«Забівка-Фест»: було круто!

27.08.2019 | Filed under: Публікації

25 серпня у місті Стебник, що у Львівській області, відбулася соціально-культурна акція «Забівка-Фест», яка мала на меті привернути увагу громадськості до проблем єдиної в мікрорайоні школи №18, яка зазнає системних утисків від влади міста-донора, а також до проблем мікрорайону та проблеми статусу міста Стебник, які власне є джерелом неконструктивних рішень чиновників з міста-донора.

Підтримати акцію зголосилися як громадські діячі, духовенство, так і представники шоу-бізнесу. Під час урочистого відкриття до гостей «Забівка-Фест» звернувся міський голова Стебника Петро Старосольський, який висловив свою повну солідарність з ініціативною групою «Забівка 18» (організаторами фесту), а також розповів про можливі варіанти розв’язання адміністративної дилеми. Вихід вбачається у створені окремої територіальної громади з центром у місті Стебник.

Від організаторів на урочистій частині виступив представник вищезгаданої ініціативної групи пан Михайло Кішко. Він зазначив, що відступати уже немає куди і команда налаштована на серйозну боротьбу як за школу, так і за мікрорайон і місто загалом. На його думку «Забівка-Фест» власне і є своєрідним культурним протестом, який покаже цивілізованість боротьби і демонструє, що мікрорайон Забівка має активну громадськість з чіткими позиціями і цілями щодо відстоювання власних інтересів та інтересів міста.

Як зазначив парох церкви Різдва Пресвятої Богородиці отець Михайло Бучинський, йому приємно констатувати, що саме у цьому мікрорайоні міста зароджуються паростки громадянського суспільства.

Після урочистої частини відбулась церемонія відкриття «Забівки-Фест», яка пройшла у форматі параду байкерів, що також зголосилися підтримати дану акцію. Байкерський клуб «Дрогобицькі бульдоги» здивував присутніх яскравим шоу на найрізноманітніших байках, додавши акції революційного настрою.

Відтак фест плавно перейшов у спортивну стадію, де на шкільному стадіоні відбувся товариський матч між збірними мікрорайону та ветеранів-шахтарів (адже в цей день Стебник також відзначав День міста та День шахтаря).

Після завершення матчу відбувся концерт за участю гуртів «Ван Боб» (м. Самбір), «Навігатор» (м. Львів), а також співаків Зоряни Наминанік, Світлани Добрянської, Ілони Дирко та Я-Река.

Під час концертної частини організатори подякували усім, хто підтримав і допоміг зорганізувати та провести «Забівку-Фест», а також представникам ЗМІ, які надали інформаційну підтримку.

На завершення акції виступила представниця ініціативної групи «Забівка 18» Віра Бобик.

– Для нас «Забівка-Фест» дала змогу зрозуміти одразу декілька речей. По-перше: чи є справді у нас підтримка у громадськості і чи розуміє громадськість суть проблем, які ми націлені вирішувати. І справді, підтримка радує, ну і переконалися, що нас розуміють. Приємно констатувати, що на нашу акцію прибули гості не лишень з інших мікрорайонів, а навіть з сусідніх міст. Тобто, наш стан уже «зачепив» багатьох і наша армія однодумців зростає. Ми розуміємо прекрасно, що це лишень старт до змін, тож готуємося навіть до репресивних дій у відповіді з боку влади сусіднього міста, яка, на жаль, щораз більше не розуміє і не враховує наших інтересів. І в деякій мірі навіть їм завдячуємо, оскільки кожні їх непродумані неконструктивні кроки спонукають нас до змін. Тож на одному проекті ми не зупиняємося і готові активно долучитися до загальноміської справи по відстоюванню позиції щодо створення ОТГ з центром у нашому місті. Мало того, ми уже аналізуємо і проробляємо кроки наперед, щоб зрозуміти і запропонувати реалістичні моделі функціонування міста та ОТГ у разі успішного втілення реформи у життя. І тут ми оптимісти, – зазначила пані Віра.

Загальноосвітня школа I-II ступенів № 18, яка стала об’єктом боротьби, є найновішою серед шкільних споруд у містах Дрогобич та Стебник, і єдиною у місці Стебник з плавальним басейном, який наразі через спротив з боку Дрогобицької влади досі не функціонує. Усі намагання закрити, перепрофілювати, понизити статус школи, на думку ініціативної групи «Забівка 18», є непродуманими і неефективними.

Місто Стебник належить до так званих міст-супутників, міст-матрьошок, управління якими фактично здійснюється містами-донорами. Наразі Стебник адміністративно підпорядкований місту Дрогобич, що на думку організаторів акції є основою усіх проблем, які існують у міській інфраструктурі. Дана ситуація через хронічну недофінансованість уже тривалий час також породжує проблеми у стосунках з містом-донором (Дрогобич), які вже призвели до погіршання умов проживання і невпинної деградації

Ярослав Баран, Віра Бобик,

фото Михайла Гриціва та ІГ “Забівка 18”

На фото:

1) виступ міського голови Стебника Петра Старосольського на «Забівка-Фест»,

2) представник ініціативної групи «Забівка 18» Михайло Кішко,

3) отець Михайло Бучинський на «Забівка-Фест»,

4) байкери прибули – байкерський клуб «Дрогобицькі бульдоги»,

5) байкери під стінами школи №18,

6) традиційне виконання гімну перед футбольним матчем,

7) футбол на «Забівка-Фест»,

8) на сцені група «Ван Боб»,

9) на сцені Ілона Дирко,

10) на сцені гурт «Навігатор»,

11) на сцені гурт «Навігатор».

(Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви