Зовсім не дрібниця

17.11.2013 | Filed under: Публікації

Трускавець має цілодобове водопостачання, і це чудово! Ми вже навіть забуваємо ті страшні часи, коли набирали воду в ванну, щоб дочекатися наступної за графіком двогодинної подачі води. І тепер втрата 132 га землі, надто дешево проданої інвестору взамін за таке благо, втрата половини (49%) стратегічного підприємства, яким є водоканал, та довгі роки чекання виконання обіцянок – це вже дрібниці, як дрібниці і те, що на водомережі постійно трапляються аварії, і вода в деяких мікрорайонах міста пропадає.

Але є момент, який вже дрібницею важко назвати – втрата питного озера, котра поступово стає реальністю. Його обміління, котре намагаються списати на посуху, – тривожний сигнал. Адже цю осінню пору року важко назвати посушливою, крім того в часи справжніх посух рівень води настільки не падав. Тому вірогідне припушення багатьох трускавчан, недавно висловлене на «Трускавецькому віснику», що вода з питного озера подається в мережу. Офіційне джерело водопостачання з річки Стрий виходить доволі дорогим, бо його вартість залежить від Дрогобицького водоканалу, котрий високо оцінює воду. Подавати ж воду з нашого озера значно дешевше, її вартість становить, образно кажучи, копійки. Однак населення за воду платить, а різницю між тарифом на воду та її собівартістю покриває міський бюджет. Таким чином використання води з озера для потреб міста, якщо воно справді відбувається, дозволяє зекономити чималу суму грошей, котра невідомо де осідає. Справді, про використання води з озера ніхто офіційно не признається, адже санепідемстанція заборонила її використовувати, оскільки вона не відповідає державним нормам питної води. Як повідомив головний санітарний лікар Дрогобича і Трускавця Ігор Майкут, цієї заборони ніхто не скасовував, отже використання води з озера протизаконне.

З другого боку, несанкціонований і неконтрольований відбір води з озера, як ми бачимо, може призвести до його знищення. Справді, є особи, зацікавлені в тому, щоб озеро втратило статус питного. Недаремно біля нього проводиться приватне будівництво, котре негативно впливає на якість води. Тому відбір води з озера, якщо він дійсно має місце, може причиною мати не лише чиєсь збагачення, а свідому втрату для нього статусу питного. Два зайці, можна сказати.

А Трускавець повинен мати альтернативне джерело водопостачання, що показали події більш ніж десятилітньої давності, коли вода з ріки Стрий виявилася отруєною фенолом, і мешканці з відрами бігали до автомобілів, котрі завозили в місто воду. Питна вода є таким же стратегічним природним багатством Трускавця, як і мінеральні води. Втрата мінеральних вод негативно позначиться на діяльності курорту, а втрата питної води або її забруднення буде згубною як для курорту, так і для всього міста.

Як стало відомо, питання питного озера буде розглядатися на сесії міської ради. Будемо надіятися, що депутати, не припиняючи цілодобового водопостачання припинять несанкціоноване використання води з озера, а здійснять заходи для приведення води з озера у відповідність до норм питної води і для збереження самого озера. Тим самим вони зроблять величезну послугу для курорту, для міста і навіть для тих осіб, котрі могли безконтрольно відбирати воду з озера, і котрим може загрожувати кримінальна відповідальність за статтею 240 Кримінального кодексу «Порушення правил використання надр».

Надія Ільців

(Переглядів 309 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину
  01.11.2019 | 09:27

  У неділю, 3 листопада, у Трускавці в музеї історії міста-курорту відбудеться відкриття фотовиставки  кримських митців «Палац в саду. Перлина Кримського ханства». Проєкт реалізується за підтримки кримськотатарської громади м. Львова. Початок заходу о 16.00.  Запрошуємо! (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Музей міста-курорту Трускавець запрошує на виставку (0)У Трускавці […]

 • Спортивні анонси
  18.10.2019 | 10:31

  (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеАфіша. Міжнародний турнір з боксу (0)У четвер 22 грудня 2016 р. о 16:00 Благодійний фонд «Спортовець» запрошує на загальні збори (0)Футбольна школа проводить набір дітей (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви