Від Різдва до Йордану всюди чути коляду

17.01.2020 | Filed under: Публікації

Вже завтра – Щедрий Вечір, а в неділю – Йордан (Водохрестя). І так чергові свята наближаються до кінця, і вже би їх конем не догнав. Але як і торік, позаторік та багато років поспіль, вони залишаються в пам`яті як щось дуже щемке і добре, дають натхнення, заряд енергії на весь рік. Може тому, що саме в січні ми співаємо найбільше з усіх місяців року, а може тому, що саме на Різдвяно-Новорічно-Йорданські свята ми найбільше набуваємося з родиною, хорошими людьми, друзями, стаємо самими собою, відкидаючи на певний час фальш, лицемірство, відсовуємо маски в сторону.

Свят забагато не буває, тож не втомлюємося тішитися, що у Трускавці практично починаючи від Миколая 19 грудня свята йдуть «накатаним» шляхом. І що спаяні, а інколи й споєні гурти зустрічаються, колядують, прославляють Христа, та ще й гостяться. Може справдиться єврейське побажання, що люди, які гостяться за одним столом, їдять з одної миски, не зможуть нічого злого зробити тим, хто сидів з ними поряд, інакше буде їм нещастя. Якби так було, то наскільки б спокійніше жилося у цьому світі.

Святковий захід «Від Різдва до Йордану всюди чути коляду» пройшов 16 січня в музеї історії міста. Господиня музею, директорка Галина Коваль цьогоріч вирішила провести цей традиційний захід дещо неординарно – розставивши столики на 5-7 персон по всій залі. Тож забава з самого початку налаштовувала на щось середнє між весіллям та корпоративом. Тим більше, що і веселості не бракувало, і всі присутні фактично між собою добре знаються. Адже чужих тут не було – були друзі музею: троє отців, партнери з Нагуєвич, Борислава та Львова, художники, актори, краєзнавці, представники влади, юні історики з НВК «СЗШ №2-гімназія», колядники з Народного дому тощо.

Поблагословив дійство та всіх присутніх отець-декан Петро Івасівка, з віншуваннями виступили ті, хто бере участь у театралізованих дійствах, організованих музеєм. Зокрема, Ігор Ліщинський, який перевтілюється в образ війта Івана Біласа (урядував у Трускавці чверть століття), троє «Торосевичів», Борис Кривко, Микола Іваник, Володимир Грушкевич, Іван Положевець та всі ті, хто любить музей, приходить сюди, тішиться, що є в нашому місті у віллі «Саріуш» такий осередок культури.

Лунала коляда. І соло, як у виконанні Віктора Коваля, семінариста з Трускавця, і посполу. Лунали добре знані та призабуті колядки, простенькі та досить важкі у виконанні, бадьорі та з сумним мотивом. На столі стояли пляшка ігристого вина, миска з пампухами, кошичок з цукерками та мандаринами. Запах ялиці змішувався із запахом соломи, а гучний спів немов проникав крізь стіни музею, насичуючи їх твердістю та впевненістю, що «літа щасливії» точно будуть даровані «сего дому гсоопдарю» і «нашій славній Україні».

А ще ж були спогади – той рай, який від нас ніхто не забере. І вчителька Марія Мількович, і старійшина Трускавця Борис Кривко, і колишній керівник трускавецької культури, а нині директор музею в Бориславі Андрій Спас, і директор Франкового музею в Нагуєвичах Богдан Лазорак, і міський голова Андрій Кульчинський докладали в загальну чашу свої спогади про те, якою була колись коляда, яким було Різдво у хороші та погані періоди нашої історії, і як воно завжди єднало людей.

Володимир Ключак, фото Любомира Поливки

(Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви