Мешканці Б. Хмельницького, 4 проти будівництва

27.09.2011 | Filed under: Публікації

Згідно рішення сесії Трускавецької міської ради №259 від 20.12.2007 року між Трускавецькою міською радою та ФОП Татаревич Галиною Володимирівною укладено договір оренди земельної ділянки (Договір оренди від 09.02.2008р., Додаткова угода про внесення змін до договору оренди №040844600044) по вул. Л. Українки, площею 0,0340 га. Зазначений договір оренди земельної ділянки зареєстрований у Трускавецькому відділі Львівської регіональної філії державного підприємства Центр державного земельного кадастру 09.02.2008 року за №040844600044. Земельна ділянка передана для будівництва та обслуговування магазину з офісними приміщеннями.

На орендованій земельній ділянці ФОП Татаревич Г.В. розпочала будівництво магазину з офісним приміщеннями (світлокопії 4-х фотографій додаються) згідно дозволу на виконання будівельних робіт від 26.07.2010р. №8/16-10 виданого інспекцією ДАБК у Львівській області на підставі наступних документів:

–  Рішення Трускавецької міської ради №259 від 20.12.2007р.;

–  Проектної документації, виготовленої КПВП «Капітоль», погодженої управлінням архітектури і містобудування м. Трускавця від 13.07.2009р. №52-П та затвердженої замовником;

–  Договору оренди землі від 09.02.2008р. від 14.07.2011р.;

–  Позитивного висновку №14-01472-09 комплексної державної експертизи від 20.05.2010р.;

–  Документів про призначення відповідальних виконавців робіт (виконроба, осіб, що виконують авторський нагляд, технічний нагляд).

У зв’язку з вище вказаною ситуацією, ми звернулись до міського голови м. Трускавця (заява додається) з проханням зупинити будівництво на земельній ділянці по вул. Б.Хмельницького, 4 у місті Трускавці, оскільки таке будівництво порушує законні права та інтереси мешканців будинку по вул. Б.Хмельницького, 4 у м. Трускавці. У відповідь на наше звернення отримали відповідь від міського голови (від 17.08.11р. за №03/КО 1375-1427) (додається), у якій йдеться про те, що наша скарга направлена в інспекцію держаного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області та в міський відділ ГУМНС України у Львівській області для проведення перевірки дотримання як будівельних так і пожежних норм.

Начальник інспекції держаного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області листом від 02.09.11р. за №Н13-6-904 (додається) повідомив, що окремі нами порушенні питання даною установою не вирішуються, пропонує звертатись до органів прокуратури та суду, а також повідомив, що в ході проведеної перевірки виявлено, що будівництво ведеться з відхиленням від затвердженої, в установленому порядку, проектної документації, за що ФОП Татаревич Г.В. притягнуто до відповідальності за правопорушення у сфері містобудування відповідно до пункту 4 статті 1 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ, та організацій за порушення у сфері містобудування (постанова №8/11-ю від 02.09.11р.). Виходячи з вищенаведеного інспекція ДАБК у Львівській області не вбачає правових підстав для відміни дозволу на виконання будівельних робіт №8-16-10 від 26.07.2010року.

Міський відділ ГУМНС України у Львівській області жодної відповіді на нашу скаргу не надав.

Однак, на даний момент будівництво ведеться, поставлені великі бетонні блоки, які унеможливлюють прохід до південної (задньої) частини будинку. Крім того, забудова відбувається значно більшої (утричі) території, ніж повинно б було бути відповідно до умов Договору оренди земельної ділянки від 09.02.2008р. та від 14.07.2011р. (0,0340 га.).

З приводу вказаної вище ситуації на сайті Дрогобицької інтернет-газети «Майдан» (веб-адреса: http://maydan.drohobych.net/?p=10128) розміщена стаття від автора О.Лещишина.

Ми вважаємо, що будівництво магазину з офісними приміщеннями на вище зазначеній земельній ділянці порушують наші законні права та свободи в наступному:

По-перше, як вбачається з умов Договору оренди земельної ділянки від 09.02.08р., площа орендованої земельної ділянки становить 0,0340 га, однак ФОП Татаревич розпочала будівництво магазину з офісними приміщеннями на значно більшій площі, розширивши територію забудови у три рази.

По-друге, будівництво на вказаній території не узгоджувалось з мешканцями будинку по вул. Б.Хмельницького, 4 та вулиці Л.Українки у місті Трускавці, згоду на будівництво у мешканців будинку забудовник не отримав.

Хочемо також наголосити на тому, що будівництво на земельній ділянці по вул. Б.Хмельницького, 4 у м. Трускавці здійснює ФОП Татаравич Г.В., яка, навіть, не є мешканцем цього будинку.

По-третє, 01.09.11р. головним державним інспектором відділу контролю забудови території №2 Бошком І.Е. за участю головного спеціаліста управління житлово-комунального господарства та будівництва Трускавецької міської ради Гутовича М.М., встановлено, що на орендованій земельній ділянці ФОП Татаревич Г.В. виконання будівництва магазину з офісними приміщеннями проводиться з відхиленням від затвердженої, в установленому порядку, проектної документації, а саме: частково бетонні фундаментні блоки влаштовано з відхиленням від проекту, чим порушено «Організація будівельного виробництва», про що складено відповідний акт перевірки №8/6-фп від 01.09.11р. та протокол №8-14-ю від 01.09.11р.

Крім того, головним державним інспектором відділу контролю забудови території №2 Бошка І.Е. під час візуального огляду у присутності мешканців будинку сказано, що будівництво магазину з офісними приміщеннями в майбутньому призведе до зсуву будинку та тріщин в його стінах. На даний момент у будинку, всередині (у під’їздах та підвалі) є тріщини, через постійне підтоплення підвалу грунтовими водами відбувається осідання прилеглої території будинку (це можна побачити «неозброєним» оком), відбувається деформація плит перекриття.

По-четверте, нас, мешканців, турбує те, що порушено усі будівельні, технічні, пожежні норми. Згідно проекту, за яким будувався будинок по вул. Б.Хмельницького, 4 у м. Трускавці, дана земельна ділянка повинна була використовуватись для обслуговування житлового будинку: під’їзних пожарних машин у разі настання надзвичайних ситуацій чи стихійного лиха – це є єдиний доступ автотранспорту з півдня до нашого будинку. Ця земельна ділянка використовується мешканцями нашого будинку та інших будинків для проходу до магазину, церкви, прибудинкових городів. Так, як забудовник вже встановив бетонні блоки і тим самим загородив прохід, ми не можемо користуватись вказаною земельною ділянкою для проходу до магазину, церкви, прибудинкових городів.

Новобудова ще більше ускладнить дотримання пожежних норм та санітарних правил, ані газова труба, ані аварійна каналізація нашого будинку не розраховані на додаткове навантаження. Крім того, під нашим будинком перпендикулярно до вулиці Л.Українки прокладено газову трубу: вона проходить у наш будинок, обмурована у фундаменті цеглою, а забудовник на цій газовій трубі вже встановив фундамент. Скільки цей газопровід витримає – невідомо. Забудовник за вказівкою головного державного інспектора відділу контролю забудови території №2 Бошка І.Е. зняв з газової труби бетонні блоки, але у якому стані газова труба нам невідомо.

По-п’яте, за умовами статті 13 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» до об’єктів благоустрою населених пунктів належать території загального користування (парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки – пам’ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики; пам’ятки культурної та історичної спадщини; майдани, площі, бульвари, проспекти; вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки; пляжі; кладовища; інші території загального користування) та прибудинкові території.

Відповідно до пункту а частини 3 статті 83 Земельного кодексу України до земель комунальної власності, які не можуть передаватись у приватну власність, належать: землі загального користування населених пунктів (майдани, вулиці, проїзди, шляхи, набережні, пляжі, парки, сквери, бульвари, кладовища, місця знешкодження та утилізації відходів тощо).

Ми вважаємо, що рішення сесії Трускавецької міської ради №259 від 20.12.2007 року є незаконним і повинно бути скасоване новим рішенням. А також, будування магазину з офісними приміщеннями не відповідатиме призначенню благоустрою населених пунктів, який відповідно до статті 2 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» передбачає розроблення і здійснення ефективних і комплексних заходів з утримання територій населених пунктів у належному стані, їх санітарного очищення, збереження об’єктів загального користування, а також природних ландшафтів, інших природних комплексів і об’єктів; організацію належного утримання та раціонального використання територій, будівель, інженерних споруд та об’єктів рекреаційного, природоохоронного, оздоровчого, історико-культурного та іншого призначення; створення умов для реалізації прав суб’єктами у сфері благоустрою населених пунктів.


(Переглядів 315 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Потрібен викладач англійської мови!
  26.08.2022 | 15:45

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової: потрібний викладач англійської мови! Вимоги: – Вища освіта за спеціальністю, – Досвід роботи від 1 року, досвід підготовки до ЗНО та міжнародних екзаменів, – Високий рівень володіння англійською (С1-С2), – Бажання працювати та розвиватись, – Творчий підхід до роботи, – Порядність, пунктуальність, відповідальність, – Сумлінне ставлення до роботи, Що ми […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви