Голова Дрогобицької РДА прозвітував за 2016 рік

02.02.2017 | Filed under: Публікації

Повний зал, всі задоволені

В перший день лютого в сесійній залі Дрогобицької районної ради проходив звіт голови Дрогобицької районної державної адміністрації Володимира Шутка. Звіт тривав півтора години (17.00 – 19.30), його умовно можна поділити на 4 частини: 1) безпосередньо звіт голови РДА, 2) виступи міських голів Дрогобича, Трускавця, Борислава, Стебника і голови Дрогобицької районної ради, 3) запитання та коментарі присутніх, 4) підсумковий виступ голови Львівської ОДА Олега Синютки.

На самому початку зустрічі присутні вшанували хвилиною мовчання пам`ять загиблих в Авдіївці, після чого голова ДРДА приступив до детального викладу – що ж було зроблено в 2016 році. Все сказане очільником РДА супроводжувалося наочністю – цифрами, таблицями, діаграмами, короткими текстовими аргументами на екрані.

Дороги ремонтуються

Володимир Шутко доповів про позитивні зрушення та справи, які відбулися в минулому році у всіх сферах життєдіяльності району та окреслив перспективи. Особливий акцент було покладено на значній сумі вкладених коштів на ремонт доріг в районі, ця сума є в рази більшою, аніж в попередні роки. У 2016 році в Дрогобицькому районі на ремонт доріг витратили 36,2 млн. грн., повідомив В. Шутко і конкретизував куди саме пішли ці кошти. За його словами, на дороги загального користування використали 29,8 млн. грн. За ці кошти відремонтували автодороги Меденичі-Летня, Нове Село-Болехівці, Вороблевичі-Рихтичі, Нижанковичі-Стрий (села Верхні та Нижні Гаї та Болехівці), Добрівляни-Ролів, Дрогобич-Довголука, Новошичі-Ріпчиці і Дрогобич-Комарно (до с.Грушів).

Окрім того, на ремонт 29-ти комунальних доріг та мостового переходу через р. Бистриця скерували 6,4 млн. грн. Голова РДА також зазначив, що минулого року залучали додаткові кошти підприємств-спонсорів, за які провели ямковий ремонт доріг району.

Кошти залучаються

Розповів Володимир Шутко і про капітальні інвестиції в соціальну інфраструктуру району в 2016 році. Загалом на будівництво, реконструкцію та капітальні ремонти об’єктів соціальної сфери скерували понад 19 млн. 650 тис грн. За словами очільника РДА, у 2016 році на розбудову соціальної інфраструктури залучили кошти з обласного бюджету розвитку в сумі 2 млн. 298 тис. грн., окрім того, в районі реалізовано 19 мікропроектів за кошти обласного, районного, сільських бюджетів та громад на загальну суму 3 млн. 453 тис. грн.

Так, завдяки участі в обласному конкурсі мікропроектів на базі Довжанської СЗШ І-ІІІ ст. В с. Довге Гірське відкрито навчально-виховний комплекс, на що використано 230 тис грн. У рамках мікропроектів також обладнали меблями приміщення Довжанського НВК І ст. (30,970 тис. грн.), придбали обладнання та інвентар для дошкільної групи у Медвежанській СЗШ І-ІІ ст. (160 тис грн.) та провели капітальний ремонт Новокропивницького навчально-виховного комплексу І-ІІІ ст. (210,648 тис. грн.) та ін.

Минулого року за кошти ДФРР – 5 млн. 566 тис. грн. у с. Сторона завершили добудову школи та реконструкцію в ній системи опалення із застосуванням енергозберігаючих технологій.

Володимир Шутко розповів, що на Дрогобиччині реалізували 9 програм за кошти Обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на суму 1 млн. 60 тис. грн., 10 обласних галузевих програм на суму 4 млн. 79 тис. грн. та 20 районних цільових програм за загальну суму 2 млн. 613 тис. грн. Слід зазначити, що співфінансування проектів із районного бюджету здійснено на 581,2 тис. грн.

Зокрема, за кошти обласного бюджету в 2016 році розпочато реконструкцію ДНЗ в с. Нагуєвичі, проведено капітальний ремонт фасаду приміщення та благоустрій території районного дому м. Дрогобич, придбано частину нежитлового приміщення колишнього дитячого садочку в с. Верхній Дорожів для облаштування у ньому дошкільного навчального закладу та збудовано водопровід в с. Лішня.

Голова РДА також зазначив, що у галузі охорони здоров’я у минулому році завершено реконструкцію ФАПу в с. Ролів (освоєно 367,5 тис. грн.) і ФАП в с. Опака (освоєно 162,3 тис. грн.) та проведено ремонт системи теплопостачання в ДРЛ №5 на суму 32,1 тис грн.

Енергозбереження – один з пріоритетних напрямків

– В минулому році в закладах освіти на енергозбереження використано 12 мільйонів 573 тисяч 650 гривень, зокрема у 18 школах району замінено вікна на металопластикові на суму майже 4 млн. 300 тис. грн., освоєно 300 тис. грн. на капітальний ремонт системи теплопостачання з заміною твердопаливних котлів в Підбузькому НВК, – про це у своєму звіті інформував голова райдержадміністрації Володимир Шутко. Він наголосив, що енергозбереження – це пріоритетний напрямок енергетичної політики країни, тому їй приділяється така велика увага і в районі, зокрема було реконструйовано опалювальну в Лішнянському НВК на суму майже два мільйони гривень та переведено котельню з газу на тверде паливо і встановлено два твердопаливні котли «Котек-250» на суму 1,2 млн. грн., проведено реконструкцію та модернізація системи опалення Грушівської школи і встановлено два твердопаливні котли «Котек-150» на суму майже півтора мільйони гривень.

Проведено капітальні ремонти системи опалення Добрівлянського та Волощанського НВК., Рихтицької та Грушівської шкіл на загальну суму майже три мільйони гривень.

Також було реконструйовано та модернізовано систему опалення Грушівської школи на суму 1 млн. 418 тис. грн., та котельні в навчальних закладах Меденич та Попелів СЗШ І-ІІІ ст. на суму 1 млн. 250 тис. грн. та 1 млн. 195 тис. грн. відповідно.

Над розвитком АПК працюють

Володимир Шутко також докладно зупинився на досягненнях в сільськогосподарській галузі, оскільки воно займає 54% питомої ваги загального обсягу валового виробництва в районі. Виробництво сільськогосподарської продукції здійснюють 22 сільськогосподарські підприємства, 20 фермерських господарств, 21 877 особистих підсобних господарств населення.

У 2016 році намітилися позитивні тенденції розвитку аграрної галузі, зокрема зростання поголів’я корів – 102,8% до минулого року (585 голів), поголів’я птиці – 105,6% до минулого року (185,4 тисяч голів), започатковано галузь племінного козівництва (247 гол.).

За 2016 року господарствами району вироблено більше двох тисяч тон молока, 6 413 тон м’яса, 4,4 тисяч тон технічних культур. На підтримку сільськогосподарських товаровиробників та сприяння розвитку тваринництва за кошти районного бюджету профінансовано дві цільові програми на загальну суму 200 тисяч гривень: «Фінансова підтримка товаровиробників району для здешевлення вартості придбаних матеріально-технічних ресурсів на проведення комплексу сільськогосподарських робіт у 2016 році» (100 тис. грн.) та «Розвиток молочного і м’ясного скотарства у Дрогобицькому районі на 2016 рік» (100 тис. грн.).

Володимир Шутко доповів, що в минулому році особисто побував на відкритті малих фермерських господарства в селах Городківка та Верхній Дорожів. За рахунок співпраці із Львівською аграрною дорадчою службою, яка реалізувала Канадський аграрний проект «Покращення конкурентоздатності молочного скотарства України» Іванна Кемпа та Оксана Летнянка брали участь в програмі жіночого і молодіжного підприємництва в рамках проекту «Розвиток молочного бізнесу в Україні». Молоді фермери отримали сучасні доїльні апарати та змогли облаштувати тваринницьке та виробниче приміщення до сучасних європейських стандартів.

На ФГ «Меринос-Захід» в селах Почаєвичі та Летня утримується 2 552 голови племінних овець та 247 племінних кіз, в селі Снятинка завершено будівництво ферми. ТЗоВ «Літинське» модернізувало тваринницьке приміщення і ввело в експлуатацію сучасний молокопровід в селі Літиня.

У 2016 році додатково в обробіток залучено 3 500 гектарів незадіяних сільськогосподарських угідь, що у 2,5 рази більше ніж прогнозувалось.

Додатково залучено у обробіток 3,5 тисячі гектарів землі, проведено аукціон з продажу права оренди на 27 земельних ділянок у Волощі та в Літині, розмір річної орендної плати складе майже мільйон гривень.

Пріоритетними напрямками діяльності на 2017 рік в галузі АПК голова райдержадміністрації вбачає в залученні до обробітку незадіяної землі в межах тисячі гектарів, проведенні земельних торгів з продажі права оренди земельних ділянок площею майже 30 гектарів в селах Воля Якубова та Вороблевичі та виготовленні нормативно-грошової оцінки земель для 21 населеного пункту району.

Воїнів АТО не забувають

Великий розділ доповіді Володимира Шутка був присвячений соціальному захисту населення, легалізації зайнятості і, насамперед, допомозі воїнам АТО та їхнім сім’ям.

Як повідомив голова райдержадміністрації, в минулому році з районного бюджету 450 учасників АТО отримали допомогу на загальну суму 225 тис. грн., 6 сімей загиблих – на суму 200 тис. грн. За кошти обласного бюджету 9-ти сім’ям загиблих виплачені кошти на встановлення пам’ятних знаків (загальна сума 319 630 грн.). 203 особи отримали земельні ділянки, і цей процес, хоч і з проблемами, але триває.

Вже пізніше, під час обговорення звіту голови райдержадміністрації до виступу попросився учасник АТО Андрій Костенко (родом з Полтавщини), сім’я якого нещодавно переїхала у придбаний за бюджетні кошти будинок в селі Вороблевичі. Боєць, який отримав на війні важкі поранення, щиро дякував керівництву області та району, управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, Вороблевицькій сільській раді, які допомогли придбати будинок. Андрій Костенко схвильовано зауважив, що не очікував знайти тут, в Галичині, такі підтримку, розуміння та повагу. На жаль, на рідній Полтавщині ставлення до АТОвця було зовсім інакше…

Тему АТО підняв у своєму виступі ще один демобілізований поранений воїн. Він по пунктах розповів, з якими проблемами стикаються воїни АТО і дав ряд практичних порад, як ці питання можна вирішувати. Ряд зауважень АТОвці мають до сільських голів Модрич та Санелі, а також до влади смт. Меденичі.

Зал оплесками проводжав АТОвців після їхніх виступів з трибуни, натомість після виступів деяких політиків, які вже набили оскому, була гробова мовчанка.

Проблеми є, вирішують їх спільно

– Все, що нам вдалося зробити, відбулося завдяки допомозі керівництва області, співпраці з районною радою, міськими головами Дрогобиччини, депутатами обласної ради, з якими ми постійно спілкуємося і маємо порозуміння, – наголосив під час звіту голова райдержадміністрації.

Факт постійного спілкування влад району та міст Дрогобиччини підтвердили всі мери, які мали слово під час звіту. Мер Дрогобича зазначив, що як мінімум двічі на день зустрічається з Володимиром Шутком. Про добрі відносини і спільний пошук шляхів вирішення проблем говорили і мери Трускавця, Борислава, Стебника. Наявність співпраці в регіоні, якої не було багато років до того, підтвердив голова районної ради Михайло Сікора. А Олег Синютка за негативний приклад навів позицію мерів Дрогобича та Трускавця попередньої каденції, які при зустрічі навіть не віталися. Звісно, сказав він це завуальовано, але було зрозуміло, про кого мова. Зараз співпраця є, відносини добрі, робочі, не натягнуті, як це бувало за одіозних «попередників».

Якщо з вищенаписаного у когось склалося враження, що звіт пройшов у традиційному совковому стилі партзборів, то варто зазначити, що це не до кінця так. Дійсно, щось у звіті нагадувало старі недобрі часи – велика кількість цифр, угодовство окремих виступів, взаємна похвала у стилі півника та зозулі, намагання прибільшити здобутки і применшити невдачі.

Але про ці невдачі, а власне про проблеми, які потрібно вирішувати, говорилося. Так, кілька разів було піднято тему пасажирських перевезень – як якості перевезень, так і цінового стрибка, який обурив мешканців Дрогобиччини, після чого перевізники дали задній хід.

Говорилося про те, що після реформи міліції в поліцію кримінальна ситуація погіршилася. Якщо раніше в Стебнику було 16 міліціонерів, тол зараз тільки 2 поліцейські, апелював до очільника області мер міста калійників Петро Старосольський. Про катастрофічну нестачу дільничних говорили і представники ряду сіл району, зокрема його гірської частини.

Серед інших критичних виступів – тема забруднення навколишнього середовища свинофермою, неможливість забезпечити зарплату на рівні 3200 грн. кожного місяця в аграрному секторі, повний завал з наданням швидкої медичної допомоги. Та й стан доріг на Дрогобиччині попри значні капіталовкладення в 2016 році аж ніяк не досконалий. Навіть голова ЛОДА Олег Синютка змушений був визнати, що в Дрогобицькому районі дороги гірші, ніж в гірському Турківському.

Депутат райради Микола Мандзяк розповів про проблеми сіл Бистриця Гірська, Старий та Новий Кропивники, зокрема щодо відкритого обриву дороги біля річки Стрий та проблем з перевізником на цьому маршруті. Лунали зауваження щодо свавілля та нахабності окремих осіб молодшого чиновницького апарату, працівників електромережі, газової служби тощо, відсутності ліків у соціальних аптеках, незадовільного харчування в лікарнях міста Дрогобича та ряд інших зауважень.

Цитати

Олег Синютка, голова Львівської ОДА: «Я бачу, Ви самі здивувалися, настільки багато зробили… Це я жартую…».

Володимир Шутко, голова Дрогобицької РДА: «В ТзОВ «Літинське» – 820 голів племінних свиноматок. Там же відгодівля 2 тисяч свиней. В ТзОВ «Барком» утримується 18 тисяч свиней».

Тарас Кучма, міський голова Дрогобича: «Руйнується стіна між громадою та владою. Ми бачимо, що в нашій державі щось міняється. Тільки на позитиві ми можемо вирішувати великі справи».

Андрій Кульчинський, міський голова Трускавця: «Я відчуваю лікоть голови РДА … у вирішенні питань логістики для Трускавця та інших».

Ігор Яворський, міський голова Борислава: «Між нами є дуже тісна співпраця… Хотілося б зустрічатися частіше не тільки задля вирішення проблемних ситуацій, а й з приводу приємного».

Петро Старосольський, міський голова Стебника: «Я 26 років пропрацював в районі… Талант керівника в тому, що він зумів підібрати команду, яка працює».

Підсумкове слово губернатора

У своєму підсумковому слові очільник Львівської області Олег Синютка зауважив, що у порівнянні з всіма попередніми звітами в 11 інших районах, лише на Дрогобиччині відбулася така спокійна, жива, відверта розмова. Для прикладу, на Яворівщині звіт затягнувся на 4 години через обговорення теми будівництва нового сміттєзвалища.

Важливо, що є співпраця в регіоні, що до вирішення проблем долучаються обласні депутати, зазначив губернатор і за приклад навів активність депутата ЛОР Михайла Задорожного, який багато спричинився до того, щоб грошові потоки не минали Дрогобицького краю.

Серед найважливіших справ в цьому році Олег Синютка назвав ремонт доріг, господарське ставлення до бюджетних коштів, підтримку реформ, які відбуваються в державі, допомогу українському війську.

Не обійшлося у виступі Олега Синютки без політики. Він продовжив тему «шатунства», яку експлуатує БПП «Солідарність», мовляв, критикувати не слід, бо ж війна. «Наїхав» губернатор на Грішина-Семенченка і пробував пояснити, чому нам треба купувати антрацитове вугілля з окупованих територій, втім, оплесків на цю фразу не було чутно. Присутні нашорошили вуха, коли очільник Львівщини називав мінімальну зарплату в Польщі, яка становить в перерахунку на гривні 13 800 UAH (мінімальна пенсія в сусідній державі – 6 500 UAH).

Останні слова Олега Синютки на звіті голови ДРДА Володимира Шутки були оптимістичними та життєстверджуючими, хоча «в нас і сіють невпевненість в собі та недовіру, починаючи від економіки і закінчуючи війною». Зал довго аплодував ораторському мистецтву Олега Михайловича, як і тому, що 2,5-годинна зустріч нарешті завершилася.

Володимир Ключак, використано матеріали прес-служби Дрогобицької РДА

(Переглядів 382 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви