Життя багатьох важко хворих на COVID-19 можна врятувати

27.05.2020 | Filed under: Публікації

Одним із симптомів COVID-19 є так звана “цитокінова буря”. Її патогенез полягає в тому, що початкове вивільнення лімфоцитами і макрофагами прозапальних цитокінів в рамках класичної імунної відповіді на контакт SARS-CoV-2 з рецепторами АСЕ2 слизової носа, глотки, кон’юнктиви тощо значно посилюється і підтримується внаслідок надмірної адренергічної стимуляції імуноцитів, яка, своєю чергою, спричинена безпосереднім впливом SARS-CoV-2 на симпатичні ядра мозку, куди він проникає через афферентні волокна блукаючого і нюхового нервів.

Прозапальний адренергічний механізм “цитокінової бурі” може бути нівельований активацією протизапального холінергічного механізму шляхом неінвазивної стимуляції ядер вагуса (VNS). Безпосередня VNS реалізується шляхом електростимуляції нервових закінчень шкіри через процедури transcutaneous auricular vagus nerve stimulation (taVNS) або сervical vagus nerve stimulation (nVNS). [Апаратура і методики описані. У мене є докази, що ефективна також фотостимуляція вушної раковини поляризованим світлом, а також електростимуляцією нервових центрів патентованим авторським приладом “VEB-1”]. Опосередкована VNS реалізується шляхом електростимуляції скальпа в локусі F3, на який проектується left dorsolateral prefrontal cortex, нейрони якої, своєю чергою, активують ядра вагуса [до слова, Ваш покірний слуга непрямо доказав це в Neurophysiology. 2014; 46(2): 139-148]. Методики і апаратура описані.

Надіюся, що ця інформація зацікавить осіб, які відповідальні за лікування хворих на коронавірусну інфекцію, які перебувають у важкому стані. Для спеціалістів додаємо статтю бразильських вчених (зайдіть за посиланням https://drive.google.com/file/d/1lNaQdKJ9giBEqDgoxKKTg4qefhCPRAV7/view?usp=sharing).

Ігор Попович, кандидат медичних наук, старший науковий співробітник Міжнародної клініки реабілітації проф. В. Козявкіна, лауреат премії ім. О.О. Богомольця НАН України

(Переглядів 1 , 2 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви