Водопостачання Трускавця: цілоденне, недороге, безперебійне, якісною водою

03.04.2012 | Filed under: Публікації

У вівторок, 3 квітня, відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Трускавецької міської ради. Головним питанням було затвердження нових тарифів на послуги із водопостачання та водовідведення для населення, бюджетників та інших категорій споживачів. Доповідав генеральний директор ТзОВ «Трускавецький водоканал» Володимир Возняк. Фактично мова не йде про підвищення тарифів, не про якісь нові тарифи, а тільки про коригування існуючих. В зв’язку з тим, що для Трускавця ціни підняв монополіст – Дрогобицький водоканал, то у Трускавці терплять збитки. За 20 днів ці збитки для трускавецького водоканалу становлять 100 тисяч гривень. Така збитковість суперечить вимогам ряду чинних законів України, зокрема ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» та ЗУ «Про ціни та ціноутворення». Тому й приходиться піднімати тариф на 7,1% – на 7,2% за водопостачання і на 6,9% на водовідведення. Але це ненадовго, бо вже в другому – третьому кварталі цього року триватимуть роботи, щоб подати в Антимонопольний комітет обґрунтування на нові тарифи за послуги водопостачання та водовідведення у Трускавці. Отоді можливе суттєве подорожчання.

Наразі ж водопостачання у Трускавці зросло для населення з 4,20 грн. до 4,50. Для порівняння, на 1 січня 2012 року у Львові ціна 1 куба води 4 гривні, в Стрию 4,20, у Дрогобичі 4,86, у Старому Самборі 7,77, а в Бориславі 7,90. Так що підняття тарифу на водопостачання – нормальна річ, це ж не квартплата, яка зросла у Трускавці подекуди на 200%.

«За» таке рішення одноголосно проголосували всі присутні члени виконкому, а їх з 19 чоловік було аж 18, традиційно був відсутній немешканець Трускавця Володимир Корнат. Проте перш ніж проголосувати це рішення, владні мужі обговорили ряд важливих питань, які ми, згідно пропозиції заступника мера Петра Нестерівського, подаємо правдиво та неупереджено, без жодних домислів чи перекручень, щоб не уподібнюватися деяким ЗМІ, котрі такими речами, на жаль, зловживають.

Отже, питання водопостачання для Трускавця є одним із найважливіших. Та й не лише для Трускавця. Як повідомив голова міста-курорту Р. Я. Козир, у світі трьома найактуальнішими проблемами є вода, продукти харчування та енергоносії і з них вода – на першому місці. Мер Руслан Козир прогнозує, що в недалекому майбутньому у кого в руках будуть водні ресурси, той фактично диктуватиме свої умови дужче навіть, ніж тепер це роблять власники енергоресурсів. Трускавець географічно розташований так, що не маємо біля себе великих водойм типу річок Стрий чи Дністер. Фактично залежимо від Дрогобицького водоканалу. А ситуація така, що Дрогобич принаймні одну добу на місяць ремонтує водогін із Гірного, Дрогобич підвищує нам ціни, не питаючи жодної згоди. І це при тому, що трускавецький водоканал – найбільший споживач води та найсумлінніший платник за отриманий ресурс. Тому влада має намір і це, за словами мера міста, вже не є таємницею, домагатися того, щоб водозабором та водогоном володіти спільно з Дрогобичем, управляти спільно, а не бути у ролі васала, залежного. Руслан Ярославович торкнувся подій 15-літньої давнини, про які і ми не раз писали, коли водогін, побудований фактично за кошти Трускавця, був переданий Дрогобичу і місцеву трускавецьку владу ніхто і не думав запитувати про згоду. Тому якщо пану голові вдасться цю ідею щодо спільного управління водозабором та водогоном реалізувати, то це буде величезний плюс і йому, і всьому Трускавцю, що справедливість все ж восторжествує. У протилежному випадку варто шукати інші, альтернативні шляхи вирішення проблеми забезпечення водою міста, не стоячи в ласку Дрогобичу. І тоді вже Дрогобицький водоканал стоятиме на грані виживання, адже з Трускавцем потрібно все-таки рахуватися.

Інші проблема, яку підняв уже директор водоканалу В. Возняк, є скорочення споживання води у Трускавці. Так, якщо порівнювати перший квартал 2011 та перший квартал 2012 років, то тепер Трускавець спожив на 54 тисячі метрів кубічних води менше, ніж в аналогічному періоді минулого року. Причини називати тут не будемо, напевно це дається взнаки розумна та продумана політика щодо залучення відпочивальників, які проводить наша влада. Як би там не було, та через цей недобір водоканал Трускавця недоотримав 570 тисяч гривень. Мер міста зауважив, що водоканалу варто пристосовуватися до вимог сьогодення, навіть подумати про повторне використання води після відповідної очистки.

Відсутність опадів та можливе спекотне літо – теж проблема, яка висить над Трускавцем. Глобальне потепління (хоч дехто вже говорить і про глобальне похолодання) навряд чи не зачепить і нас, тому ми повинні бути готовими зустріти ці виклики як місто-курорт – на проблемі можливої посухи зробив наголос член виконкому Юрій Остапчук, генеральний директор санаторію «Шахтар». Юрій Остапчук торкнувся і питання несправедливої різниці щодо оплати за воду (та не лише за воду, а й за землю і значно більше позицій) між категорією «інші споживачі» та бюджетниками, особливо так званими бюджетниками, які ведуть комерційну діяльність, а мають такі преференції. Та питання наразі залишилося відкритим, як відкрите воно щось біля чотирьох – п’яти років.

Про розгляд можливої співпраці з Бориславом щодо задіяння локальних водозаборів (приклад – Тустановичі, 3 км від Трускавця) чи навіть і Рибника говорили члени виконкому Ігор Паньків та Мирослав Мицько. Та керівництво трускавецького водоканалу дещо скептично дивиться на ці пропозиції, адже, як зазначив Володимир Возняк, Борислав має значні проблеми з водопостачанням сам, а «залізти туди ще й нам…». Не так швидко вирішаться проблеми з санстанцією, треба буде з півлісу на Тустановичах обгороджувати, втрати води в бориславських мережах становлять біля 90%, та все ж як якась альтернатива ці варіанти не повинні відкидатися повністю – вважають окремі члени виконкому.

Володимир Возняк порадував присутніх, що орієнтовно через місяць трускавецький водоканал пробуватиме відновити в місті-курорті цілоденне водопостачання, що займуться резервуаром на Колибі, що розпочинається заміна труб водопроводу на вулиці Воробкевича, адже часто саме через прориви страждає дорожнє покриття цієї дороги. У планах задля покращення водопостачання Трускавця – і реконструкція стебницького водоканалу, і задіяння доброгостівського водосховища як резервного джерела водопостачання. Та власних коштів на це навряд чи вистачить, тому варто думати над залученням коштів з державного бюджету. При нагоді називалася цифра 105 мільйонів гривень, які уряд виділив на потреби водопостачання Євпаторії. Там сталося лихо, та потрібно шукати кошти, щоб подібна ситуація із відсутністю води не повторювалася ніде.

Цікавий факт повідомив міський голова Руслан Козир. За його словами, інвестор, котрий купив 132 гектари трускавецької землі і має інвестиційні зобов’язання щодо покращення водопостачання Трускавця, у приватній розмові заявив, що якщо місто забере назад ту землю, яку він купив, то інвестора готовий віддати її за півціни. Дивно, чому мер чинний зробив такий реверанс чи комплімент у сторону мера попереднього, адже такі слова є свідченням, що Лев Грицак та депутати попередньої каденції зробили правильно, що здобули для бюджету міста великі кошти, освоїли їх на совість і тепер інвестор готовий цю землю віддати назад за півціни. Але ці факти є непідтвердженими, адже взяті тільки зі слів міського голови Руслана Козира, а вірити йому на слово ми не можемо.

Підводячи підсумок, скажемо, що надія на те, що в місті буде цілоденне водопостачання, існує. Надія, як відомо, помирає останньою. Тим більше, що цілоденне водопостачання у Трускавці було якийсь час в 2010 році (травень – червень) за Лева Грицака, і в 2011 (жовтень – листопад) за Руслана Козира, не кажучи вже про часи Богдана Матолича. Це водопостачання буде недороге. Адже інвестор обіцяв не піднімати тариф на воду. В принципі, трускавчани й так не платять за воду надто багато, будьмо чесні перед собою. Якщо альтернатива одному водогону буде знайдена, то водопостачання може бути безперебійним, на нього не впливатимуть ні ремонтні роботи на водогоні, ні інші чинники. І є надія, що якість води, яку ми отримуємо з мереж, покращиться – завдяки участі в проекті «Питна вода». Так що підстави для оптимізму є. Будемо з водою.

Володимир Ключак

(Переглядів 76 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви