«Забівка-Фест»: було круто!

27.08.2019 | Filed under: Публікації

25 серпня у місті Стебник, що у Львівській області, відбулася соціально-культурна акція «Забівка-Фест», яка мала на меті привернути увагу громадськості до проблем єдиної в мікрорайоні школи №18, яка зазнає системних утисків від влади міста-донора, а також до проблем мікрорайону та проблеми статусу міста Стебник, які власне є джерелом неконструктивних рішень чиновників з міста-донора.

Підтримати акцію зголосилися як громадські діячі, духовенство, так і представники шоу-бізнесу. Під час урочистого відкриття до гостей «Забівка-Фест» звернувся міський голова Стебника Петро Старосольський, який висловив свою повну солідарність з ініціативною групою «Забівка 18» (організаторами фесту), а також розповів про можливі варіанти розв’язання адміністративної дилеми. Вихід вбачається у створені окремої територіальної громади з центром у місті Стебник.

Від організаторів на урочистій частині виступив представник вищезгаданої ініціативної групи пан Михайло Кішко. Він зазначив, що відступати уже немає куди і команда налаштована на серйозну боротьбу як за школу, так і за мікрорайон і місто загалом. На його думку «Забівка-Фест» власне і є своєрідним культурним протестом, який покаже цивілізованість боротьби і демонструє, що мікрорайон Забівка має активну громадськість з чіткими позиціями і цілями щодо відстоювання власних інтересів та інтересів міста.

Як зазначив парох церкви Різдва Пресвятої Богородиці отець Михайло Бучинський, йому приємно констатувати, що саме у цьому мікрорайоні міста зароджуються паростки громадянського суспільства.

Після урочистої частини відбулась церемонія відкриття «Забівки-Фест», яка пройшла у форматі параду байкерів, що також зголосилися підтримати дану акцію. Байкерський клуб «Дрогобицькі бульдоги» здивував присутніх яскравим шоу на найрізноманітніших байках, додавши акції революційного настрою.

Відтак фест плавно перейшов у спортивну стадію, де на шкільному стадіоні відбувся товариський матч між збірними мікрорайону та ветеранів-шахтарів (адже в цей день Стебник також відзначав День міста та День шахтаря).

Після завершення матчу відбувся концерт за участю гуртів «Ван Боб» (м. Самбір), «Навігатор» (м. Львів), а також співаків Зоряни Наминанік, Світлани Добрянської, Ілони Дирко та Я-Река.

Під час концертної частини організатори подякували усім, хто підтримав і допоміг зорганізувати та провести «Забівку-Фест», а також представникам ЗМІ, які надали інформаційну підтримку.

На завершення акції виступила представниця ініціативної групи «Забівка 18» Віра Бобик.

– Для нас «Забівка-Фест» дала змогу зрозуміти одразу декілька речей. По-перше: чи є справді у нас підтримка у громадськості і чи розуміє громадськість суть проблем, які ми націлені вирішувати. І справді, підтримка радує, ну і переконалися, що нас розуміють. Приємно констатувати, що на нашу акцію прибули гості не лишень з інших мікрорайонів, а навіть з сусідніх міст. Тобто, наш стан уже «зачепив» багатьох і наша армія однодумців зростає. Ми розуміємо прекрасно, що це лишень старт до змін, тож готуємося навіть до репресивних дій у відповіді з боку влади сусіднього міста, яка, на жаль, щораз більше не розуміє і не враховує наших інтересів. І в деякій мірі навіть їм завдячуємо, оскільки кожні їх непродумані неконструктивні кроки спонукають нас до змін. Тож на одному проекті ми не зупиняємося і готові активно долучитися до загальноміської справи по відстоюванню позиції щодо створення ОТГ з центром у нашому місті. Мало того, ми уже аналізуємо і проробляємо кроки наперед, щоб зрозуміти і запропонувати реалістичні моделі функціонування міста та ОТГ у разі успішного втілення реформи у життя. І тут ми оптимісти, – зазначила пані Віра.

Загальноосвітня школа I-II ступенів № 18, яка стала об’єктом боротьби, є найновішою серед шкільних споруд у містах Дрогобич та Стебник, і єдиною у місці Стебник з плавальним басейном, який наразі через спротив з боку Дрогобицької влади досі не функціонує. Усі намагання закрити, перепрофілювати, понизити статус школи, на думку ініціативної групи «Забівка 18», є непродуманими і неефективними.

Місто Стебник належить до так званих міст-супутників, міст-матрьошок, управління якими фактично здійснюється містами-донорами. Наразі Стебник адміністративно підпорядкований місту Дрогобич, що на думку організаторів акції є основою усіх проблем, які існують у міській інфраструктурі. Дана ситуація через хронічну недофінансованість уже тривалий час також породжує проблеми у стосунках з містом-донором (Дрогобич), які вже призвели до погіршання умов проживання і невпинної деградації

Ярослав Баран, Віра Бобик,

фото Михайла Гриціва та ІГ “Забівка 18”

На фото:

1) виступ міського голови Стебника Петра Старосольського на «Забівка-Фест»,

2) представник ініціативної групи «Забівка 18» Михайло Кішко,

3) отець Михайло Бучинський на «Забівка-Фест»,

4) байкери прибули – байкерський клуб «Дрогобицькі бульдоги»,

5) байкери під стінами школи №18,

6) традиційне виконання гімну перед футбольним матчем,

7) футбол на «Забівка-Фест»,

8) на сцені група «Ван Боб»,

9) на сцені Ілона Дирко,

10) на сцені гурт «Навігатор»,

11) на сцені гурт «Навігатор».

(Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви