Будь благословенна, Мамо!

13.05.2019 | Filed under: Публікації

18 Матерів, 18 фантастичних життєвих історій і як мінімум понад півсотні нових життів. Фотовиставку робіт мисткині Тетяни Вінницької було відкрито у неділю, 12 травня, в Художньому музеї Михайла Біласа.

Перед тим як станеться чудо, виникає ідея. Спочатку розпливчаста, потім щораз чіткіша та з новими деталями. І зрештою ідея стає матеріальною, стається чудо – виникає щось нове. Чи то дитина, чи то фотовиставка.

Але в ідею потрібні інвестиції – вкладати час, зусилля, знання, гроші, любов. Терпеливо очікуючи та піклуючись про ріст та розвиток, наприкінці маєш результат. Але й після цього робота над проектом не припиняється. Чи то проект «Дитина», чи то проект «Бізнес», чи то «Хобі» або «Самовдосконалення». В будь-якому випадку самореалізація та самоствердження є складовою частиною проекту.

На стінах Художнього музею Михайла Біласа – 18 фотографій, 18 портретів матерів,  які народили та виховали троє чи більше дітей. Є серед них корінні трускавчанки, а є теперішні жительки міста, котрі народилися чи то в далекому карпатському селі, чи на східних рубежах нашої держави. Усі вони молоді і красиві, та усі поклали свої життя на вівтар власних дітей. Є багаті і не дуже. Щасливі і не дуже. Історія кожної з них могла б стати сюжетом для цікавої книги-бестселера. Тільки Автор знає розв`язку та фінал такої книги. І лише Він знає сюжети доль у другому, третьому та наступних сезонах.

Тетяна Вінницька, випускниця факультету журналістики Львівського НУ «Львівська політехніка», працівниця одного з відділів Трускавецької міської ради – також багатодітна мама. Ідея створити цикл фотопортретів до Дня Матері прийшла до неї осмислено. Фотографувати вона любить і вміє, але, зізнається, трохи страшнувато було братися за реалізацію такого надважливого проекту. Проте результат перевершив всі очікування – виставка вийшла крутою і затребуваною часом та людьми. Це засвідчили і аншлаг в день відкриття, і вдячні відгуки глядачів, і подальші плани Тетяни Вінницької, котрі виникли внаслідок натхнення від дня 12 травня.

У Трускавці є більше ніж півтори сотні багатодітних матерів. Одні з них відпустили своїх орленят чи лелеченят у вільне кружляння просторами світу, інші ще піклуються над малечею у недавно звитих сімейних гніздечках. 18 мам віком від 32 до 55 років погодилися на участь в проекті Тетяни Вінницької, і тепер їхні світлини сонячним сяйвом прикрашають давню резиденцію Раймунда Яроша, старовинну віллу «Ґопляна» (теперішній Художній музей Михайла Біласа). З портретів посміхаються Галина Носова, Лідія Кондратик, Анна Костюк, Лілія Гурська, Ольга Табачна, Маргарита Дубовкіна та ще дюжина інших мам, чиє покликання – давати життя та крила.

Від осені до весни тривав процес. Коли земля покривалася жовтим листям, у серці Тетяни Вінницької зародилася ідея вшанувати Маму. Коли земля буяє зеленню та квітами, коли сонечко тішить лагідно-пестливим промінням, а недільні дзвони закликають на маївку, Трускавець теж вшановує Маму. Концертами та букетами квітів, словами любові і фотовиставкою.

Завітайте в музей Михайла Біласа – фотовиставка Тетяни Вінницької  “Українські багатодітні матері. Портрети” експонуватиметься до кінця місяця, присвяченого Мамі.

Володимир Ключак

(Переглядів 207 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви