Юрій Яворський – потенційний кандидат на мера Трускавця

25.08.2010 | Filed under: Некатегоризовано

Феномен Юрія Яворського

В середовищі квітника трускавецьких політиків однією з найрозкішніших квіток є постать молодого та амбітного Юрія Яворського, зятя нашого уславленого Олександра Чебаненка, керівника санаторно-готельного комплексу «Дніпро-Бескид». Юрій Михайлович очолює в Трускавці партію «Пора», від неї і є депутатом міської ради. Це один з небагатьох депутатів, який працює зі своїм електоратом не тільки перед самими виборами, а весь час. І хоча не все, що він обіцяє, те виконує, і хоча звинувачують його та його друзів у лобіюванні певних інтересів, все ж перекреслити його заслуги перед окремими людьми не зможе ніхто.

На політичному небосхилі 2005 року появилася нова зірка. Її народження не відбулося легко – партія «Пора» в Трускавці була зареєстрована зовсім не тими людьми, які її створювали і які стояли на Майдані. Проте закон природного відбору переміг – у протистоянні з засновником чорної «Пори» (яка згодом стала «Опорою») Євгеном Бродзінським переможцем вийшов Юрій Яворський, більш красивий, більш хитрий і більш багатий. Те, що молодий бізнесмен балотувався у депутати не від «Третьої сили», де прохідне місце йому могли гарантувати запросто, показує, що пан Юрій хоче довести всьому місту, що гратиме він у власну гру і робитиме свою політику. Важко бути зіркою біля суперзірки, але пан Юрій не захотів купатися у променях чиєїсь слави – і це вже само по собі є його досягненням.

«Пора» з 2006 року чітко задекларувала себе як провладна сила – підпис Юрія Яворського стоїть під зверненням, що осуджує дії «Нашої України» та її лідера Ігоря Пілька стосовно суду по мерських виборах. Дружба пана Юрія із керівником трускавецької «Батьківщини» після вигнання того в опалу – теж продуманий хід. А теперішня спілка з опонентами мера Грицака – ще один успіх саме Юрія Яворського. Бо від дружби із «Порою» не виграють ні БЮТ, ні НУНС, найбільше дивідендів отримує саме Юрій Яворський, який поступово підтягується до вищого ешелону трускавецької політики, чого не змогли досягти лідери деяких інших містечкових партій.

Активна робота з мешканцями вулиці Сагайдачного, формування собі іміджу рятівника мешканців гуртожитку по Сагайдачного, 3, вивчення проблем інвалідів, захист інтересів ОСББ «Перлина» на Дрогобицькій, матеріальна і юридична допомога мешканцям та ряд запитів в правоохоронні органи – все це разом з особистим шармом та вродою сприяло росту популярності Яворського. Цей ріст був поступовим, не стрибкоподібним, а найголовніше – ніхто не сприймав Юрія Яворського як серйозного конкурента і не збирав негативу, який можна було б використати перед виборами.

Імідж «свого хлопця» є добре продуманою американською політтехнологією і в Трускавці пан Яворський стає чи не єдиним носієм цього іміджу, монополістом. Значно гнучкіший та і спритніший, ніж інші кандидати на мера, Юрій Яворський має досить великий шанс не просто опинитися  в першій п’ятірці симпатиків населення. За умови, якби Лев Грицак не балотувався б на мера міста, Юрій Яворський міг би навіть набрати більшість голосів виборців. Чомусь нам здається, що саме Яворський як представник об’єднаної опозиції мав би найбільше шансів, а зовсім не Крамар, Кульчинський, Козир чи Юник. До речі, Юрій Михайлович вже в найближчому часі відчує на собі критику не так зі сторони Лева Грицака, як  «друзів», які проголошують себе опонентами чинної влади (коли писалася ця стаття, нам ще не було відомо про звинувачення п. Юрія в крадіжці бренду «Довіра»).

Неприємним сюрпризом для п. Яворського може стати зрада Каськіва, як трактують його перехід до команди чинного президента в львівській «Порі». Про неї вже висловився керівник «Пори» дрогобицької Генріх Муравський, а от Юрій Михайлович мовчить – позиція «і вашим, і нашим» є для нього зручною, він зручне місто представляє не на біл-бордах, а своїм світоглядом.

Критика, з якою обережно проглядається Юрій Яворський на біл-бордах, є спрямована проти кількох опонентів. По-перше, ЗАТ «Трукавецькурорт», через зображення бювету на фоні «Відновимо довіру до Трускавця». Виглядає так, що саме через ЗАТ ця довіра втрачена, хоча сказано цього так і не було. З іншої сторони – міський голова, який аж тепер, перед виборами, став мішенню Юрія Михайловича, але помиритися з ним завжди можна, це ж зрозуміло. Бути зі всіма і не бути проти нікого, гнучкість, яка не межує з плазунством, а радше з мудрістю змії – ось тип політика, який може в майбутньому змінити на посаді Лева Грицака. Постійні виступи спільно з депутатом облради Богданом Куком на телебаченні обласному показують, що Юрій Михайлович не лише відпочиває при «all inclusive», але і любить, щоб було «все схоплено». Все і всюди. Пана Юрія можна порівняти і з кішкою, в якої під м’якими подушечками є ще й гострі кігті, яких вона без зайвої потреби не показує.

Юрій Яворський – один з небагатьох політиків, про якого не хочеться сказати чогось поганого. Якось так склалося, що в «Трускавецькому віснику», який він дозволив одного разу сильно розкритикувати за зміну позиції, ми про нього згадуємо мало. Цією публікацією стараємося виправити помилку. Це розумна людина, особливо припала нам до душі його фраза стосовно «Трускавецької мафії»: «Головне в кожній казці не побачити себе». Якщо Вам не подобається Лев Грицак, то тоді голосуйте за Юрія Яворського, це хороша людина.

Фото Юрія Яворського взято з сайту газети «Джерела Трускавця».

Володимир Ключак

Спекуляція на довірі

Наближаються вибори і вулиці нашого міста все більш починають рясніти бордами потенційних кандидатів.

Не став винятком і Юрій Яворський зі своїм відчайдушним, як крик душі, закликом “Відновимо ДОВІРУ до курорту ТРУСКАВЕЦЬ!”, який з’явився майже місяць тому. За великим рахунком, все б нічого, якби не одне “але”.

Полягає воно в тому, що майже непомітними літерами презентував себе пан Юрій як ГОЛОВА, та й не аби який, а ПОЧЕСНИЙ ГОЛОВА ГО “ДОВІРА”. Для більшості необізнаних людей, які це прочитали, скорочення ГО означало, проста річ, не якусь “головну обсерваторію” або щось подібне, а “громадську організацію”. Але майже немає такої простої речі, яку б наша людина за бажанням не могла б ускладнити.

Дійсно, ще з 2005 року в місті зареєстрована і діє громадська організація “Довіра” (юридична адреса – м. Трускавець, вул. Довженка, 1), про що є відповідні документи у Державного реєстратора міськвиконкому, і яка згідно з статутом має скорочену назву ГО “Довіра”. Але її беззмінно очолює Ігор Кісак, зі слів якого та наданих їм документів слідує, що Юрій Яворський не має і ніколи не мав жодного відношення до громадської організації “Довіра”. Така ось несподіванка.

На що ж розраховував пан Яворський, йдучи на такий сумнівний крок привласнення чужої репутації? Не знав? Припустимо, хоча кожна вихована людина, перш ніж щось зробити, повинна пересвідчитись, чи не зашкодить вона комусь іншому. Побачивши борди, Ігор Кісак зателефонував пану Юрію і висловив занепокоєння ситуацією, що склалася. І отримав у відповідь пораду … не дріб’язкувати. Виходить, не хотів знати? Імовірно, на його думку, потенційні преференції переважали можливий ризик.

Враховуючи зазначене, громадська організація “Довіра” підготувала звернення до мешканців міста Трускавець з офіційною заявою про те, що не має жодного відношення до діяльності пана Яворського та його ГО і буде робити все можливе для припинення спекулятивного використання своєї назви в недоброякісній рекламі. Але засоби масової інформації, в яких планувалося опублікувати звернення, припинили вихід через сезонну відпустку.

Пройшов час. З більшістю старих бордів (залишився ще один біля переїзду) пана Яворського відбулися зміни. Заклик перетворився на “Наповнимо курорт – забезпечимо добробут трускавчан!”. Та і пан Юрій презентує себе вже як Почесний голова ГО “Довіра”, мешканців Сагайдачного, 3, тобто, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Питання, що означає скорочення ГО, до якого він має відношення, так і залишилося без відповіді…

Мабуть, до подібних випадків можна було б ставитися спокійніше, бо, як це не прикро, завжди були, є і будуть особи, які вважають себе тими, ким вони не є насправді. Може, і так, якби вони, як в даному випадку, не зазіхали на дуже дороге і важливе – довіру людей, яку так важко заслужити і так легко втратити.

Але виникають інші, більш важливі, питання. По-перше, чому депутат Трускавецької міської ради та голова депутатської групи “ПОРА” Юрій Яворський напередодні виборів так скромно презентує себе громаді міста? І, по-друге, чи має перспективи хоча й почесний голова, але звичайнісінького ОСББ, людина, яка використовує таку підступність в дрібницях, реалізувати свої великі гасла?

Андрій Гудзь, газета «Франкова криниця Підгір’я»

(Переглядів 509 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви