімнат, – каже директор Медвежанської школи І-ІІ ступенів Богдан Чапля. – Крім того, повноцінною освітою зможемо хопити кількадесят дошкільнят, які станом на сьогоднішній день не мають змоги відвідувати дитсадок».
«Під час відвідин школи побачили, як цей час більше десяти діточок у малесенькому вільному класі (в школі – канікули) проводили дошкільну підготовку. Поряд – десятки матусь, які привели дітей на навчання і відтак змушені сидіти тут же, аби по закінченні «уроку» одразу забирати дітей додому. Відсутність нормальних умов для отримання дошкільної освіти та нормальних умов для якісного освітнього процесу у ХХІ столітті – неприпустимі. Сільський голова та сільська громада вийшли з добре продуманою ініціативою. В розрізі надання допомоги щодо реалізації цього проекту, все, що в компетенції народного депутата України буде вирішено. Адже якісна і доступна освіта сьогодні – це запорука існування України завтра», – підкреслив народний депутат України Роман Ілик.
Прес-служба народного депутата України Романа Ілика
ТОП коментованих за тиждень